Neformāls CV

Neformāls pieraksts par manām prasmēm un pieredzi. Īsāks un vēl mazāk izsakošs pieraksts Par mani sadaļā.

Ikdienā dzejoju ar: PHP, JavaScript, Node.js, HTML, CSS, MySQL/MariaDB, MemSQL, MongoDB, Memcached, Redis.

Eksperimentēju ar: Solidity, Scilla.

Versiju kontroli uzticu: SVN, Git.

Draudzējos ar Agile izstrādes principiem (CI, TDD). Interesē koda kvalitāte, tādēļ to uzturu ar phpUnit, PMD, CS.

Nebaidos no servera uzkonfigurēšanas (PHP, Apache, Nginx, MySQL/MariaDB, MongoDB, Memcache, Linux).

Nav svešs darbs ar augstas noslodzes (lietotāju skaits mērāms miljonos) sistēmām (slodzes balansēšana, augstas veiktspējas skriptu izstrāde, utt.).

Ir gadījies spēlēties arī ar dažādām gatavām platformām (WordPress, Magento), kā arī ietvariem (Zend Framework, Slim, Symfony, Laravel). Neesmu gan eksperts nevienā no viņiem, bet apgūts tik, cik katru reizi nepieciešams. Esmu izstrādājis dažādus API, kā arī taisījis dažādus API patērējošus klientus un botus.

Esmu tas, ko dēvē par brīvmākslinieku (freelancer). Galvenokārt nodarbojos ar Web projektu programmēšanu, vienlaicīgi žonglējot vairākus projektus dažādiem klientiem. Kā arī ik pa laikam papildinu kādu no saviem projektiem. Lai gan pamatā tas ir darbs ar Web 2.0 projektiem, sāk interesēt Web 3.0.


Vēsture:

06.2011 – 12.2015 SIA “S Solutions”

Dažādas sarežģītības darbu izpilde vairākiem pasūtītājiem (jaunu platformu izstrāde, uzturēšana utt.).

08.2006 – 07.2012 SIA “Springtime Solutions”

Posms daudzu programmētāju dzīvē. Īsti tās pieredzes vēl nav, bet ir vēlme būt neatkarīgam. Līdz ar to savs uzņēmums ar n pienākumiem. Gan pašam jāprogrammē, gan klienti jāmeklē. Vērtīga pieredze. Sākotnēji ne tik daudz kvalitatīvu lietu radīšanā, kā sevis organizēšanā un daudzu jaunu atziņu iegūšanā. Bija gan paša projekti, kuri nu jau miruši (blogads.lv, prcentrs.lv), gan darbi citiem (CRM, vortāli). Projekti ļoti mazi vai mazi.

11.2007 – 05.2008 SIA “Vietas”

Ļoti interesants laiks, jo apguvu daudzas jaunas lietas, turklāt patīkamas pārmaiņas pēc “klientu meklēšanas” perioda. Attiecīgā pusgada laikā tika uzturēts vietas.lv (mazi uzlabojumi un kļūdu labojumi), kā arī tika radīts kartes.vietas.lv. Pēdējais bija mana pirmā saskarsme ar JavaScript un kartēm.

07.2005 – 07.2006 SIA “LETA”

Biju atbildīgs par jauno leta.lv versiju. Zināšanu gan uz to laiku bija pamaz. Tas pats rīku komplekts: PHP, MySQL, HTML, CSS, XML.

02.2005 – 07.2005 SIA “M79”

Pirmā pieredze programmētāja darbā. Darbs pie tādām lapām kā boot.lv, gamez.lv, m79.lv (preču imports utt.). Tika apgūti PHP, MySQL, HTML, XML pamati.