PHPNW14 – atskats

phpnw14-badge-small Iepriekšējās dažas dienas pavadīju Mančesterā (Manchester, UK), kur norisinājās PHP veltīta konference PHPNW14 . Šis jau bija septītais gads kopš notiek PHPNW konferences. Tātad pasākums visai pieprasīts. Es iepriekš biju apmeklējis vairākas citas PHP veltītas konferences un parasti dzirdēju, ka PHPNW ir ļoti laba (ja ne pati labākā). Tāpēc likumsakarīgi, ka gribēju par to pārliecināties dzīvē. Taču, parēķinot kopējās izmaksas, nosecināju, ka pasākums nedaudz par dārgu (lidmašīnas biļetes, konferences biļete, tutorial biļete, dzīvošana 4 naktis). Par šo secinājumu ietvītoju Twitter. Tad notika kaut kas necerēts. Dažus tvītus un e-pastus vēlāk saņēmu atbalstu no Digital Ocean (reģistrējoties no šīs saites saņem 10$ savā Digital Ocean kontā), lai es varētu konferenci apmeklēt. Viņi pieteicās segt daļu izdevumu. Turklāt pretī par to neko neprasīja. Tā nu es tiku pie iespējas apmeklēt PHPNW14.

Šī konference jau no paša sākuma lika saprast, ka noteikti būs no top konferencēm. Komunikācija caur viņu Web, Twitter, email – viss lieliski. Nebija nekādu neskaidrību. Turklāt pirmo reizi manā konferenču apmeklēšanas pieredzē, konferences organizētāji nodrošināja man transportu no lidostas līdz konferenču centram un atpakaļ. Parasti kaut kas tāds tiek piedāvāts tikai tiem, kuri uzstājas ar runām, bet PHPNW uzskatīja ka arī mani var paķert līdzi. Nezinu, vai šādam lēmumam nāca par labu tas, ka e-vidē nedaudz apgrozos vietās, kurās daļa PHP konferenču runātāju, bet rezultāts patīkams. Šī bija mana pirmā reize Lielbritānijā, tāpēc bija patīkami, ka nebija jāmēģina atšifrēt, kā te sabiedriskais transports kursē. Tā jau te pietiek, par ko domāt (auto brauc pa nepareizu ceļa pusi, gājējiem luksofora gaismas pilnībā vienalga, nauda arī kaut kāda jocīga, dīvaini britu akcenti utt.).

Mančesterā ierados 1 dienu agrāk (ceturtdien), jo piektdien jau 9 no rīta sākās tutorial daļa. Pēc pastaigas pa pilsētu sameklēju daļu PHP cilvēku (Rob Allen, Derick Rethans, Frank van den Brink, u.c.) un pasēdējām krogā. Piektdien jau no agra rīta devos uz konferenču centru, kur pēc brokastu kafijas un smalkmaizītēm sākās tutorial daļa. Pirmais tutorial, uz kuru gāju, bija pie Derick Rethans par MongoDB. Diemžēl ar šo es biju nošāvis garām. Tas tāpēc, ka biju gaidījis padziļinātu info, bet tas, ko saņēmu, bija ievads. Līdz ar to neko jaunu neiemācījos. Bet vismaz sajutos gudrs, jo visu jau zināju un bez problēmām veicu visus uzdevumus. :) Otrs tutorial bija pie Andreas Hucks par Docker. Šeit gan bija pilnīgi pretēji MongoDB, jo par Docker teju neko nezināju. Tutorial noslēdzoties, biju ieguvis to, ko gribēju. Bilde ap Docker kļuva krietni skaidrāka un jūtos drošs, ka varēšu sākt izmantot Docker, ja nospriedīšu, ka ir tāda nepieciešamība. Pēc tutorial daļas sekoja Hackathon, kurā varēja kopā ar citiem piedalīties dažādu Open Source projektu papildināšanā/labošanā. Es nedaudz padarbojos pie viena sava projekta un ap 23 jau devos prom, jo nākamā diena solījās būt gara un nogurdinoša. Vēl jāpiemin, ka tutorial apmeklētāji tika pie garšīgām pusdienām un hackathon apmeklētāji pie vakariņām. Tā ka par ēšanu uztraukties nevajag.

