PHP Mentoring

Vienā no PHP konferencēm (PHPBenelux 2014) klausījos runu par mentoringu. Tā bija atklāšanas runa (keynote), kura man lika aizdomāties, bet īpašus soļus manā tālākajā dzīvē neradīja. Tik vien kā nospriedu, ka mentorings ir ļoti laba lieta. Kaut gan nē. Es tomēr veicu vienu darbību. Pievienoju savu profilu “Apprentice” listei. Bet ar to arī viss beidzās. Nedz es kādu mentoru meklēju, nedz kāds meklēja mani.

Ir pagājis pusotrs gads kopš iepriekš minētās konferences. Ir laiks kaut ko darīt. Tādēļ vēlos arī jūs iepazīstināt ar “PHP Mentoring” konceptu, kā arī piedāvāt sevi mentora lomai.

Sākumā nedaudz par terminiem, lai tie nejauktu galvu. Mentor – padomdevējs, apprentice – māceklis. Tālāk dodieties uz PHP Mentoring lapu https://phpmentoring.org/ , kurā var iepazīties ar pamatdomu tam, kas tad “PHP Mentoring” ir, ko tas nozīmē mentor/apprentice attiecībām, kāds tam visam ir mērķis un jēga. Ja tev šķiet, ka tev ir vēlme startēt globālā mērogā, droši pievieno sevi Github listei. Ja gribi startēt Latvijas mērogā, lasi tālāk.

Es sevi piedāvāju mentora (padomdevēja) lomai. Nedaudz sīkāk par mani var uzzināt ieskatoties neformālajā CV, par mani sadaļā, palasot bloga arhīvu vai uzmetot aci Twitter ierakstiem. Tas ko es piedāvāju ir: padomi, norādījumi, ieteikumi, kompānija (ja nu līdz šim esi gribējis braukt uz kādu konferenci, bet īsti neesi varējis saņemties). Neaizmirsti, ka runa ir par PHP saistītām lietām. Es tev kodu nerakstīšu, lai gan varu uzmest aci tam, ko esi sarakstījis tu. Norādes dodu 1 vai 2 reizes. Trešo reizi neatkārtoju. Ņem vērā, ka es nedošu gatavus risinājumus, bet virzīšu viņu virzienā. Ja tev vajag kādu, kas dara lietas tavā vietā, es nebūšu īstais. Ja tevi kaut kas tāds interesē, droši raksti man email un pastāsti par sevi, kā arī to, kādēļ kaut kas šāds tevi interesē. Tā kā abām iesaistītajām pusēm ir “jānoklikšķ” gan domu gājiena, gan vērtību, gan interešu ziņā, mūsu sākotnējā komunikācija var nepāraugt tālākā sadarbībā.

Ja tev šķiet, ka arī tu varētu būt mentors kādam, raksti komentāros – kas tu esi, un kādu interešu cilvēki var tevi uzrunāt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.