World of BMX – jauns un unikāls projekts BMX pasaulei

World of BMXGan jau kāds no jums būs pamanījis, ka es ik pa laikam Twitter iemetu kādu bildi vai nelielu video par web projektu: World of BMX ( http://worldofbmx.com ). Par šo projektu šad un tad ieminējos tādēļ, ka esmu viens no tā veidotājiem. Es veidoju tehnisko pusi, bet Jānis Grīnvalds komunicē, ģenerē idejas, kā arī rada vizuālo pusi. Lai gan World of BMX ir vēl agrā beta stadijā, tas ir publiski pieejams kopš šī gada sākuma. Kādēļ tika publiskots projekts tik agrīnā stadijā? Tādēļ, ka tādā veidā varam ātrāk iegūt lietotāju vērtējumu, idejas, ierosinājumus. Turklāt pozitīvās atsauksmes dod papildus motivāciju projektu bīdīt uz priekšu. Maz zināms fakts – World of BMX idejas līmenī dzīvoja vismaz pāris gadus pirms beta perioda. Tā kā man ir dienas darbs, ģimene, tad šim projektam veltīju ļoti maz laika. Reizēm bija dažu dienu sprinti, kam sekoja dažu mēnešu pauzes. Man jau šķiet, ka Jānis bija pārliecināts, ka World of BMX tā arī nekad netiks realizēts. Tas, ka lietotājiem projekts šķiet interesants un noderīgs, dod man motivāciju veltīt projektam daļu no tā jau stipri limitētajiem brīvā laika resursiem.

World of BMX ir unikāls projekts, jo tā ir vienīgā vietne, kurā ir apkopots tik liels informācijas daudzums par BMX trasēm, kā arī ar BMX saistītajām organizācijām. Daļu šīs informācijas atradām un savadījām mēs paši. Taču šobrīd lielu daļu informācijas iesūta lietotāji. Dažu valstu objektu klāsts jau ir pilnībā pieejams World of BMX. Visa pieejamā funkcionalitāte ir organizēta ap kartes izmantošanu. Nākotnē tas mainīsies un kartes skats būs otrajā plānā.

Ja tev ir Facebook konts, tad arī tu vari piedalīties informācijas iesniegšanā un labošanā. Daļu no iesniegtās informācijas jāpārbauda ir mums pašiem (piemēram, jaunu objektu iesniegšana, bildes), bet daļu no iesniegtās informācijas apstiprina citi lietotāji ar balsošanas palīdzību. Piemēram, ja tu redzi, ka kādai trasei ir nepareizs nosaukums, tu nosaukumu vari salabot. Sākumā labojums būs pieejams pie ieteiktajiem variantiem. Ja pietiekams lietotāju skaits par to nobalsos, tad ieteiktais variants kļūs par aktuālo. Lai labošanu un objektu pievienošanu padarītu interesantāku, tika izveidota neliela spēle. Lietotāji par dažādām darbībām var iegūt punktus. Aktīvākie 25 lietotāji redzami topā http://worldofbmx.com/rank . Nākotnē būs vēl dažādi citi topi, “medaļas”, kā arī balviņas.

Ja tev ir kādas idejas par to, kā World of BMX attīstīt, vai arī ir kādi kļūdu pieteikumi, droši dod ziņu. Ņem vērā, ka viss vēl ir agrā beta stadijā un daudzas lietas mainīsies, daļa vēl nav pabeigta. Dažas no lietām, pie kurām sāksim strādāt tuvākajā laikā:

  • objektu adrešu ievadīšana (šobrīd adreses tiek noteiktas automātiski pēc GPS koordinātām)
  • iespēja lietotājiem sekot tam, vai viņus interesējošiem objektiem tiek veikti kādi labojumi
  • tiks pārstrādāta bilžu sadaļa, kā arī bilžu iesniegšana
  • sportistu profili
  • sākumlapa ar dažādiem widgetiem (tas būs brīdis, kad kartes skats ies otrajā plānā)
  • lietotāju profilu uzlabojumi
  • kaut kad tālākā nākotnē arī sacensību un notikumu lapas

Ja gribi sekot World of BMX izstrādei un jaunākajiem sasniegumiem, pieseko Facebook lapā https://www.facebook.com/wobmx/ vai arī seko Twitter https://twitter.com/worldofbmx .

Atbildēšu uz vienu jautājumu pirms tas ir uzdots. Kaut kad nākotnē būs iespēja autorizēties ar citiem servisiem (piemēram, Google), bet šobrīd ir tikai Facebook. Iemesls tam tāds, ka ļoti liela daļa no pasaules BMX kopienas ir Facebook. Un ir tikai loģiski, ka pirmajā solī tika veikta integrācija tieši ar šo platformu.