Kā izveidot meklētāju saviem Twitter ierakstiem (screencast)

Vakar izdarīju to, ko jau sen vēlējos, bet kaut kā līdz šim nebiju pieķēries. Proti – pieprasīju savu Twitter ierakstu arhīvu. Uzrakstīju mazu importēšanas skriptu, kurš apstrādāja arhīvā esošo CSV failu un aizsūtīja datus uz Clusterpoint datubāzi. Pēc tam uzrakstīju vēl vienu mazu skriptu, kurš veic primitīvu meklēšanu attiecīgajā datubāzē. Gan viens, gan otrs prasīja tikai dažas minūtes, bet rezultātā tiek iegūta noderīga lieta. Ne reizi vien ir bijis tā, ka vēlos atrast kādu savu Twitter ierakstu, bet nevaru. Twitter search šādos gadījumos nepalīdz. Tagad gan varu atrast visus savus Twitter ierakstus bez jebkādām problēmām.

Pieņemu, ka kāds no jums nodomāja: kāda tad jēga rakstīt skriptus, importēt CSV failu datubāzē, ja Twitter ierakstu CSV var atvērt ar Excel/LibreOffice Calc vai pat ar kādu teksta redaktoru un veikt meklēšanu tur. Norādījums/aizrādījums ir pavisam normāls. Atbilde vienkārša – šādi ir interesantāk un var apgūt kaut ko jaunu. Līdz šim Clusterpoint nebiju izmantojis. Šis bija veids kā to nedaudz apgūt. Turklāt, ja būs tāda vēlēšanās, meklētāju varu uzlabot ar tādām funkcijām, kuras īsti no Excel vai teksta redaktoriem nedabūt. Tātad jā, var atvērt CSV ar kādu programmu un meklēt tur, bet tas nav nedz interesanti, nedz izglītojoši.

Datu apstrādei es izmantoju PHP, bet tu vari izmantot arī citas valodas, jo Clusterpoint nodrošina bibliotēkas vairākām. Es video esmu sadalījis 3 daļās. Pirmajā ir ievads, kurā pastāstu veidojamo lietu (kādēļ un ar ko tiks taisīts). Otrajā ir importēšanas skripts, trešajā ir meklētājs. Ņemiet vērā, ka skripti ir tikai demonstrācijas un ir stipri papildināmi. Uztvert viņus kā mācību materiālu nevis kādu pilnvērtīgu produktu. Ja pamanījāt kādu kļūdu, ir jautājumi vai komentāri – droši rakstiet komentāros.

Vēl dažas lietas noslēgumā. Video apstrāde (līmēšana/graizīšana) veikta Youtube Web redaktorā. Skaņa ierakstīta ar parastu (lasi: lētu, vājas kvalitatīvu) mikrofonu. Tādēļ vizuālā un audio kvalitāte var nebūt pārāk laba (audio ir labāks klausoties ar austiņām nevis, piemēram, portatīvā datora skandām). Un kā izrādījās – Youtube video kodējums nedaudz izpludina to koda rindu, kura tiek rediģēta un nedaudz pārveido jau tā vājo skaņu. Video ierakstīts uz 1080p ekrāna. Ja skatīsieties mazākā izšķirtspējā – bilde var būt miglaina un tekstu grūtāk saprast. Ja kādreiz nopietnāk pievērsīšos šādiem video, tad iegādāšos normālāku mikrofonu, kā arī apgūšu kādu video apstrādes programmu. Bet šobrīd ir kā ir un ņemiet par labu tie, kas kaut ko apgūs.

Papildināts: Mr. Serge komentāros raksta, ka search, kurš ir Twitter arhīva HTML failā esot visai spēcīgs un neesot problēmu atrast Twitter ierakstus pat pēc sarežģītiem pieprasījumiem. Iespējams, ka tā tas arī ir – neesmu pārbaudījis. Tāpēc, ja vienkārši gribat search – Twitter jau to pats nodrošina. Bet, ja vēlaties nedaudz paspēlēties ar PHP un Clusterpoint, tad droši skatieties video.

Ievads

Ja nerāda iegultu video, te saite uz Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=l-8huMyD1sc

Importēšana

Ja nerāda iegultu video, te saite uz Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=0Arl1dERXmQ

Meklēšana

Ja nerāda iegultu video, te saite uz Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=_QOipc8jc9U