2021. gadu gaidot

Gada pēdējā diena klāt, tātad laiks atskatīties uz aizvadīto gadu un sākt plānot jauno gadu. Ja jau rakstu šeit, tad nevaru neatskatīties uz iepriekš publicēto rakstu “2020. gada apņemšanās”  . Jāsaka kā ir. Šīs apņemšanās nevainagojās panākumiem.

Apņemšanās bija 4:

  • Pirmā – 52 reizes skriet. Skrēju tikai … 7 reizes. Kādēļ neskrēju vairāk? Gan jau slinkuma dēļ. Tā kā nebiju paspējis noķert skriešanas prieku, motivācija visai ātri beidzās. Es domāju, ka nākamgad skriešu biežāk. Nekādus mērķus šobrīd gan neuzstādīšu.
  • Otrā – vingrot 52 reizes. Šo varu ieskaitīt daļēji. Lielākā problēma bija sākt. Bet, tā kā tomēr sāku vingrot septembrī un to daru regulāri, jau varu redzēt kaut kādu rezultātu un domāju, ka esmu noķēris vingrošanas prieku. Esmu pārliecināts, ka nākamgad šis tiks turpināts. Tātad nekas, ka šogad nebija 52 reizes. Esmu pēdējo gadu fiziski labākajā formā un ir sajūta, ka būs vēl labāk.
  • Trešā – uzrakstīt 15 bloga ierakstus un vēlams ne par politiku un/vai Revolut. Uzrakstīju 4, publicēju 3, no tiem 1 par politiku. Tas lika izvērtēt bloga vietu manā ikdienā. Bet par to vēlāk.
  • Ceturtā – izlasīt 3 grāmatas. Ar šo sanāca humoristiski. Pirms uzmetu aci vecajam rakstam, biju 100% pārliecināts, ka biju apņēmies izlasīt 2 grāmatas un gribēju lepni teikt, ka vienu punktu esmu izpildījis. Izrādās, ka neesmu vis, jo nez kādēļ esmu ierakstījis 3. :) Izlasīju “Simtgadnieks, kas izkāpa pa logu un pazuda” un “Likteņa zobens”. Gan jau izlasīšu kaut ko arī nākamajā gadā. Piemēram, vēl 2 Witcher daļas (tās gan angliski), bet tas bez konkrētas apņemšanās.

Uz nākamo gadu nekādu publisku apņemšanās sarakstu nepublicēšu. Man ir dažas idejas, bet tie ir vairāk kā virzieni, kuros darboties un uz ko vairāk likt uzsvaru, nevis konkrēti mērķi.

Piemēram:

  • Profesionālajā laukā plānoju vēl vairāk pievērsties Web 3.0 pasaulei. Speciāli nerakstu kriptovalūtām, jo tas, iespējams, liktu domāt, ka mani interesē tikai spekulēšanas daļa. Bet tas nebūt tā nav. Lai gan spekulēšana nav nekas slikts, mani vairāk interesē tehnoloģijas kā tādas. Tātad smart contracts valodas, dažādu blokķēžu uzbūves atšķirības, to analīze utt. Web 2.0 gan neatstāšu novārtā un ir dažas idejas arī tam.
  • Likšu daudz lielāku uzsvaru uz veselīgu dzīvesveidu. Tā kā 40 vairs nav aiz kalniem, jāsāk rīkoties pareizāk. Jāturpina vingrošana (uzsvars šobrīd uz HR, core, stretching utml.). Jāēd biežāk (regulāri sanāk par kādu ēdienreizi aizmirst) un pareizāk. Jāpavada vairāk laika ārpus mājām – galvenokārt pastaigas/pārgājieni un, iespējams, arī skriešana. Nekādus konkrēti nomērāmus mērķus gan neuzstādu.

Gada gaitā plānoju uzstādīt arī dažus nomērāmus mērķus. Vai drīzāk uzdevumus. Tie gan būs mērķēti uz nedēļu vai mēnesi. Lai ātrāk var atrast to, kas tiešām interesē un ir svarīgs un kas ir tikai vēlmju domāšana.

Lai gan 2020. gadā blogā neko daudz nerakstīju, no tā atteikties neplānoju. Man patīk, ka ir kāda vieta, kurā varu uzrakstīt tad, kad man ir kas sakāms. Vēl mēdzu komunicēt Twitter, bet tur garāku tekstu uzrakstīt nav ērti. Turklāt ikviens Twitter ieraksts visai drīz zaudē aktualitāti, jo pazūd plašajā informācijas plūsmā. Blogā būs dažas izmaiņas. Galvenā no tām – no šodienas tiek atslēgta komentēšanas funkcija. Sen jau vērojams, ka zem rakstiem komentēšana īsti nevedas. Drīzāk komentāri pārcēlušies uz Twitter. Tad tā arī lai paliek. Ja kādam būs kas sakāms, to var darīt Twitter vai rakstot uz epastu.

Ja tu gribi kaut ko apņemties 2021. gadam, tad man tev ir divi ieteikumi:

  • Ja vēl neizmanto paroļu menedžeri , sāc izmantot! Es savulaik lietoju KeePass, pēc tam LastPass, bet nu jau labu laiku izmantoju Bitwarden  . Nav svarīgi, kuru izmantot, bet galvenais, ka izmanto kādu.
  • Sāc izmantot “Ja … tad” principu spontānu pirkumu ierobežošanai. Daži piemēri tam, kā to daru es. Lai cik ļoti man gribētos nopirkt kādu jaunu datorspēli, es nedrīkstu pirkt pirms neesmu līdz galam izspēlējis kādu no tām spēlēm, kas man jau ir. Lai gan ir ļoti gribējies nopirkt dažādas spēles, jau gadu to neesmu darījis, jo neesmu atradis laiku, lai izspēlētu kādu no iepriekš pirktajām. Un, ja neesmu atradis laiku vecajām spēlēm, nebūtu atradis arī jaunajām. Tātad pirkuma gadījumā būtu lieki izmetis naudu. Otrs piemērs. Agrāk, ja bija ideja kādam jaunam projektam, nopirku domēnu, un tā arī viss beidzās. Tagad sev esmu uzstādījis nosacījumu. Ja ir ideja projektam, vispirms jāvelta tam vismaz 20h darba un tikai tad drīkst pirkt domēnu. Laikam jau lieki piebilst, ka idejas ir bijušas, darbs nav ielikts un līdz ar to arī domēni nav pirkti. Ja nebūtu sev uzstādījis šādu nosacījumu, domēni sen jau būtu sagādāti un tātad veltīgi iztērēta nauda. Šāda veida nosacījumus esmu sev uzstādījis vēl vairākus. Strādā ļoti labi. Pamēģini!

Lai izdevies 2021. gads!