PHPNW15 – atskats

PHPNW15Oktobra sākumā biju devies uz Mančesteru, kur apmeklēju PHPNW15 konferenci. Šī man bija otrā PHPNW konference. Par PHPNW14 – atskats rakstīju pirms gada. Tāpat kā pirmajā reizē, arī šoreiz izbaudīju pilnu konferences programmu: Tutorial day, Hackathon, Sessions, Social. Šī konference paliks atmiņā nevis ar interesantajām sarunām vai iegūtajām zināšanām, bet ar to, ka pirmo reizi šāda tipa pasākumā biju viens no prezentētājiem.

Uz Mančesteru devos ar tiešo Ryanair reisu. Kad nokļuvu lidostā, īsti nezināju, kā tikšu līdz viesnīcai. Iepriekšējā gadā konferences organizētāji mani gan savāca lidostā, gan nogādāja atpakaļ. Šoreiz šis posms bija jāveic pašam. Biju nolēmis, ka izmēģināšu vilcienu satiksmi, ja sapratīšu, kā tā strādā. Ja nesapratīšu, tad rezerves variants bija dārgs brauciens ar taksometru. Izradījās, ka tik traki nemaz nav. Pēc norādēm aizsoļoju līdz terminālim, automātā nopirku biļeti, pēc uzrakstiem uz tablo izzīlēju, kurš vilciens ir īstais. Tad sekoja sajūsma par vilciena kvalitāti. Tīrs; info tablo un skaidri paziņojumi; tik kluss, ka īsti nevar dzirdēt nedz motoru, nedz sliedes; galdiņi, rozetes. Lieliski. Uzreiz gan jāsaka, ka ne visi vilcieni ir tādi. Atpakaļ uz lidostu braucu ar nedaudz grabošu un ne tik šiku vilcienu.

Biju apmeties Pendulum hotel. Šī viesnīca tik izvēlēta tādēļ, ka konference notiek tās telpās. Viesnīca nav no tām labākajām, kādās nācies būt. Istabiņas mazas, sienas plānas. Taču fakts, ka konference notiek lifta brauciena attālumā, ir lielisks. Parasti apmetos dažu km attālumā kādā Airbnb īrētā istabā. Ērtības, kuras sniedz mītnes tuvums, ir nesalīdzināmas.

Tutorial day pirmajā daļā mācījos par Behat. Otrajā – par Git un Github. Abos tutorial ieguvu jaunas zināšanas. Īpaši patika Git/Github tutoriālis, jo tajā tika izskaidroti vairāki koncepti, kuri man iepriekš sagādāja grūtības. Pirmo dieno noslēdza Hackathon. Nedaudz papļāpāju un pastrādāju pie saviem projektiem, bet ilgi nesēdēju. Jo 2h laika nobīde, kā arī fakts, ka vajadzēja nedaudz patrenēties savu prezentāciju, lika nozust ātrāk.

Otro dienu sāku ar prezentācijas pielabošanu un pāris izmēģinājumiem. Šīs dienas otrajā pusē bija paredzēta uzstāšanās Unconference panelī. Iepriekš nezināju, vai tas mani uztrauks. Un kā izrādījās, pat neskatoies uz to, ka uzstāšanās bija Unconference, uztraukums tomēr bija. Nevis liels, bet visu laiku zemapziņā sēdēja un brīžiem atslābināties neļāva. Noklausījos vairākas prezentācijās lielajos paneļos un tad devos uz Unconference. Lai saprastu, kā lietas notiek tur, biju ieradies laicīgi un noklausījos 3 runātājus pirms manis. Pienāca arī mana kārta. Norunāju. Un iestājās pamatīgs miers. Tad devos uz atlikušajām lielajām prezentācijām un gatavojos Social, kurš, kā jau parasti, bija jautrs.

Trešajā dienā sesijas notiek tikai līdz pusdienlaikam. Uz Latviju gan pēc tam tikt nevar un jāgaida nākamo dienu. Brīvo laiku izmantoju, lai paklīstu pa Mančesteru un vienkārši atpūstos.

