Revolut: Your account has been limited

Divdesmit ceturtā maija vakarā sanāca piedzīvot to, par ko iepriekš biju tikai dzirdējis un lasījis. Revolut bija nolēmis ierobežot mana konta funkcionalitāti. Tā kā šī pieredze nāca kopā ar nepatīkamām pirmā brīža emocijām un radīja virkni jautājumu, nolēmu uzrakstīt plašāk. Ja nu kāds no jums arī nokļūs līdzīgā situācijā, būs mazāk stresa, jo zināsiet, kas, kādēļ un kā rīkoties.

Ko nozīmē “Your account has been limited” (tulkojums: “Jūsu konts ticis ierobežots”)?

Tas nozīmē, ka kaut kādu iemeslu dēļ Revolut ir ierobežojis jums pieejamo funkcionalitāti. Var būt gadījumi, kad pieeja tiek pilnīgi bloķēta, bet tas ir reti un tad runa būtu par “suspended account” un “blocked account”. Pilnībā bloķētu kontu gadījumā problēma ir tik nopietna, ka šis raksts uz to neattiecas. Vairums klientu, kuri nonāks tādā situācijā, kādā biju es, saskaras ar ierobežotu kontu (limited account).

Kādēļ konti tiek limitēti?

Iemesli var būt dažādi. Tie visi balstās faktā, ka Revolut, kā uzņēmumam, kurš pārvalda daudzu klientu naudas līdzekļus, jāseko līdzi, lai naudas plūsma būtu legāla. Lai nenotiktu naudas atmazgāšana, darījumi aizliegtās nozarēs, krāpniecība utt. Tādēļ viņiem ir izstrādāta virkne dažādu risinājumu, lai visu laiku uzraudzītu naudas plūsmu. Brīdī, kad automatizētā sistēma pamana kaut ko aizdomīgu, tā kontu ierobežo, lai tiktu veikta situācijas manuāla izpēte un papildus verifikācija. Tā kā nekas nav perfekts, šī sistēma reizēm saskata draudus tur, kur to patiesībā nav. Internetā atradīsiet ne vienu vien stāstu, kurā cilvēki sūdzas, ka viņu konts ticis ierobežots vai pat bloķēts pilnībā. Parasti konta pilnu darbību var atjaunot dienas/divu laikā. Bet ir gadījumi, kad tas aizņem krietni vairāk laika. Turklāt šajās sarežģītājās situācijās Revolut ar informāciju dalās nelabprāt.
Daži piemēri tam, kad konts var tikt ierobežots: pārāk liela naudas plūsma pavisam jauniem kontiem īsi pēc konta atvēršanas; liels apgrozījums; daudz izejošo bankas maksājumu; netipiski darījumi (piemēram, ja parasti naudu ielādē no kartes, bet pēkšņi tiek veikti naudas pieprasījumi citiem lietotājiem); pārskaitījumi no/uz tādu lietotāju kontiem, kuri ir aizdomīgāki utt. Kā var redzēt, iemesli var būt ļoti dažādi. Turklāt Revolut nedalās ar precīziem iemesliem. To var būt krietni vairāk kā uzskaitīts, kā arī daži no uzskaitītajiem var būt neatbilstoši. Sistēma visu laiku tiek attīstīta. Un tas, kas bija aktuāls šodien, rīt var vairs nebūt.

Kā Revolut paziņo, ka konts ir limitēts?

Es vienlaicīgi saņēmu gan paziņojumu lietotnē, gan e-pasta vēstuli, gan SMS. Lietotnē bija paziņojums par to, ka konts ir limitēts un viņi grib pārbaudīt naudas izcelsmi. Vēstulē tas pats, bet nedaudz plašāk. Ar saiti uz bloga ierakstu, kur paskaidrots tas, kādēļ viņi šādus pieprasījumus veic. SMS bija biedējošākais: “Your account has been limited. Please answer a few questions so we can get you back and up running.”. Tulkojums: “Jūsu konts ir ierobežots. Lūdzu atbildiet uz dažiem jautājumiem, lai mēs varētu atjaunot tā darbību.” Nevienā no paziņojumiem nebija minēts tas, ko tieši ir ierobežojuši. Un tas bija pats nepatīkamākais. Ceru, ka nākotnē viņi skaidri un gaiši norādīs to, kāda funkcionalitāte tikusi ierobežota.

Kādēļ ierobežoja manu kontu?

