Par Revolut un manām akcijām

Pēdējās pāris dienās esmu saņēmis pārmetumus par to, ka es slēpjot lietas, ka melojot un pat esot krāpnieks. Mēģināju savu pozīciju pastāstīt Facebook un Twitter, bet saprotu, ka arī te vajadzētu. Lai būtu mazāk pārpratumu.

Par lietas būtību. Kad kārtējo reizi ierakstīju FB par Revolut, saņēmu jautājumus par to, kādēļ to daru, vai man maksā utt. Atbildēju, ka tāpat vien. Pelnu karmas punktus un tas ir veids, kā socializēties. Tam sekoja pārmetumi, ka tā kā man piederot Revolut akcijas (pamanīts CVK deklarācijā), tad manis teiktais nav patiesība. Jo es esot pats ieintersēts uzņēmuma attīstībā utt. Tika tik tālu, ka tika apgalvots, ka esmu krāpnieks, ka speciāli slēpjot faktus utt. Par to man ir sakāmas vairākas lietas.

Pirmkārt – par Revolut vēstnieku tiešām pieteicos tādēļ, ka saredzēju iespēju socializēties. Ikdienā strādāju no mājām. Nesanāk parunāt ar citiem. Turklāt šādi socializējoties vairoju savu atpazīstamību. Izveidojas jauni kontakti gan ar vietējiem, gan cilvēkiem Revolut pusē. Tieši šī kontaktu, pazīšanās un atpazīstamības celšana arī ir iemesls kādēļ pieteicos par Revolut vēstnieku un kādēļ daru lietas bez maksas. Šajā laikā esmu Latvijas iedzīvotājiem ietaupījis ar četriem cipariem mērāmas summas, esmu vairākiem Revolut lietotājiem palīdzējis gan ar dažādām sīkām ķibelēm, gan tikt pie tūkstošos mērāmām summām, kuras viņi iemanījās pazaudēt, neprasmīgi lietojot Revolut. Par to visu esmu saņēmis vārdisku paldies no daļas cilvēku, kuriem esmu palīdzējis. No citiem pa ne tik daudz. Revolut vispār šādu palīdzību ignorē un nedz uzskaita, nedz kaut kā atalgo. Jā – visiem Revolut vēstniekiem sākotnēji izdalīja Premium kontus, taču pat tiem nav pilna funkcionalitāte (nav, piemēram, apdrošināšana). Taču tam nav nekāda sakara ar to vai esmu palīdzējis 1 vai 100 cilvēkiem. Līdz šim ar to, ka daži izteica vārdisku paldies, kā arī iegūtajiem kontaktiem man bija gana. Bet apvainojumi par to, ka krāpjos un/vai slēpju kaut ko, pamatīgi iedragā vēlmi kādam turpināt palīdzēt. Un līdz ar to nezinu cik ilgi vēl turpināšu lietas darīt un kādā apmērā.

Viens no aizrādījumiem bija tāds, ka esmu slēpis faktu, ka man ir akcijas. Patiesībā ir tā, ka neesmu slēpis. Īsi pēc tam, kad akcijas nopirku, par to publiski paziņoju arī Twitterī. Lūk vairāk kā gadu vecais ieraksts:

