Revolut un kriptovalūtu atbalsts

Gan jau daudzās vietās esi pamanījis, ka Revolut ieviesis kriptovalūtu atbalstu. Standarta lietas gan jau vari izlasīt ziņu lapās vai arī Revolut bloga atbilstošajos ierakstos. Tādēļ neatkārtošos, bet nedaudz pieskaršos tam, ko citi nepasaka.

Kad lasi rakstus par kriptovalūtām, piedomā pie tā, kas ir rakstītājs un vai viņa teiktajam nav kādi slēpti motīvi, kā arī, vai raksta autors ir gana kompetents attiecīgajos jautājumos. Piemēram, Revolut bloga ierakstā kriptovalūtas parādītas pārāk gaišās krāsās, bet tas ir saprotams, jo viņi ir ieinteresēti, lai cilvēki pērk/pārdod. Mūsdienās atliek pielikt vārdus “blockchain” vai “crypto coins” teju jebkuram tekstam un tas uzreiz izskatās moderni. Nu gluži kā šis raksts. Viss nav tik vienkārši. Bet par visu pēc kārtas.

Fakts, ka Revolut ievieš kriptovalūtu atbalstu, ir labs vairākām iesaistītajām pusēm. Piemēram, pašam Revolut, jo tas palielina ienākumus (viņi ietur 1.5% komisiju). Kriptovalūtu spekulantiem arī labi. Gan tiem, kuri jau pelna tirgojoties, gan tiem, kuri grib un var atļauties, bet līdz šim negribēja riskēt, izmantojot esošos servisus. Labi ir arī pašam kriptovalūtu tirgum kā tādam, jo jauns servisa nodrošinātājs paceļ visas nozares pievilcību. Savukārt slikti būs tiem, kuri zaudēs naudu tad, kad šis burbulis beidzot plīsīs.

Revolut realizētais kriptovalūtu atbalsts ir visai specifisks. Tas tādēļ, ka pasākums ir sarežģīts ne vien no tehnoloģiskā viedokļa, bet arī no juridiskā. Sākotnējā fāzē nav iespējams uz Revolut aizskaitīt kriptovalūtu vai no Revolut aizskaitīt kriptovalūtu prom. Viss, ko vari darīt, ir: pirkt, pārdot, aizskaitīt citam Revolut lietotājam, saņemt no cita Revolut lietotāja. Ja paskatās tā nopietni, tad šobrīd vienīgais pielietojums ir spekulēšana un tātad piedalīšanās pasaulē lielākajā loterijā. Brīdī, kad varēs kriptovalūtas aizskaitīt prom/ieskaitīt iekšā, jēga šim atbalstam krietni mainīsies. Bet līdz tam vēl jātiek.

Pirmajās divās nedēļās kriptovalūtu funkcionalitāte būs pieejama tikai Premium lietotājiem, kā arī tiem, kuri būs uzaicinājuši vismaz 3 draugus. Pēc divām nedēļām pieeja tiks dota arī pārējiem. Ja esi Premium lietotājs un šobrīd lietotnē neredzi kriptovalūtu atbalstu, pārliecinies, ka lietotni esi atjaunojis un tās versija ir vismaz 4.8.

 

Uz kriptovalūtām (Bitcoin, Ethereum, Litecoin) var saminīt jebkuru no Revolut atbalstītajām parastajām valūtām. Vari mainīt arī kriptovalūtas savā starpā. Par darījumiem Revolut ietur 1.5% komisiju (peļņai un tirgus svārstību segšanai). Darījumi notiek, izmantojot Bitstamp biržu. Visu lietotāju nauda glabājas vienā lielā makā. Bet piederība tiek noteikta pēc īpaša blokķēdes reģistra, kuru uztur pats Revolut. Tātad, lietotājiem nav unikāli maki. Varbūt otrajā fāzē būs.

Ja gatavojies pirkt kriptovalūtas, esi uzmanīgs. Un apzinies, ka jebkurā brīdī tu vari zaudēt ļoti, ļoti lielu daļu no atbilstošajiem naudas līdzekļiem. Ja gribi piedalīties šajā “loterijā”, tad droši dari to ar naudu, kuru nav žēl pazaudēt. Noteikti un nekādā gadījumā neriskē ar ģimenes iekrājumiem, neņem kredītu (jā, ir citi, kas tā dara, un tas ir ļoti nepareizi). Gan jau daļa vēl paspēs nopelnīt, jo kamēr jauni cilvēki nāk klāt un met naudu šajā pasākumā, tikmēr cena kāps. Bet vienā brīdī naudas plūsma sāks bremzēties un tad liela daļa savas kriptovalūtas mēģinās pārdot, kas novedīs pie pamatīga cenu krituma. Protams, pēc tam gan jau cena atkal kāps. Bet visticamāk, ka krietni lēnāk un nav zināms, cik augstu.

Kopsavilkums. Revolut īstenotais kriptovalūtu atbalsts ir forši, bet tas ir tikai pirmais solis un šobrīd lietojams tikai spekulēšanai. Kad būs nākamie realizācijas soļi, būs interesantāk. Vari droši riskēt ar savu naudu, jo, iespējams, ka daudz nopelnīsi. Bet tikpat labi vari ļoti lielu daļu pazaudēt.

Atruna: Autoram pieder Revolut akcijas. Pirms uzticēties rakstā teiktajam, izvērtējiet šo apstākli un tā potenciālo ietekmi uz informācijas objektivitāti.