Grūti pateikt. Attiecīgajā vakarā īsā brīdī notika vairāki netipiski darījumi manā kontā. Varbūt tādēļ. Bet varbūt biju sasniedzis kaut kādu naudas apgrozījuma limitu. Nezinu. Uzskaitīšu notikumu ķēdi un, ja kāds nākotnē uzraujas uz bloka pie līdzīgu notikumu pavērsiena, zināsim vismaz vienu scenāriju. Notikumi šādi:

 • Plkst. 20.09 – viesnīca Barselonā noņem no kartes naudu GBP.
 • Es pasūdzējos viesnīcai, ka viņi nedrīkstēja naudu ņemt GBP, jo rēķins bija EUR un liku naudu atgriezt un paņemt vēlreiz EUR.
 • 22.09 – viesnīca mēģina naudu paņemt EUR, bet nesanāk, jo kontā nav pietiekoši daudz līdzekļu.
 • 22.10 – viesnīca vēlreiz meģina paņemt EUR, bet nesanāk, jo kontā joprojām nav līdzekļu.
 • 22.10 – Revolut nobloķē maksājuma karti, jo pamana aizdomīgus darījumus.
 • 22.11 – es aizsūtu naudas pieprasījumu sievai, jo gaidu, ka viesnīca atkal ņems naudu un atbloķēju karti, lai viesnīca var paņemt naudu.
 • 22.12 – ienāk nauda no sievas un konts tiek limitēts.

Tad nu varam tikai minēt. Vai iemesls bija tas, ka Revolut pamanīja visu notikumu virkni vai arī izdomāja, ka negrib, lai es ņemu naudu no sievas. Īsto iemeslu neuzzināt.

Kas tieši tiek ierobežots, ja konts ir limitēts?

Šis var mainīties, bet Revolut atbalsta dienesta cilvēks, kurš manu kontu atbloķēja, teica, ka karšu norēķini limitētiem kontiem strādā. Kā arī netiek ierobežota naudas izņemšana no bankomātiem. Nevar veikt bankas pārskaitījumus, nevar saņemt ienākošos bankas maksājumus un nevar papildināt kontu no maksājumu kartēm. Taču tiek atļauts saņemt naudas pārskaitījumus no citiem Revolut lietotājiem. Tātad izdzīvot var. Būtu lieliski, ja šo uzskaitījumu Revolut rādītu arī lietotnē situācijā, kad konts ir limitēts. Vai arī uzskaitītu e-pasta paziņojumā par konta ierobežošanu. Citādi lielāks stress ir neziņas dēļ, nevis tādēļ, ka konts ir ierobežots. Atbalsta dienesta cilvēks teica, ka gadījumā, ja kartes lietotājs ir ceļojumā un viņam attiecīgajā brīdī ir grūti iesniegt dokumentus, bet ierobežotais konts rada lielas problēmas, viņi var uz dažām dienām ierobežojumus noņemt.

Kā var atjaunot pilnu konta darbību?

Aprakstīšu to, kā bija manā situācijā. Brīdī, kad lasi šo rakstu, process var būt citādāks, bet tam joprojām vajadzēt būt līdzīgam. Lietotnē bija parādījies reklāmkarogs, kurš aicināja uz ienākumu avota pārbaudi (Verify source of funds). Uzspiežot uz tā, tika parādīta vispārīga informācija par procesu. Pārejot uz nākamo soli, vajadzēja izvēlēties ienākumu pamatavotu no tā, kas piedāvāts sarakstā. Piemēram: alga, pensija, dividendes, īpašumu pārdošana utt. Izvēloties ienākumu kategoriju, tiek parādīts, kādi dokumenti attiecīgajā situācijā jāiesniedz. Tā kā esmu pašnodarbinātais, izvēlējos Freelancer. Man tika prasīts iesniegt vai nu nodokļu deklarāciju vai klientiem izrakstītos rēķinus, kā arī bankas izdruku, kas apliecinātu rēķinu apmaksu. Deklarāciju iesniegt negribēju, jo tā satur pārāk daudz informācijas. Arī rēķinus un bankas izdruku iesniegt negribēju, jo neesmu drošs, ka attiecīgo informāciju drīkstu atklāt, nedz uzskatīju, ka Revolut tas būtu jāzina. Cita lieta būtu, ja ienākumus saņemtu Revolut kontā pa tiešo no klientiem. Bet tā kā Revolut naudu parasti ieliku no Luminor kartes, bet pamata ienākumus saņemu Swedbank, manuprāt, Revolut īsti neklājas zināt detalizētāku manu ienākumu avotu. Tā kā neviens no piedāvātajiem dokumentu veidiem mani neapmierināja, atvēru lietotnē esošo Chat funkciju, ierakstīju “live agent” un gaidīju, kad uzradīsies kāds atbalsta dienesta cilvēks, kuram savu sāpi izstāstīt. Kad tāds uzradās, pateicu, ka nevienu no diviem dokumentu veidiem iesniegt negribu. Varu piedāvāt VID izziņu par kopējiem gada ienākumiem. Parastie atbalsta dienesta cilvēki nedrīkst apstrādāt ierobežotos kontus un attiecīgos dokumentus, tādēļ tiku informēts, ka tikšu pāradresēts uz atbilstošo komandu. No šīs komandas cilvēks pieslēdzās saziņai nākamajā dienā. Akal izstāstīju savu sāpi un piedāvāju VID izziņu. Saņēmu jautājumu par to, ar ko saistīti bankas pārskaitījumi, kurus veicu divas reizes mēnesī uz viena uzņēmuma kontu. Izskaidroju pārskaitījumu būtību. Vēl pastāstīju, ka VID izziņa ir standarta papīrs, kuru iesniedzam vietējās bankās un, ja viņiem interesē, vai man ir legāli ienākumi, par kuriem nomaksāti nodokļi utt., tad izziņa to parāda un viņiem nav nepieciešams redzēt pilnu nodokļu deklarāciju vai rēķinus. Apskatīja izziņu un atzina par labu esam. Dažas minūtes vēlāk tika atjaunota pilna konta darbība.

