Par 30 dienu rakstīšanu un noslēpumaini par tuvāko nākotni

Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir klusums gan blogā, gan Twitter, tikai nozīmē to, ka esmu vairāk aizņemts kā parasti. Laiks atskatīties uz 30 dienu rakstīšanas izaicinājumu. Kā jau biju paredzējis, dalībnieku skaits bija ļoti mazs. Ja piedalījies – paldies!
Pats 30 dienu laikā uzrakstīju 23 rakstus. 19 bija šajā blogā:

Četri raksti vrpasaule.lv:

Ja jau 30 dienu izaicinājums, bet 23 raksti, tad izgāšanās? Nē, nedomāju, ka tā. Manuprāt, bija vērtīgi un interesanti. Izdevās uzrakstīt lielu daļu no ieplānotajām lietām. Daļa palika melnrakstos un plānos, bet gan jau tikšu arī pie pabeigšanas. Negribējās uzrakstīt kaut ko sasteigtu, tādēļ nolēmu atlikt.

Sākotnēji ar rakstīšanu gāja ļoti raiti. Pirmā nedēļa paskrēja bez problēmām. Otrajā nedēļā jau nācās piedomāt pie tā, par ko tad lai uzraksta. Trešajā nedēļā jau bija krietni grūtāk un sāka parādīties pauzes. Bet, kad jau kāda diena izlaista, tad radās tāda kā brīvības sajūta, ka nu var izlaist arī vairākas dienas. Tam sekoja citi notikumi, kuri ikdienu padarīja aizņemtāku, kā rezultātā eksperiments nedaudz aprāvās. Bet, ja ņemam vērā to, ka 2016.gadā uzrakstīju tikai 11 rakstus, tad ar šo sprintu esmu pārspējis iepriekšējo gadu.

Sapratu, ka nemāku prognozēt to, ko citi atzīs par interesantu, ko lasīs, ko ignorēs. Bija raksti, kuriem īpašu lasītāju pulku negaidīju, bet tādu dabūju. Bija tādi raksti, par kuriem šķita, ka lasīs, bet īsti nelasīja. Tādēļ nākotnē ir skaidrs, ka, ja ir kas sakāms, jāsaka/jāraksta. Un nevajag domāt par to, vai kāds to lasīs. To tāpat (pie mana bloga tematikas) neizzīlēt.

No auditorijas cipariem var redzēt to, ka pieaugums bija. Ja salīdzina eksperimenta 4 nedēļas ar 4 nedēļām pirms tam, tad pieagums ir ~65%, kas nav tik daudz, kā biju gaidījis. Šeit gan iemesls ir tāds, ka nesaistīti ar eksperimentu, bija krietni sarucis “organic” traffic no Google uz citiem maniem rakstiem. Lai redzētu eksperimenta ietekmi, jāskatās apmeklētāju skaitu no sociālajiem tīkliem, citām mājaslapām, tiešos apmeklējumus. Tur pieaugums ir ~ 600%, kas ir ļoti būtisks kāpums. Tātad, lai gan kopējais pieaugums ir tikai 65%, bez eksperimenta būtu pamatīgs kritums, tieši no Google nākošo apmeklētāju dēļ. Izskatās, ka tomēr šajā aspektā viss ir bijis veiksmīgi.

Tagad nedaudz noslēpumaini par tuvāko nākotni. Manai aizņemtībai ir vienkāršs attaisnojums. Mēģinu atdot vairākus parādus, pirms ķerties klāt pie kaut kā pavisam jauna. Parādi ir dažādi. Gan jāpabeidz remontu, gan jāsaprogrammē lietas, gan jāsaraksta, gan jāizlasa, gan vēl šis tas. Ja es to visu izdarīšu nākamajos pāris mēnešos, tad šķiršu jaunu lappusi. Ar kaut ko man pavisam jaunu un neparastu. Kaut ko ārpus programmēšanas. Tas ir kaut kas tāds, ko līdz šim neesmu darījis un par ko man nav nekādu zināšanu. Ir vēl pāragri prognozēt, vai aiziešu attiecīgajā virzienā. Pirms tam daudz ko jāizdara un visai saspringtā grafikā. Grafika izpilde ir kā savdabīgs tests. Ja izdarīšu, tātad jauno lietu gribu. Ja neizdarīšu, tātad negribu tik ļoti, kā šobrīd šķiet. Un ir skaidrs, ka kamēr man ir šādi neizdarīto darbu parādi, neko jaunu sākt nevar, jo tas gan pasliktinās jau esošo lietu stāvokli, gan neļaus pilnvērtīgi iegrimt jaunās lietās. Nākotne izskatās interesanta. Ir tikai jādara!