Kā izdarīt, lai E-klase un LastPass draudzētos

Pirms trīs gadiem, kad bija lielā plūkšanās par E-klases  pielāgošanas spraudni un DEAC, parādīju, kā ar Stylebot pielāgot E-klasi. Bet tas padoms jau ir nedaudz novecojis. Šoreiz par vieglāku un modernāku veidu. Kā arī par to, kā izdarīt, lai E-klase mācētu sadarboties ar LastPass.

Tātad, kā būtu veicams sekojošs uzdevums: no E-klases pirmās lapas noņemt visus liekos elementus, kā arī izdarīt tā, lai LastPass piedāvātu aizpildīt pieslēgšanās formu? Ak, pareizi! Dažas atrunas. Manis doto pamācību noteikti neizmantot, lai modificētu E-klases izskatu jūsu pārlūkā! Nopietni! Es tikai parādu, kā to varētu izdarīt, nevis apgalvoju, ka tā ir jādara. Mēs taču visi zinām, ka ir ļoti labi un pareizi, ka šī lapa ir pilna ar lielai daļai apmeklētāju nevajadzīgām lietām. Tas palīdz dzīvē atrast svarīgo, starp visapkārt esošo drazu. Un paroļu menedžerus izmantot arī ir slikti, jo labāk ir trenēt pirkstus, lai aizpildītu autorizēšanās formu. Maziem bērniem pirkstu treniņš palīdz attīstīt valodas spējas. Un atmiņu! Katru reizi rakstot paroli, vismaz tiek trenēta atmiņa! Tāpēc vēlreiz – noteikti neizmantot parādīto!

Pamācības dotas Chrome pārlūka lietotājiem. Izmantosim 3 paplašinājumus. Pirmais ir Privacy Badger . Šis paplašinājums novāc daļu reklāmu, neļauj dažādiem izsekošanas servisiem par jums ievākt informāciju. Otrs ir uBlock Origin. Šis ir reklāmu bloķētājs. Ar tā palīdzību arī tiek bloķēti dažādi izsekošanas servisi, reklāmu rādīšanas servisi, banneri un cita draza. Turklāt uBlock Origin ir iebūvēts lielisks rīks, ar kura palīdzību var paslēpt jums neinteresējošos web lapas apgabalus. Trešais paplašinājums ir Control Freak. Ar šī palīdzību var veikt dažādus web lapu pielāgojamus, izmantojot programmētas instrukcijas. T.i. – pirms web lapa tiek parādīta, tai tiks izpildītas jūsu dotās norādes. Katram no 3 paplašinājumiem ir kāds svarīgs uzdevums kopējā darbā.

Pirmais solis – aktivizējam Privacy Badger. E-klase uzreiz izskatās labāk. Lielie banneri pazūd, Gemius vairs neizspiego. Īstenībā to, ko māk Privacy Badger, varētu izdarīt arī uBlock Origin. Bet es izmantoju abus, jo ir tāds pieradums. Un reizēm, kombinējot abus, var izdarīt to, ko ar vienu nevar.

Otrais solis – aktivizējam uBlock Origin. Arī šis spraudnis mācētu novākt bannerus (jo tas ir spraudņa pamatuzdevums) un nobloķēt Gemius. Tādēļ, ja gribi, Privacy Badger vari pat nelikt. Kad uBlock Origin aktivizēts, var izmantot īpašo rīku, ar kura palīdzību var noslēpt traucējošos lapas elementus. Skaties video pamācību, lai redzētu, kā es to izdarīju.

Trešais solis – jāiemāca E-klasei draudzēties ar LastPass paroļu menedžeri. Kaut kādu mistisku iemeslu dēļ, DEAC ir izdomājis, ka viņiem patīk apgrūtināt pieslēgšanos. To viņi ir panākuši ar 3 īpašām lietām pieslēgšanās formā:

  • Ir izveidots HTML bloks, kurš, cik saprotu, paredzēts, lai sajauktu galvu dažādiem automatizētajiem rīkiem. Bloks ir div elements ar klases nosaukumu fake_auth_field. Tas satur divus input laukus. Viens viltus lietotāja vārdam, otrs viltus paroles lauks. Šo varam ņemt pilnībā nost. Lai to izdarītu Control Freak jāieraksta: $('.fake_auth_field').remove();
  • Īstajiem lietotājvārda un paroles laukiem ir pielikts atribūts autocomplete="off". Tas paroļu menedžeriem saka, lai tie nemēģina aizpildīt formu. Tā kā uzdevums ir, lai lauki tomēr aizpildās, Control Freak jāraksta: $('#uname').removeAttr('autocomplete'); $('#upass').removeAttr('autocomplete');
  • Taču ir vēl trešais solis. Viltīgā kārtā #upass laukam (paroles lauks) ir iedots atribūts text, nevis password. Tas paroļu menedžeriem liek domāt, ka #upass nav paroles lauks. Ar JavaScript palīdzību ir izdarīts tā, lai lauks uzvedās kā paroles lauks (ievadītais teksts nav redzams), bet tā ir tikai maskēšana. Lai salabotu, ir jāpapildina #upass pielāgojošā komanda: $('#upass').attr('type', 'password').removeAttr('autocomplete'); . Tagad #upass laukam tiek ne tikai noņemts autocomplete="off" atribūts, bet pamanīta type atribūta vērtība uz password.

Pēc šiem trīs pielāgošanas soļiem LastPass lieliski māk sadzīvot ar autorizēšanās formu, kā to var redzēt video noslēgumā.

Kopējais ControlFreak ievadāmais kods JavaScript laukā ir:
$('.fake_auth_field').remove();
$('#uname').removeAttr('autocomplete');
$('#upass').attr('type', 'password').removeAttr('autocomplete');

Starp citu, par ControlFreak jau esmu rakstījis iepriekš. Toreiz tika pielabots m.delfi.lv saturs (noņemtas tēmas, kuras mani neinteresē).

Saite uz YouTube video: https://www.youtube.com/watch?v=cfJZYU7Q-ew . Diemžēl, kaut kādu iemeslu dēļ, nesanāca ierakstīt skaņu. Tādēļ mēmais kino. 

Šis raksts tapis 30 dienu rakstīšanas izaicinājuma ietvaros.