Revolut vēstnieks, pionieris, …

Revolut sāku lietot 2017. gada jūnijā. Iepatikās. Tik ļoti, ka ne vien par to stāstīju citiem, bet tā paša gada augustā nopirku dažas Revolut akcijas. Ja būtu bijis vairāk brīvas naudas (t.i. tādas, kuru var iesaldēt uz daudziem gadiem), būtu pircis vairāk. Oktobrī saņēmu kārtējo reklāmas vēstuli no Revolut. Šī bija nedaudz citādāka kā parasti. Tajā tika piedāvāts kļūt par Revolut vēstnieku. Daudz nedomāju un pieteicos. Pēc tam process bija sekojošs:

 • Saņēmu ziņu, ka pieteikums ir izskatīts un viņi (precīzāk – Andrius Bičeika) gribētu ar mani parunāt par šo tēmu.
 • Pa telefonu runāt negribēju (kurš mūsdienās to vēl dara?), tādēļ atbildes vēstulē nedaudz izvērstāk atbildēju par to, kādēļ es vēlos kļūt par vēstnieku un ko varu piedāvāt.
 • Mana atbilde viņam iepatikās tik ļoti, ka vairs zvanam nebija vietas. Nolēmām, ka satiksimies Rīgā RevRally laikā un sīkāk izrunāsim par šo tēmu.
 • Ierados uz RevRally. Izrādījās, ka tur bija vēl viens potenciālais vēstnieks (viņas kontaktinformāciju daļa no jums pat ir saņēmusi no manis). Diemžēl, īpaši laika parunāt ar pašu Andriusu nesanāca.
 • Ar Andriusu apmainījāmies vēl ar dažām vēstulēm un sarunājām, ka tad, kad Revolut PR/Community persona (Ieva) brauks cauri Jelgavai, satiksimies, lai es varētu saņemt pirmo kasti ar Revolut kartēm un pie reizes parakstīt vienu papīru. Papīrā bija nedaudz atrunāta procedūra šai sadarbībai, bet visai virspusēji. Novembra vidū biju kļuvis par vēstnieku.

Kā vēstniekam man bija apsolīti vairāki labumi. Piemēram, Premium konts bez maksas, Revolut swag (krekli un citi sīkumi), ja es rīkotu kādus Revolut pasākumus, tiktu apmaksātas rīkošanas izmaksas, potenciāli ielūgumi uz Revolut biroju, Revolut epasta adrese, kuru izmantot saziņai ar Revolut lietotājiem un citi tamlīdzīgi sīkumi. Uzreiz bija skaidrs, ka nekādu naudu šādi nopelnīt nevar. Un arī piedāvātie labumi nav tā vērti, lai tikai to dēļ būtu par vēstnieku. Es par vēstnieku nolēmu būt šādu iemeslu dēļ:

 • Nu jau daudzus gadus savu ikdienu pavadu četrās sienās, jo strādāju no mājām. Līdz ar to sanāk maz socializēties ar citiem. Saskatīju šeit iespēju kļūt aktīvākam, apmeklēt dažādus pasākumus, iepazīties ar jauniem cilvēkiem Latvijā utt.
 • Celt savu atpazīstamību.
 • Saņemt informāciju un pieeju jauniem produktiem agrāk par citiem un to izmantot saviem bloga ierakstiem.
 • Nodibināt kontaktu ar dažādiem cilvēkiem ārzemēs – gan Revolut, gan citiem vēstniekiem utt.
 • Tiešais kontakts ar Revolut cilvēkiem var noderēt arī pašam, ja gadās kādas ķibeles, lietojot servisu.

Sāku savu jauno pienākumu veikšanu aktīvi. Gan Twitter, gan blogā rakstīju, gan kartes dalīju, gan uz vēstulēm atbildēju. Laika gaitā esmu nodrošinājis to, ka tūkstošiem cilvēku ir iepazinuši Revolut, simtiem, ja ne vairāki tūkstoši kļuvuši par Revolut lietotājiem tieši manu aktivitāšu dēļ. Virknei cilvēku esmu palīdzējis atrisināt dažādas ar Revolut saistītas problēmas (sākot no apmācīšanas, kā lietot, beidzot ar būšanu par vidutāju situācijās, kad klientam rodas problēmas ar naudas pārskaitījumiem utt.). Laiks gāja un sāku skatīties, vai es iegūsto to, ko sākotnēji biju sagaidījis.