Sestdiena bija pirmā īstā konferences diena. Sākums jau 9. Keynote runātājs bija Anthony Ferrara un, kā parasti, viņā bija prieks klausīties. Ja kādreiz dodies uz konferencēm un tur runā Anthony, noteikti aizej paklausīties. Pēc tam sekoja vēl vesela rinda ar runātājiem. Ja vēlies redzēt, kas tieši runāja un par ko, ieskaties pasākuma programmā. Ar lekcijām, kā jau parasti – dažas tādas, kur neko jaunu neuzzini, citas ir tīri iedvesmai, citās diezgan daudz jauna materiāla. Sestdienas vakarā sekoja Social night, kurā pieejamas spēļu konsoles, bezmaksas bārs ar alu un viskiju un iespēja pavadīt laiku ar ļoti interesantiem cilvēkiem. Pasākumā pavadīju stundas 5 un devos prom (ap 23), jo negribēju svētdienas rītu nogulēt.

Svētdienā lekcijas bija tikai līdz pusdienlaikam. Tas tāpēc, lai dalībnieki varētu ērtāk tikt uz mājām un pirmdien jau būt ierindā. Svētdien pēc rindas interesantu lekciju un lieliska noslēguma Keynote (Volker Dusch izpildījumā) pasākums bija beidzies. Kārtējo reizi tika izlozēta rinda balvu (grāmatas, konferenču biļetes, iPad Air, Raspberry Pi utt.). Iespēja kaut ko laimēt 1:9. Un kārtējo reizi neko nelaimēju. Bet nekas – gan jau. :) Kad pasākums bija beidzies, satikos ar Anthony Ferrara, Igor Wiedler un vairākiem citiem. Kopā pasēdējām pie alus glāzēm un ar to arī man PHPNW14 bija beidzies.

Es Latvijā neesmu atradis kādu citu, kuram gribētos braukt uz PHP konferencēm. Mēģinu saprast, kāpēc tā. Skaidrs, viena lieta ir naudas jautājums. Pasākumi nav tie lētākie. Bet uz 1 konferenci gadā it kā naudu varētu sakrāt (piemēram, phpBenelux kopējās izmaksas ir visai saprātīgas). Varbūt iemesls tam, ka citi nebrauc, ir tas, ka neredz pievienoto vērtību. Lieta tāda, ka šādās konferencēs jūs noteikti neiegūsiet tik daudz zināšanu, kā iztērējot šo naudu grāmatās vai online kursos. Bet zināšanu iegūšana patiesībā ir otrajā plānā. Piemēram, es dodos uz konferencēm ne jau tikai tādēļ, lai kaut ko iemācītos. Iemācīties var no grāmatām vai pēc pasākuma noskatoties lekcijas YouTube (jā – tās tiek publicētas un pieejamas bez maksas). Taču, lasot grāmatas un skatoties online kursus, nevar iegūt to, ko var esot uz vietas konferencē. Tas ir – iedvesmu un kontaktus. Pēc katras konferences esmu morāli un fiziski uzlādēts darīt lielas lietas. Protams, šo un to arī apgūstu un uz lietām sāku skatīties nedaudz citādāk. Tas ir papildus bonuss. Un vēl ļoti svarīgs apstāklis ir socializēšanās ar PHP tautu. Ja agrāk es tikai Twitter un blogu ierakstos sekoju daļai no PHP Internals cilvēkiem, tad tagad es viņus zinu dzīvē un viņi zina mani. Un tas ir patīkami. Es jūtos kā daļa no lielas PHP kopienas un tas ir forši. Ja tu dzīvo ārpus Latvijas un tavā pusē ir kāds PHP User group, tad konferenču jautājums vairs nav tik aktuāls. Bet, esot Latvijā, īsti nav alternatīvu. Nav mums šeit aktīvas PHP kopienas.

Noslēgumā vēlos teikt, ka PHPNW noteikti ir viena no top PHP konferencēm. Es negribētu teikt, ka labāka par phpBenelux, bet noteikti abas ir vienā kategorijā. Un abas varu droši ieteikt apmeklēt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.