Uz Rīgu veda SAS (vispirms līdz Stokholmai un pēc tam kaut kāds mazs SAS sadarbības kantoris ved uz Rīgu). Biju nedaudz vīlies. Kaut kā biju iedomājies, ka SAS ir kas līdzīgs Lufthansa vai Austrian Airlines. Bet nebija. Ne par matu labāk kā ar Ryanair. Tikai dārgāk. Runājot par cenām. Pieļāvu vienu kļūdu. Mančesteras lidostā neuzkodu, jo nospriedu, ka to izdarīšu Stokholomā. Gan jau cenas būs tādas pašas, kā arī būs brīvs laiks… Kļūdījos. Ēdiens Stokholmā bija 2x dārgāks, bet dzērieni 3x.

Konference man patika. Gluži kā pirmajā reizē. Iemācījos vairākas vērtīgas lietas. Noklausījos uzstāšanās, kuras lika aizdomāties un izvērtēt lietas. Parunāju ar cilvēkiem, kurus teju gadu nebiju dzīvē redzējis. Lai gan nogurdinoši, jo ļoti sapsringta programma, bet ir tā vērts.

Noslēgumā gribu pastāstīt par dažām atziņām sakarā ar manu uzstāšanos. Kā jau teicu, uzstājos Unconference panelī. Tas ir panelis, kurš notiek paralēli 3 oficiālajiem paneļiem. Unconference ir neformālāks. Katram ir 20 minūtes, lai uzstātos un 5 minūtes jautājumiem. Tā kā notiek paralēli lielajām sesijām, tad klausītāju ir ļoti maz. Pirms tiek pie iespējas uzstāties, vispirms jāizstāsta par savu ideju Unconference vadītājiem un, ja viņiem šķiet, ka ir interesanti, uzstāšanās tiek atļauta. Atziņas:

  • 20 minūtes ir ļoti maz.
  • Lai iekļautos laikā, nepieciešams atcerēties kaut kādas laika līnijas atzīmēs. T.i. – izmēģinājuma laikā vajag atcerēties, ka, piemēram, kad esmu pie šī slaida, man jābūt vēl 10 minūtēm. Ja šādas atzīmes atceras, tad var viegli saprast, vai jāpasteidzas vai viss ir OK.
  • Projektoru krāsas un asums neatbilst tam, kas ir datorā.
  • Runāšana angļu valodā prasa nelielu pārslēgšanos un dažas kļūdas gadās. Bet klausītāji ir piedodoši.
  • Maziem demo ļoti labi der screencasti. Biju uztaisījis ~90 sekundes garu. Nostrādāja lieliski.
  • Ja nezini atbildi uz kādu klausītāja uzdotu jautājumu, tas nekas. Ja klausītāju tiešām lieta interesēs, info var uzzināt vēlāk un tad nodot ar email vai tml.
  • Ja nemāki taisīt vizuāli aizraujošas prezentācijas, dari lietas vienkārši. Tā darīju arī es. Un bija OK. Maz teksta, daži plāna punkti. Kods ar dažām rindiņām. Vienkāršībai nav ne vainas.
  • Unconference ir lielisks veids, kā iegūt runāšanas pieredzi, un saprast, ko nozīmē uzstāšanās publikas priekšā. Pirms mērķēt uz lielo skatuvi, noteikti iesaku uzstāties arī šādā veidā.

Ak jā. Par ko tad es runāju? Mana prezentācija bija “Easy OpenStreetMap POI maps with Clusterpoint”. Prezentāciju apmeklēja kādi padsmit cilvēki. Četri no viņiem pat atstāja vērtējumus Joind.in . Domāju, ka 4 no 5 punktiem ir atbilstoši. Pats prezentācijas saturs bija par to, kā uztaisīt http://osmpoi.endijs.com/ (kā no Clusterpoint publiskās OpenStreetMap Points of Interest datu bāzes dabūt datus). Ņemiet vērā, ka tas ir tikai demo, nevis pilnvērtīgs projekts. Kods šim demo ir pieejams Github https://github.com/Endijs/osm-poi-clusterpoint-cloud-demo-part1 . Un kaut kad vajadzētu parādīties kārtīgam tutorial Clusterpoint blogā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.