 • Ar pasākumiem nekas prātīgs nesanāca. Iemesli dažādi. Piemēram, pats esmu Jelgavā, bet te interesentu maz. Un radās stipras aizdomas par to, vai, ja es kādu pasākumu sarīkotu un man tas radītu izmaksas, tad Revolut būtu naski šīs izmaksas segt.
 • Ar socializēšanos arī nekas prātīgs nesanāca. No cilvēkiem dzirdēju tad, kad viņiem bija problēmas, vai tad, kad viņi gribēja jaunas bezmaksas kartes. Kas interesanti, ne visi māk pateikt pat vārdisku paldies. Un līdz ar to nevarētu teikt, ka ar kādu cilvēku esmu iepazinies un sācis uzturēt kontaktu. Un, ja kādu interesē, nē – neviens nekad man par palīdzēšanu nekādus bonusus nav devis.
 • Atpazīstamību varbūt kaut kādā mērā arī pacēlu, bet ne būtiski. Pieņemu, ka esmu ieguvis dažus Twitter sekotājus.
 • Kontakti ar Revolut cilvēkiem īsti neizveidojās. It kā sākumā likās, ka būs, bet viņiem tur dažādas rokādes, cilvēki nāk un mainās. Ir daži vēstnieki ārzemēs, kurus kādreiz varētu apciemot, ja sanāktu braukt garām. Bet tas arī viss.
 • Arī tiešais kontakts ar Revolut cilvēkiem lielā laika posmā nebija tāds, kādu gaidīju. Sākotnēji it kā bija, tad pazuda un nedēļām nevienu sasniegt vairs nevarēja. Tad atkal kāds parādījās, tad atkal pazuda.
 • No visiem Revolut solītajiem bonusiem saņēmu tikai limitētu Premium kontu. T.i. – pat šim kontam viņi bija atslēguši veselības apdrošināšanu ceļojumos. Teica, ka nevar atļauties tādu nodrošināt.
 • Biju aizbraucis līdz Londonai. Par to zināja arī cilvēki Revolut, bet uz biroju neuzaicināja.
 • Lai gan biju vēstnieks un man par jaunumiem būtu bijis jāuzzina agrāk par citiem, es to parasti uzzināju tikai tad, kad visur bija nopublicitētas preses relīzes.

2018. gada rudenī sāku stipri izvērtēt to, vai man šāds pasākums vēl rada to azartu un entuziasmu, kādu radīja sākotnēji. Savas aktivitātes piebremzēju. No aktīvas komunikācijas pārgāju uz pasīvu. T.i. – kaut ko darīju tikai tad, kad saņēmu vēstuli ar konkrētiem jautājumiem. Un reizēm, kad nebija ko darīt, paskatījos arī Facebook neatbildētās ziņas vai Twitter pakomunicēju.

Arī Revolut pusē bija pamanījuši, ka kaut kas īsti nav. Ka vēstnieku programma nav tāda, kādu viņi to bija sākotnēji iecerējuši. Un paši vēstnieki arī jutās nenovērtēti. Revolut nolēma, ka programmu uzlabos, izstrādāja jaunas vadlīnijas, sāka veikt uzskaiti tam, ko īsti vēstnieki ir izdarījuši, teica, ka uzlabos nelielo bonusu sistēmu. Piemēram, tagad, kad kāds būs Londonā, noteikti aicinās ciemos, būs swag, būs aktīva komunikācija no Revolut cilvēku puses. Pirmās nedēļas izskatījās, ka tiešām viss uzlabosies. It kā komunicēja aktīvāk. Un, kad man ziemā bija atkal brauciens uz Londonu, sarunāju, ka braukšu pie viņiem ciemos. Izstāstīju konkrētus laikus, saņēmu apstiprinājumu, ka jā – viss būs. Pat izlielījos Twitter. Bet nebija. Par mani aizmirsa. Pie mums pieņemts teikt: uzmeta. Pēc tam, protams, atvainojās, bet kāda jau nozīme? Arī komunikācija no Revolut cilvēkiem sāka palikt vājāka. Un bija skaidrs, ka viņiem vēstnieku programma vairs neinteresē. Es no savām Twitter biogrāfijām izņēmu informāciju, ka esmu vēstnieks un sāku šo faktu ignorēt. Bet uz vēstulēm, ja tādas saņēmu, atbildēju. Nolēmu, ka vairs vēstnieks nebūšu, jo nedz saņemu to, ko biju gaidījis, nedz Revolut tā patiesi novērtē to, ko vēstnieki dara. Formāli gan viņiem par to nepaziņoju.

Pagāja kāds mēnesis, un sākās pārmaiņas. Vēstnieku programmai no Revolut puses tika piesaistīti jauni darbinieki, kuriem bija dots uzdevums izstrādāt pilnīgi jaunu pieeju. Un varēja just, ka šiem darbiniekiem tiešām projekts interesē. Turklāt viņi teica, ka sāk izstrādāt pilnīgi jaunas vadlīnijas, būs jauni bonusi utt. Dalījāmies arī mēs ar to, ko vēlamies no programmas sagaidīt. Pēc laika perioda, kurš bija garāks kā sākotnēji solīts (cik ierasti, vai ne?), tika prezentēta jaunā programma – Revolut Pioneers . T.i. – Revolut vēstnieku programma kā tāda tika likvidēta un tā vietā tika ieviesta Revolut Pioneers. Esmu viens no tiem, kuriem vārds “vēstnieks” patika daudz labāk par “pionieris”. Šai programmai tika solīti vairāki uzlabojumi salīdzinot ar veco:

