YouTube un Netflix ir televīzija man

Pirms 7 gadiem rakstīju par Lattelecom Interaktīvo TV. Lai gan ne ideāls, bet tomēr labs risinājums tam laikam. Nu jau kādus pāris gadus šo pakalpojumu neizmantoju. Ja nebūtu atbrīvojies no televizora, iespējams, ka joprojām lietotu Interaktīvo TV. Kā tad es patērēju video saturu, ja man nav televīzijas? Pavisam vienkārši – YouTube un Netflix. Zinu, ka Lattelecom piedāvā arī televīziju internetā, bet kaut kā atbrīvošanās no televizora bija arī atbrīvošanās no televīzijas formāta kā tāda. Manuprāt, tā bija laba izvēle. Nav tā, ka agrāk pie televīzijas būtu pavadījis daudz laika, tāpēc problēma nebija laika patēriņā, bet formātā kā tādā. Un vēl, patīkami apzināties, ka nepapildinu Krievijas TV kanālu budžetu.

Kad rakstīju par YouTube kā barību tavām smadzeņu šūnām, manā abonēto YouTube kanālu sarakstā bija kādi padsmit kanāli. Tagad to ir teju astoņdesmit. Protams, ne visos ir liela aktivitāte. Daļā jau kādu laiku nekas nav publicēts un, iespējams, ka kanāls uzskatāms par mirušu. Bet tāpat kanālu daudzums atspoguļo arī daudzveidību. Tematika iekļauj gan izklaidi, gan zinātni, gan ziņas, gan pamācības, gan viedokļus, gan citas man interesantas tēmas. Ja vien spēj patērēt informāciju angļu valodā, YouTube lielākā problēma nav kvalitatīva satura pietiekamība, bet izvēles izdarīšana par to, kam tērēt savu laiku.

Es gaidu, kad Latvijā parādīsies YouTube Red, jo plānoju kļūt par tā lietotāju. Tiem, kas nezina – YouTube Red ir YouTube abonēšanas serviss. Tā abonenti maksā 9.99$ mēnesī un lieto YouTube bez reklāmām, ka arī iegūst piekļuvi saturam, kurš parastajā YouTube nav pieejams. Viens no iemesliem, kādēļ vēlētos maksāt, ir tāds, ka man YouTube reklāmas nepatīk, tādēļ es izmantoju reklāmu bloķētāju. Taču tajā pat laikā es gribētu, lai satura radītāji tiek pie kādas atlīdzības par sevis radīto saturu. YouTube Red abonēšanas maksa to nodrošinātu.

Ja par YouTube man sajūsma ir jau sen, tad par Netflix sāku priecāties nesen. Kad Netflix kļuva pieejams Latvijā, es mēģināju piereģistrēties, bet servisa pārslodzes dēļ tas nesanāca. Tad dzirdēju viedokļus, ka tur esot maz satura un nolēmu, ka nav vērts reģistrēties. Taču šajā ziemā nolēmu, ka jāpamēģina. Un labi, ka tā. Netflix ir lielisks un iesaku to abonēt arī tev. Es abonēju plānu par 9.99€ mēnesī, kas man ļauj skatīties saturu HD kvalitātē. Un jāsaka, ka satura ir vairāk kā pietiekoši. Jā, protams, esam tālu no tā, kas ir pieejams ASV, bet tāpat gan filmu, gan seriālu ir vairāk kā laika, lai to visu noskatītos. Turklāt jauns saturs tiek pievienots nepārtraukti. Netflix jauna satura radīšanai un iegādei šogad tērēs 6 miljardus ASV dolāru. Kas nozīmē, ka kvalitatīva satura netrūks.

Netflix sakarā man patīk ne tikai saturs, bet arī tehniskais risinājums. Saskarne gan Web pārlūkā, gan telefona lietotnē ir vienāda, kas nozīmē, ka nav jāapgūst kaut ko jaunu. Turklāt telefonā ir iespēja lejupielādēt filmas/seriālus un skatīties tad, kad nav interneta pieslēguma. Lieliski, ja jādodas ceļojumos un jātērē laiku lidmašīnā. Lejupielāde gan ir visai lēna, tāpēc šo soli jāveic laicīgi. Viena no lietām, kura nedaudz apbēdina Netflix sakarā, ir tāda, ka ne visam saturam ir pieejams HD. Ir gan filmas, gan seriāli, kurus jāskatās zemākā kvalitātē. Turklāt uz Linux nemaz nav iespējams skatīties 1080p, bet tikai 720p. 1080p Netflix dod tikai Windows ar Edge pārlūku.

Ir viens iemesls, kādēļ vēl būtu jēga no televīzijas – sporta pārraides. Par laimi, mani sports īsti neinteresē un nesekoju līdzi nedz rakstītā, nedz video formātā. Agrāk vismaz hokeja čempionāta spēles skatījos. Bet tagad pat tās vairs neinteresē. Šajā sakarā īsti neredzu veidu/iemeslu, kādēļ lai es kādreiz atgrieztos televīzijas abonētāju rindās. Novecojusi tehnoloģija/formāts aizgājušam laikmetam.

Šis raksts tapis 30 dienu rakstīšanas izaicinājuma ietvaros.