MongoDB University – apgūsti MongoDB bez maksas

MongoDB UniversityEs jau sen gribēju apgūt MongoDB . Pat tad, kad šī NoSQL datu bāze bija viens no karstākajiem NoSQL pasaules produktiem. Kopš tiem laikiem daudzi ir paspējuši ar MongoDB apdedzināties un tehnoloģiju nolamāt. Bet ir arī daudzi uzņēmumi, kuri, pateicoties MongoDB, spēj ātri izstrādāt savus produktus. Kā ar daudzām lietām, arī MongoDB spēj gan uz rokām nest, gan kost. Vajag zināt, kad produkts ir piemērots un kad nē. Man bija jāsāk strādāt pie vienas sistēmas izstrādes un bija jāizvēlas pamata datu glabātuvi. Kā viens no variantiem galvā bija palicis MongoDB, bet sistēmu nepārzināju. Un ja nepārzināju, nevarēju izvērtēt, der vai nē. Sāku meklēt, kur varētu iemācīties to, kas tas par zvēru ir un ko ziemā ēd. Un ziniet ko? Atradu MongoDB University. Tas ir izglītības projekts, kuru veido kompānija MongoDB Inc., (agrāk zināma kā 10gen). Viņiem, kā jau MongoDB izstrādātājiem, vajadzētu zināt ko, kā stāstīt, ko uzsvērt 2 reizes utt.

Ir pieejami dažādi kursi. Gan izstrādātājiem, gan administratoriem. Pats esmu pabeidzis “M101P: MongoDB for Developers” un “M102: MongoDB for DBAs“. Rīt sākšu jaunāko kursu – “M202: MongoDB Advanced Deployment and Operations“. Norise ir aptuveni sekojoša – katru nedēļu ir vairāki lekcijas video ar jautājumiem lekcijas beigās. Var skatīties sev ērta laikā. Katras nedēļas noslēgumā ir mājasdarbi. Pēdējā nedēļā ir eksāmens. Mājasdarbi veido 50% no gala vērtējuma, bet eksāmens atlikušos 50%. Lai saņemtu sertifikātu, pietiek ar 65%. Ērtāk lietas darīt būs tad, ja lieto Linux vai Mac OS, bet arī ar Windows viss ir izdarāms (parādīs, kā lietas darāmas katrā platformā). “M101P: MongoDB for Developers” nedaudz vajadzēja zināt arī Python, bet tikai minimālā daudzumā. Ja nav zināms, nav bēda – nepieciešamos pamatus izskaidro. Ir pieejama arī “Associate” līmeņa sertifikācija, bet tā ir par maksu. Bet varbūt, ka kādam noder. Nedēļā mācībām būtu jāparedz 3-5 stundas.

Informācijas pasniegšanas veids kopumā ir labs. Citām tēmām labāks, citām mazāk. Viens otrs kurss ir jau nedaudz novecojis (jo runā, piemēram, par MongoDB 2.2, bet jau iznācis 2.6). Taču pamati jau nemainās. M202 ir jaunākais kurss, kurā vajadzētu būt iekļautām arī MongoDB 2.6 iespējām. Ja kādu kursu nokavē, nebēdā. Nedēļu vai divas pēc beigām tas sākas no jauna. Tiek runāts, ka arī M101P un M102 saturs tiks atjaunots ar jaunākām lekcijām. Ja gadījumā gadās kādas problēmas mājasdarbu pildīšanā, var uzdot jautājumus forumā. Tur regulāri uzturas kāds MongoDB Inc. pārstāvis, kurš atbild uz jautājumiem. Bet, ja lekcijas tiek noskatītas un manuālis tiek atvērts, tad jautājumus uzdot nevajadzēs.