Jauns eksperiments – veģetārietis

Ik pa laikam veicu eksperimentus. Ne tikai tādus, kas domāti bērniem, bet arī savas ikdienas pamainīšanai. Pirms pāris gadiem atteicos no sociālo tīklu izmantošanas uz 30 dienām. Bija tīri OK. Kādu laiku atpakaļ atteicos no kafijas. Bija vieglāk kā likās, ka būs. 4-5 kafijas krūzes dienā tika nomainītas ar tēju un ūdeni. Tā kā šī eksperimenta mērķis nebija atteikties no kafijas pavisam, bet pamēģināt, kā būtu bez, kafiju, protams, lietot atsāku. Tikai mazākās devās. Tagad izdzeru vidēji 2 krūzes dienā. Tāpat arī periodiski esmu veicis atteikšanos no čipsiem, alkoholiskajiem dzērieniem, cukurotajiem dzērieniem utml. Šiem eksperimentiem nekad nav bijuši tālejoši mērķi. T.i. – ja es no kaut kā atteicos uz eksperimenta laiku, pavisam skaidrs bija, ka pēc eksperimenta atkal viss tiks darīts tāpat kā agrāk. Kādēļ tad veikt eksperimentu? Nezinu. Laikam jau ir interesanti, kā būtu “bez”. Veikt eksperimentus ar to, kā būtu “bez” ir krietni vieglāk par to, kā būtu “ar”. Piemēram, ar ikrīta rītarosmi. Ar regulāru treniņu apmeklējumu. Ar regulāru bloga ierakstu rakstīšanu. Kas to lai zina, varbūt tikšu arī līdz “ar” eksperimentiem.

Jaunākais eksperiments, kuru sāku šodien, ir “veģetārietis”. Pamēģināšu, kā ir dzīvot bez gaļas patērēšanas uzturā. Uzreiz jāmin, ka man gaļa ļoti garšo un pēc eksperimenta noteikti atsākšu to lietot. Ir retas tādas dienas, kurās es gaļu nepatērēju. Man īsti nepatīk dārzeņi un augļi. Protams, ir daži, kurus ēdu, bet kopumā ēdienkarte ir visai ierobežota. Pēdējos gados ir noticis progress un produktu loks kļuvis plašāks. Bet tas tāpat vēl ir visai šaurs. Kā redzams, būs grūti. Ideja par šādu eksperimentu radās visai spontāni. No sākuma noskatījos AsapSCIENCE video “What If The World Went Vegetarian“. Un tad saistīto video par to, kā viens no video autoriem pamēģināja 21 dienu dzīvot kā veģetārietis. Pēc video nosaktīšanās ar Aiju pārminu pāris vārdus un tika nolemts, ka joka pēc pamēģināšu. Kad tas tika nolemts, es īsti nedomāju par to, kāds būtu mans mērķis vai kāda būtu dziļāka jēga no šī pasākuma. Tagad, rakstot šo ierakstu, izdomāju, ka mērķis varētu būt savas ēdienkartes un recepšu krājuma papildinājums. Ja līdz šim ēdienkartē uz apli tika laisti vieni un tie paši ēdieni, ar vieniem un tiem pašiem produktiem, tad tagad būšu spiests izkāpt ārpus komforta zonas un izmēģināt jaunas lietas. Ja pēc eksperimenta noslēguma būšu atklājis kādu jaunu man tīkamu dārzeni vai augli, vai to pagatavošanas veidu, būs labs rezultāts. Ja nebūšu atklājis, tas nekas. Jo tāpat būšu priecīgs par to, ka atkal sākšu gatavot gaļu.

Eksperimenta ilgums būs 3 nedēļas. Noslēgumā uzrakstīšu arī par atziņām. Gan jau tādu būs daudz.

3 comments

  1. hehe, man ir tieši otrādi. Ļoti patīk dārzeņi un zivis un parasti kaitina, ka tipveida Rīgas ēstuvēs, kas ir tuvumā darba vietai šāds piedāvājums ir diezgan skops/rets. Gaļa toties – katrā laikā dabūjama :( Konkrēti jau apnikuši tie gaļas ēdieni. Cik var… Esmu secinājis, ka gaļa noteikti rada lieko svaru (vismaz man).

  2. Tikai ceru, ka saproti – ko saņēmi no gaļas ir jāsaņem no augu pasaules, nevar tā vienkārši gaļu izņemt ? cronometer.com ir diezgan precīza aplikacija vitamīnu noteikšanai. Visu kas ir gaļā var atrast augu valsts produktos, tikai ir jāiemācās jauni avoti.

    1. Protams, ka saprotu. Un tā kā man garšo pākšaugi, tad gan jau lielu daļu no trūkstošajām lietām uzņemšu. Tik precīzi kā vitamīnu līmenis, mikroelementi utt. es nesekošu līdzi. Eksperiments tomēr tikai 21 dienu, nevis pastāvīga gaļas izslēgšana no ēdienkartes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.