Tehnoloģiju apmācība bērniem Jelgavā

Šis raksts tapis 30 dienu rakstīšanas izaicinājuma ietvaros.

Tā kā Jelgava nav tālu no Rīgas, brīžiem šķiet, ka viss inovatīvais, interesantais un izklaidējošais iet mums secen. Rīga taču nav tālu. Ja kaut ko gribēsim, aizbrauksim uz galvaspilsētu. Ar bērnu interešu izglītību līdzīgi. Kur vest, lai bērns kaut ko jaunu apgūst? Pirmais variants, protams, ir Junda. Bet tur piedāvātās iespējas ir visai ierastas. Un ne vienmēr bērniem interesi raisošas. Bet ja gribās kaut ko modernāku, inovatīvāku? Vai tiešām jābrauc uz Rīgu? Izrādās, ka nē. Pateicoties Aivaram, uzzināju, ka arī Jelgavā ir kas inovatīvs un bērnu interesi rosinošs.

Ja šis raksts izskatās pēc reklāmas, informēju, ka šī nav apmaksāta reklāma. Rakstu, jo uzskatu, ka šāda veida vietējos uzņēmumus ir jāatbalsta. Citu informēšana par pakalpojuma pieejamību ir veids, kā to varu darīt.

Password X savu darbību Jelgavā sāka ar valodu apmācības kursiem. To dara joprojām. Papildus sākuši vadīt nodarbības bērniem par dažādām tehnoloģisku ievirzienu tēmām. Ar tehnoloģijām šoreiz jāsaprot modernas un mūsdienīgas tehnoloģijas. Piemēram, roboti un 3D printeri, kā arī citas.

Mana sešgadīgā meita apmeklē “3D zīmēšanas” nodarbības. Šī nav zīmēšana datorā! Nodarbībās ar speciālu aparātu iespējams zīmēt 3 dimensijās. Lai gan sākumā šķiet, ka tas varētu būt sarežģīti, tā nemaz nav. Jau pirmajā nodarbībā bērns var radoši darboties, nekādu problēmu nav. Katrā nodarbībā mēģina uztaisīt kādu jaunu darbiņu, kuru pēc tam var droši nest uz mājām. Ir tasīti Angry Birds, brilles, auto, sūklis Bobs un citas lietas. Process notiek aptuveni šādi:

Savukārt dēls (astoņi gadi) apmeklē “Ķīmijas eksperimentus”. Šajās nodarbībās tiek gan novērotas dažādas ķīmiskās reakcijas, gan pagatavots kas ēdams (piemēram, ar šķidro slāpekli saldēts saldējums), gan nedaudz apgūta teorija. Teorijā runājuši gan par ķīmiskajiem elementiem, gan dažādiem apzīmējumiem uz ķīmisku vielu iepakojumiem un ko tie nozīmē (kas ir bīstams un kas nav) utt.

Nesen ieviestas arī jaunas nodarbības. Piemēram, “Ievads programmēšanā” un “3D modelēšana”. Programmēšana notiek, izmantojot speciālus robotus. “3D modelēšanā” tiek veidoti dažādi 3D objekti ar datora palīdzību. Kad tie izveidoti, tie tiek izprintēti ar 3D printeri.

Nodarbības notiek reizi nedēļā. Bērniem gan gribētos, lai ir biežāk, jo nākamo nodarbību reizi sagaidīt ir grūti. No naudas viedokļa, vairākas reizes nedēļā varētu būt nedaudz sāpīgs moments. Taču reizi nedēļā ir tīri OK. Ķīmijas eksperimenti un ievads programmēšanā maksā 30 eiro mēnesī. 3D zīmēšana 32 eiro, bet 3D modelēšana 40. Būtu forši, ja tiktu ieviestas kādas lojalitātes atlaides. Piemēram, atlaides ģimenēm, kuras sūta vairākus bērnus vai kuras ved uz vairākiem pulciņiem. Šobrīd gan neko par tādām atlaidēm neesmu manījis.

Tā kā rakstu neesmu saskaņojis, neesmu arī prasījis atļauju aizņemties kādas bildes vai video, lai varētu labāk ilustrēt nodarbību norisi. Tādēļ, lai iegūtu vizuālu priekšstatu, dodies uz viņu Facebook lapu: https://www.facebook.com/MacibuCentrsPassword/ .