Matemātikas rūķi – Android lietotne rēķināšanas iemaņu trenēšanai

Math Gnomes Pirms dažām dienām tika publicēta otra Aijas izstrādātā lietotne Android telefoniem. Pirmā bija Running Gecko. Šoreiz Matemātikas rūķi (Math Gnomes). Gluži kā pirmās lietotnes gadījumā, arī šoreiz Aijas izstrādāts viss (ideja, zīmējumi, kods) atskaitot audio. Matemātikas rūķu pārstāvētājā lietotņu kategorijā ir liela konkurence, tādēļ jāsaka, ka, mūsuprāt, ideja kā tāda nav nekas unikāls. Taču ar lielu potenciālu papildināšanai nākotnē.

Matemātikas rūķi tapa tādēļ, ka tēma aktuāla mūsu bērniem. Līdz ar to vismaz kādam šī lietotne noteikti noderēs. Ko tajā var darīt? Šobrīd ne pārāk daudz:
* Salīdzināt divus skaitļus (lielāks/mazāks).
* Saskaitīšana, atņemšana, kā arī kombinēti saskaitīšana un atņemšana vienā uzdevumā.
* Atbildes tiek pieņemtas divos režīmos. Pirmais vairāk noder iesācējiem. Tajā rūķi sagādā 4 atbildes, no kurām jāizvēlas īsto. Ja tas sāk palikt par vieglu, var pāriet uz otru variantu (nomaināms iestatījumos). Tajā būs jāievada atbildi pašam, nevis jāizvēlas no dotajām.
* Iespējams definēt maksimālās vērtības (10, 20, 50, 100, 200). Maksimālā vērtībā nosaka to, kādi skaitļi var tikt izmantoti uzdevumā. Turklāt arī risinājuma gaitā nevienā brīdī skaitļi neizaug virs maksimālā skaitļa. Tātad, ja maksimālais ir 100, tad nevar būt 50 + 60 – 30, jo 50 + 60 būtu vairāk par 100.

Ir vairākas idejas par to, kā varētu mācību procesu padarīt interesantāku. Piemēram, šobrīd risinot uzdevumus, tiek vākti punkti. Taču tiem nav īsti pielietojuma. Noteikti kaut kas var tikt darīts šajā jomā. Nākamajās versijās var tikt ieviesta reizināšana, dalīšana, negatīvie skaitļi, loģiskie uzdevumi utt.

Tā kā šī ir pirmā versija, kura testēta tikai uz dažiem telefoniem, tad ir iespējamas kļūdas. Droši ziņojiet. Pieļaujam, ka atkal varētu būt problēmas ar LG G4 telefoniem, jo tiem bija problēmas ar Running Gecko. Ja gadījumā ir kādi kļūdu ziņojumi vai idejas tam, kā papildināt Math Gnomes, droši var ziņot komentāros vai raksti email. Visu info nodošu Aijai.