 • Ātrāka piekļuve informācijai. Daļēji tas arī tiek darīts. Piemēram, par Apple Pay uzzināju krietni ātrāk par citiem Latvijā. Problēma gan tāda, ka šī informācija vienmēr ir ar piebildi, ka nedrīkst ar to dalīties. Pat mājienus nedrīkst dot. Līdz ar to, lai gan vairākas lietas esmu uzzinājis ātrāk, man tas nedod nekādas priekšrocības (nevaru dalīties nedz blogā, nedz Twitter, līdz ar to nevaru palielināt lasītāju pulku). Turklāt šobrīd izskatās, ka ne viss ir tik gludi, kā sākumā likās. Piemēram, ir bijušas vairākas produktu izmaiņas, kuras atkal vispirms ir nopublicētas publiski, nevis sākotnēji tiek informēti Pionieri. Līdz ar to grūti spriest vai “informācija” kā bonuss saglabāsies vai arī nē.
 • Ātrāka piekļuve jauniem produktiem. Beidzot tiku pie Revolut Beta, bet pie tās var tikt arī tad, ja neesi Pionieris. Iespējams, ka ātrāk tikšu vēl pie kādiem produktiem. Piemēram, pirms tika izsūtīti publiskie aicinājumi pieteikties RevP kartēm, tādas vispirms piedāvāja Pionieriem. Iespējams, ka līdzīgi varētu būt ar citiem produktiem. Bet nav garantēti. Pionieri potenciāli varētu ātrāk tikt pie investīciju produkta, pie Family produkta, bet tās ir tikai spekulācijas. Tikpat labi gan vienu, gan otru var palaist publiskā limitētā betā.
 • Tiek solīts, ka Pionieriem ir vieglāk tikt pie darba Revolut. Mani gan šis neinteresē. Bet varu apstiprināt, ka viens no iepriekšējiem vēstniekiem (citā valstī) tagad ir pilna laika Revolut darbinieks. Līdz ar to, ja ir vēlme Revolut atrast darbu, kļūšana pa Pionieri nav slikts variants.
 • Premium konts. Šoreiz pat ar iekļautu veselības apdrošināšanu ceļojumos.
 • Revolut swag. Sola, ka būs. Iepriekšējie solījumi divu gadu laikā nematerializējās. Šoreiz grūti pateikt kā būs. Lai gan sola, ka būs, neesot zināms – kad, jo nav nedz izdomāts, ko tieši sūtīs, nedz zināms, kādā dizainā lietas būs. Lielas cerības uz šo nelieku.
 • Revolut vairs nedod bezmaksas nepersonalizētās kartes. Toties tagad par katru piesaistīto klientu, kurš reģistrējas no īpašas saites, tiek dota neliela € kompensācija. Uzskaite notiek ar Impact, pārskaitījumi uz bankas kontu. Lai gan nedrīkst teikt, cik tieši par katru reģistrāciju dod, varu pateikt, ka Revolut konkurentu piedāvājums ir krietni vilinošāks. Lietotājam, kurš reģistrējas no īpašās saites, tiek bezmaksas Revolut kartes pasūtīšanas iespēja. Šeit jāņem vērā apstāklis, ka arī ierindas Revolut lietotājiem ik pa laikam ir vilinošas akcijas. Piemēram, piesaisti 5 lietotājus un saņem Metal kontu uz gadu. Vai par katru lietotāju saņem 5€ un arī lietotājs saņems 5€. Un šīs mazās, ierindas lietotāju akcijas, ir izdevīgākas par tām, kuras pieejamas Pionieriem. Pionieru gadījumā vienīgais labums ir tāds, ka piedāvājums ir beztermiņa. Ierindas lietotāju gadījumā akcijas parasti ilgst nedēļu un nav zināms, kad būs nākamā.
 • Tiek arī solīts, ka tagad gan uz Revolut biroju tikt varēšot un neviens netikšot aizmirsts. Un Pionieri tikšot ielūgti uz pasākumiem, ja tādi notiks valstīs, kur viņi dzīvo.

Es šobrīd esmu Revolut Pioneer, bet to neafišēju, jo jaunā programma, lai gan labāka, manī entuziasmu nav atgriezusi. Tas tāpēc, ka neredzu, kā ar Revolut varu celt savu atpazīstamību vai palielināt savu socializēšanās līmeni. Iesaistīšanās politikā man ir devusi krietni lielāku socializēšanās grūdienu un nodrošinājusi krietni vairāk jaunu kontaktu. Turklāt tādu, kur kontakts ir arī ikdienā, nevis tad, kad otrai pusei kaut ko vajag. Revolut bonusi mani īpaši nesaista. Darbu Revolut nevēlos, kompensācija par jauniem klientiem ir nemotivējoša. Es gan no programmas šobrīd neizstāšos, jo no manis netiek prasīts izpildīt kaut kādas kvotas. Tātad es joprojām varu tēmu ignorēt un nereklamēt. Bet, kad ir kas sakāms, varu pateikt. Esmu iepriekš ieguldījis darbu, kas ilgtermiņā nes nelielus augļus. No nulles es nesāktu.

Atruna: Autoram pieder Revolut akcijas. Pirms uzticēties rakstā teiktajam, izvērtējiet šo apstākli un tā potenciālo ietekmi uz informācijas objektivitāti.