30 dienu rakstīšanas izaicinājums. Kurš piedalās?

Kādu laiku neesmu sevi apgrūtinājis ar 30 dienu izaicinājumiem. Vajadzētu kādu uzsākt. Šķiet, ka 30 dienu rakstīšanas izaicinājums varētu būt tieši laikā. Lai būtu interesantāk, varbūt kāds no jums grib piedalīties?

Uzdevums sekojošs. 30 dienas pēc kārtas kaut ko jānopublicē savā blogā. Facebook, Twitter neder. Gluži tāpat, kā citi sociālie tīkli. Jāraksta ierakstus blogā. Mērķis ir 30 dienas. Bet, protams, tas izklausās visai ambiciozi un šaubos, ka ir reāli sasniedzams. Tāpēc ir pieļaujamas atkāpes. Bet jāmēģina būt maksimāli tuvu 30 dienām. Ja tev ir vairāki blogi, tad publikācijas no visiem tiek skaitītas kopā. Tātad vari vienā blogā publicēt pirmdien, bet otrā blogā otrdien un tās jau būs divas dienas.

Kāpēc? Tāpēc, ka rakstīt ir labi. Tas ir labs treniņš domu formulēšani. Turklāt tas ir veids, kā tikt pie jauna satura. Varbūt, ka sanāk tāds kā neliels ieskats tajos laikos, kad vēl nebija Twitter un blogošana bija populārāka.

Ko rakstīt? Vienalga. Kas ienāk prātā, to raksti. Gan jau tev ir sakrājušies melnraksti. Varbūt, ka var daļu no tiem beidzot pabeigt. Man tādi ir. Ceru, ka kāds tiks novests līdz galam. Pirms publicē jaunu Twitter vai Facebook ierakstu, padomā. Varbūt, ka no tā var sanākt bloga ieraksts. Nav obligāti jābūt gariem un analītiskiem rakstiem. Ja tev šķiet, ka kādam tas varētu likties interesanti – uzraksti. Izlasīji grāmatu? Uzraksti pāris rindkopu. Par kaut ko ikdienā aizdomājies – uzraksti. Redzēji foršu YouTube video? Padalies ar to bloga ierakstā.

Ja tu esi nolēmis piedalīties, dalies ar bloga saiti (vai blogu saitēm) komentāros. Savāksim listi ar blogiem, kurus lasītājiem katru dienu apstaigāt, lai iepazītos ar jauno saturu (nē, ne visi izmanto RSS lasītājus vai visam seko Facebook/Twitter). Pirmo rakstu uzraksti ar info, ka piedalies un arī iekļauj listi ar blogiem, kuri tiks savākti šeit. Un katra raksta sākumā iekļauj rindu par to, ka raksts top 30 dienu izaicinājuma sakarā. Varētu būt forši, vai ne?

Protams, es apzinos, ka, visticamāk, neviens no jums man nepievienosies. Ja tā, žēl. Varbūt kādu citu reizi. Lai būtu laiks padomāt par šo tēmu, pirmo rakstu jāpublicē nākamajā pirmdienā (20.februārī).

Papildināts 19.02: Kā jau paredzēju, gribētāju nav daudz. Eksperimentā/izaicinājumā piedalās:

Endijs Lisovskis . Rakstīts tiks https://endijs.com un https://vrpasaule.lv

Emīls. Rakstīts tiks http://emiils.com .

Normunds. Rakstīts tiks https://yei.lv

Uldis Rozenfelds. Rakstīts tiks: http://www.baltaisruncis.lv