Noslēgumā dažas piezīmes. Ir labi, ka Revolut, pamanot aizdomīgas darbības, vispirms nobloķēja manu maksājumu karti. Ir arī labi tas, ka viņi seko naudas plūsmai un veic papildus pārbaudes. Likumi jāievēro un viņi to dara. Nekas nav perfekts, tādēļ arī viņu sistēmas reizēm kļūdās. Tas, ko viņi varētu uzlabot, ir pamanāmi norādīt to, kas tieši tiek ierobežots limitētājiem kontiem. Kā arī būtu jāpapildina atbalsta cilvēku rindas ar tādiem cilvēkiem, kuri runā tādās valodās, kādās runā klienti viņu atbalstītajos tirgos. Tā kā man saziņa angļu valodā nesagādā problēmas, pēc pirmajām apmulsuma minūtēm varēju ievākt papildus informāciju, izrunāt situāciju un iesniegt tādus dokumentus, kuru iesniegšana man nerada papildus neērtības. Bet, ja kāds valodu nepārvalda, konta limitēšana var radīt ļoti nepatīkamas ilgtermiņa sajūtas attiecībā uz Revolut. Un pieņemu, ka Revolut tā ir pazaudējis ne vienu vien klientu.

Ja gribi uzzināt vairāk par Revolut, izlasi šo manu rakstu.

Vēl lasāmviela, ja ir vēlme palasīt ko Revolut paši raksta: “I need to verify my source of funds” un “What is a ‘Source of Funds’ check and how does it affect me?“.

Atruna: Autoram pieder Revolut akcijas. Pirms uzticēties rakstā teiktajam, izvērtējiet šo apstākli un tā potenciālo ietekmi uz informācijas objektivitāti.

16 comments

 1. mm, interesanti. Varbūt vari kaut kur iemest (nošārot) .jpg veidā savu izziņu, ja nu gadījumā arī nāksies kaut kam tādam iet cauri. Protams, aizkrāso visu personīgo info un ciparus. Vienkārši interesē, kā tā izziņa izskatās – un kas tur īsti parādās? Cik daudz nodokļi nomaksāti par tekošo ienākumu gadu ? Izziņa ir latviski vai ir opcija pieprasīt angliski ?

 2. Karti lietoju apmēram gadu, biju apmierināts, no janvāra izmantoju patstāvīgi visiem pirkumiem kurus veicu ar karti, jo patika budžetēšanas rīks, kurš sadala izdevumus pa katgorijām. Visu rakstā minēto nācās “izdzīvot” atrodoties komandējumā Londonā (2 dienas), tieši tad kad karte visvairāk nepieciešama, ierodoties lidostā, pēc vilciena biļešu iegādes saņēmu paziņojumu, ka konts daļēji ierobežots, respektīvi nebija iespēju papildināt un kā rezultātās radās problēmas ar norēķiniem…. protams klientu atbalsts piejams nebija (robots sūtīja ar jautājumu nesaistītas atbildes), gaidīt dažas dienas uz “dzīvu” atbildi arī nebija iespēju, labi ka draugi palīdzēja…. Esmu stipri sarūgtināts par notikušo. Vai tas atkārtosies nezinu, bet silti iesaku visiem kartes lietotājiem sagatavoties šāda scenārija iespējamībai…..

