Tenerifes apskates objekti: Jet Ski Safari

Ja pludmales un kalni apnikuši, Tenerifē var izmēģināt arī aktīvāku atpūtu. Viens no veidiem ir doties izbraucienā ar “Jet Ski” jeb ūdensmoci. Izbraucieni ir divu veidu. Pirmais ir turpat blakus ostai braukt uz apli apkārt bojām. Gan jau arī tas ir interesanti, bet otrs variants ir krietni foršāks – doties izbraucienā, kuru tūrisma kantori dēvē par “Jet Ski Safari”. Tas ir izbrauciens ar konkrētu mērķi un maršrutu nevis vienkārša apļošana pie ostas.

Ir vairākas firmas, kuras piedāvā šādu pakalpojumu. Ideja visiem ir līdzīga. Nedaudz atšķiras maršruts, cena (līdz ar to iespējami nokaulējamais atlaides apmērs). Brauciena ilgumu būtu jāizvēlas atbilstoši savām fiziskajām spējām. Viļņi un ātrums liels. Līdz ar to sanāk gan laba fiziskā slodze, gan jūras panesamības treniņš (ja nepatīk šūpošanās viļņos, šī nebūs piemērotākā aktivitāte). Ilgums: 1h, 2h, 3.5h. Vairāki maršruti sevī iekļauj iespēju apskatīt kādus delfīnus vai bruņurupučus, klintis, alas. Niršanas entuziastiem ir iespēja nirt gan vienkārši ar trubiņu, gan ar šādu uzparikti.

Braucēji tiek savākti pie viņu mitekļiem un nogādāti atpakaļ. Visiem tiek izsniegtas drošības vestes. Citi uzņēmumi veic arī apdrošināšanu. Pārtikas/dzērienu piedāvājums atkarīgs no tā, cik ilgs brauciens un kāds uzņēmums. Pasākums nav no tiem lētākajiem, bet noteikti pozitīvas emocijas raisošs. Veids kā ietaupīt ir, braucot 2 cilvēkiem ar vienu ūdensmoci. Cena par moci būs nedaudz lielāka kā 1 personas gadījumā, bet, tā kā gala rezultāts iegūstams dalot kopējās izmaksas ar 2, tad sanāk lētāk. Tehniku (foto, mobilos) līdzi ņemt nevajadzētu. Ja vien nav vēlme izmērcēt un potenciāli noslīcināt. Ja ir vēlme tikt pie bildēm, tāda iespēja parasti ir, jo pavadošajā laivā būs kāds fotogrāfs. Cena par fotogrāfiju komplektu ~ 30€. Braucienu cenas iesaku meklēt internetā vai, jau esot uz vietas, mēģināt nokaulēt. Bet, lai būtu aptuvena ideja par to ko gaidīt, 2h brauciens 1 cilvēkam ir aptuveni 115€, pārim aptuveni 140€.