. Nākamais pārmetums bija tāds, ka faktu par akciju esamību man esot jāraksta pie katra raksta par Revolut, jo akciju esamība varot norādīt uz manu neobjektivitāti un lasītājam par to jāzina. To es nedarīju, jo neuzskatīju par būtisku. Manus rakstus lasa ļoti mazs skaits cilvēku. Līdz ar to neatkarīgi no tā ko es rakstītu, Revolut akciju cena no tā nemainītos un tātad raksta ietekme uz manu īpašumu vērtības pieaugumu ir nulle. Un ja tā ir nulle, neredzēju jēgu to darīt. Gluži tāpat, kā ja man būtu 1 Apple akcija un es uzrakstītu rakstu par Iphone, manuprāt būtu lieki minēt par to, ka man ir 1 Apple akcija. Ja mani lasītu desmitiem/simtiem tūkstošu cilvēku vai ja man būtu tūkstošos € mērāmas akcijas, tad cita lieta. Bet akcijas nopirku par nepilniem 200GBP. Tas ir tik niecīgs apjoms, ka sākotnējos aizrādījumus par “personīgo ieinteresētību” uzskatīju par nenopietniem jokiem un troļļošanu. Izrādījās, ka cilvēki to saka pilnā nopietnībā. Joprojām uzskatu, ka šādas informācijas paušana, ņemot vērā minimālo lasītāju skaitu ir lieka. Taču tā kā daļa no jums uzskata, ka tādu informāciju ir jāmin, tagad katru Revolut rakstu rotā “Atruna: Autoram pieder Revolut akcijas. Pirms uzticēties rakstā teiktajam, izvērtējiet šo apstākli un tā potenciālo ietekmi uz informācijas objektivitāti.“. Ja kāds jūtās maldināts, atvainojos. Bet slēpis es neko neesmu. Turpmāk, ja turpināšu publicēt informāciju par Revolut, ņemiet “akciju” apstākli vērā, ja tas šķiet būtisks.

6 comments

 1. Apliecinu, ka sakontaktēšanās ar Endiju atrisināja “kosmētisku” problēmu ar nepareizu pielinkotās kartes nosaukumu, kas bija Revolut pirms nu jau krietna laika. Paldies par to! Nesaprotu, tos kas pārmet kaut ko Endijam ! Lai tak ir viņam kaut vai 1000 akcijas! Man par to būtu tikai prieks. Revolut jebkuram Latvijas iedzīvotājam noder kaut vai ar to, ka Revolut bezmaksas konts/karte atļauj izņemt no jebkura LV bankomāta naudu 200eur apjomā bez maksas katru mēnesi. Ļooti ērti un dažreiz tiešām noder !

  Akli atbalstīt vietējās bankas ir stulbi… Vismaz man prieks, ka ir tāds Revolut ! Revolut karti izmantoju gan ikdienā LV, gan arī tajos ārzemju ceļojumos, kas līdz šim ir bijuši (Kambodža, Zviedrija, Katara, Malaizija)

 2. Ružais trollis no twitter nejēdz ko runā… un tas laikam tādēļ, ka pašam nekas nepieder.

 3. Formējot darījumu kurā biju naudas saņēmējs kļūdaini norādīju nevis savu Revolut bet paša Revolut uzņēmuma konta numuru uz kuru otra puse veiksmīgi pārskaitīja naudu. Kad atskārtu ka naudu neesmu saņēmis, griezos vienā no LR bankām kas veica pārskaitījumu, atbilde, nevaram palīdzēt. Sazinājos ar Endiju. Paldies vēlreiz Endijam par operatīvām atbildēm kas palīdzēja izlabot paša pieļauto kļūdu un saņemt savā Revolut kontā pienākošos naudu. Revolut komunicē ātri, tik pat ātri piekļuvu pienākošajiem līdzekļiem.

 4. Sveiks,

  Kā var iegādāties Revolut akcijas? Cik saprotu IPO vēl nav bijis?

  Cheers,
  Davis
  P.S.
  Žēl, ka viņi Metal nedod par velti visiem ar noteiktu apgrozījumu – tas ir labs motivators izmantot viņu karti un tāpēc LV lietoju x-karti.
  Mēģināt par naudu negribu, un lai 5 cilvēkus iesaistītu nedēļas laikā arī jākļūst bez maz vai par viņu vēstnieku.
  Citādi – tiešām domāju, ka Revolut piedāvā to uz ko ir jāiet visām bankām.
  Varbūt jāpiestrādā nedaudz pie drošības. Aizskaitīt ir tik viegli, ka esmu, piemēram, to izdarījis netīšām (sajaucu ar request), un nav opcijas pat minūtes laikā to atsaukt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.