  1. Jā, diez kas nav. Es esmu izmantojis Revolut dažādās gana eksotiskās valstīs (piemēram, Katarā, Malaizijā un Kambodžā), vienmēr viss ir bijis OK. Bet nu laikam gan mani braucieni bija pirms tā skandāla, kur atklājās, ka Revolut bija atslēdzis pavisam vai daļēji sistēmu, kas pārbauda aizdomīgus darījumus. Cik var saprast, tagad sistēma “plosās” uz pilnu klapi. Varbūt trigeris automātiski nostrādā pat tad, ja darījums tiek veikts ne savā valstī? Kaut gan nesen biju Lietuvā, viss bija OK.
   Dzīvu supportu var dabūt rakstot “live agent” , bet cik ātri tas notiek, tas nu kā paveicās…

 3. Revolut tagad ir banka, līdz ar to visas bankas problēmas, turklāt ir diskusijas Lietuvā, ka tā nav droša u.t.t., rezultātā pārcenšas.

 4. Pavisam nesen manu kontu pilnībā bloķēja. Iemesls – bankas pārskaitījums uzņēmumam, kura nosaukums sastāvēja tikai no cipariem.
  Atbloķēja pēc dienas. Un to pārskaitījumu tā arī nevarēju veikt.

 5. Sveiki. Atbildi lūdzu uz jautajumu. Ja kredīta nemaksāšanas dēļ mani Latvijas konti tiks bloķēti pēc tiesas lēmuma, tas pats arī notiks ar Revolut kontu? Pateicos iepriekš par atbildi.

 6. Gribēju lietot norēķiniem internetā . Ar ķīniešiem strādā , ar krieviem vispār ne. Centos piereģistrēt PayPal , nevar – mana adrese Latvijā bet kartes UK .
  Sievai notika augstākminētais- konts nobloķēts , izskaidrojiet ienākumu izcelsmi , utt. , vēl nav beidzies.
  Secinājums – paši Latvijā nav reģistrēti , strādā pelēkajā zonā , bet no klientiem pieprasa pārcilvēcisku pareizību .
  Turpmāk domājam atteikties no šī mēsla.

 7. Šķiršanās dēļ, kas ganbija sen, tomēr uzvārdu nomainīju nesen, bet nekā nevaru nomainīt uzvārdu Revolut kontam. Valsts reģistrs un LV bankas strādā ar jauno uzvārdu. Ko darīt? Viņi tur nesaprot manu jautājumu. Varbūt iztukšot un slēgt kontu un pēcāk atvērt no jauna?

  1. Uzdevāt jautājumu robotam vai īstam atbalsta dienesta cilvēkam? Pēc noklusējuma čatā darbojas roboti. Lai tiktu pie īsta atbalsta dienesta speciālista ir jāieraskta ‘live agent’ (bez pēdiņām) un jāgaida kad tas pieslēgsies. Ja runājāt ar īstu atbalsta dienesta cilvēku un tas tāpat nesaprata, dodiet ziņu un noskaidrošu kā rīkoties.

 8. Sveiki!
  2019.gada 8.novembrī tika ierobežots Revolut konts, visu pieprasīto dokumentāciju nosūtiju Revolutam! Atbalsta dienesta darbinieki neko nepaskaidro!, tikai raksta ka mans konts tiek pārbaudīt un ir vajadzīgs laiks! 14.decembrī uzrakstiju oficiālu sūdzību !!! nekas nemainījās 28.01.2020. atnāca atbilde ka sūdzību ir izsatijuši un apmierināt TO nevar !!! neko nepaskaidrojot!, mēs pārskatām kontu un vajadzīgs laiks un tad piedāvāsim risinājumu! Man esot tiesības griesties ar savu sūdzību 6.mēnešu laika šeit, http://www.financial-ombudsman.org.uk/publications/consumer-leaflet.htm.
  Pēc sūdzības uzrakstīšanas atbalsta dienests mani pilnībā ignorē!
  Iesakiet kā rīkoties šajā situācujā???

 9. Ieskaitīja algu ka pašnodarbinātajam, pārskaitīju brālim parādu sievai un mani ņēma un nobloķēja kontu ko darīt?

 10. Nesaistaties ar šo triperi vārdā revolut! Nevaru noslēgt kontu, palika kādi 20 – 25 eiro izskatās ka padirsu. Sazinoties ar tiem klauniem tikai kaut kādas atrunas , mainās kontaktpersonas, neko atrisināt nevar!. Pilnīgi blēži!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.