Paldies Ubuntu un Windows! Esi sveicināts Linux Mint!

thumb_cinnamonDrīz būs apritējuši 2 mēneši kopš brīža, kad nomainīju Windows, kā arī Ubuntu pret Linux Mint. Gribu padalīties ar iespaidiem. Bet vispirms par to, kādēļ tāds solis. Man kā programmētājam Linux ir ērtaks par Windows. Dzīvojot ar Windows, šo problēmu risināju, izmantojot Virtualbox, kurā mitinājās Linux. Bet pienāca diena, kad nospriedu, ka pietiek ar Windows dzīvoties un mēģināju atgriezties pie Ubuntu. Kādu laiku turēju abus paralēli. Bet visu laiku jutu, ka tomēr kaut kas ar to Ubuntu nav tā kā vajag. Gan Unity īsti nepatika, gan tas, ka Cannonical mēģina apvienot parasto datoru saskarni ar mobilajām ierīcēm paredzēto. Man tas nav vajadzīgs. Jūtu, ka Cannonical šim mērķim tērē pārāk daudz resursus un pats Ubuntu sāks stagnēt. Un, protams, vēl dažādas privātuma problēmas ar Lenses utt. Var gan mēģināt slēgt nost potenciālās problēmu vietas, bet cik tad ilgi. Gan jau nāks nākamā privātuma problēma un nepamanīsim vai aizmirsīsim to atslēgt.

Biju nokļuvis līdz situācijai, kad gribēju Linux, bet ne Ubuntu, taču Debian bāzētu. Uzmetu aci Linux Mint ar Cinnamon saskarni un man iepatikās. Lietošanas laikā crash esmu pamanījis tikai vienā scenārijā. Kad mēģinu aktivizēt kaut kādus appletus, lai papildinātu darba virsmu ar papildus funkcijām, bilde mēdz sasalt. Tāpēc to es nedaru. Visādi citādi sistēma ir krietni stabilāka par Ubuntu. Nezinu, kā tas viņiem izdodas, jo Mint ir bāzēts uz Ubuntu, bet kaut kas ir tāds, kas Mint + Cinnamon padara krietni stabilāku par Ubuntu + Unity. Varbūt, ka visi nopelni dodami Cinnamon. Pašā Cinnamon ir tikai viena lieta, kura man noteikti ir lieka – starta izvēlne. To teju 2 mēnešu laikā esmu izmantojis reizes 3. Bet gan jau ka daļai lietotāju, jo īpaši tiem, kas tikko migrējuši no Windows, tāda izvēlne ļoti noder. Vēl viens sīkums, kurš strādāja Ubuntu, bet tikai daļēji Linux Mint, ir otrā diska atslēgšana pēc X sekundēm. Man portatīvajā datorā ir divi cietie diski – pamata SSD un vēl parastais HDD. Esmu uzlicis, lai pēc 2 minūšu nelietošanas HDD tiktu atslēgts. Reizēm tas nostrādā pats, reizēm nē. Un, kad nenostrāda, tad atkal manuāli jāizsauc “sudo hdparm -S 24 /dev/sdb“, lai Mint atgādinātu, ka tomēr disku vajadzētu nolikt gulēt. Ubuntu tāda problēma netika novērota. Nav jau kritiski, bet tomēr nedaudz kaitinoši. Visādi citādi sūdzību nav.

Ja gribi Debian bāzetu Linux, bet negribi Ubuntu, noteikti pamēģini Linux Mint (šobrīd jaunākā versija ir 16)! Un ja nepatīk Cinnamon, ir pieejamas arī citas grafiskās vides.

13 comments

 1. Esmu pieķēris sevi pie domas, ka, neskatoties uz to, ka man pieejama licence no Windows 7 Ult, uz darba un mājas datora esmu uzlicis uz Debian bāzēto Crunchbang (15. vieta Distrowatch monitoringā). Minimālisms, konfigurācijas iespējas un padomāts nedaudz par “programmētajiem”.

 2. Uz darba e-machines kastes tas mēsls sapisās meistarībā katras pāris stundas. Un log-failos neko neredz. Win7 strādā.
  Labprāt lietotu, protams, normālu windowsu, bet diemžēl ir tā Vistas OSR2 uzlīme uz kastes.

 3. Kad kāds ieminās, ka ir nomainījis Windows pret Linux, man uzreiz rodas jautājums – vai tiešām nekā netrūkst? Es pirms gada biju veicis tādu pāreju, un, lai arī kopumā viss bija labi, tomēr pietrūka visādu aplikāciju, tāpēc nolēmu iet zelta vidusceļu un izmantot Mac OS. Kā ir ar tevi? Vai Linux nodrošina pilnīgi visu, kas nepieciešams?

  1. Es varu migrēt starp Mac OS, Windows un Linux visai brīvi. Parasti izvēlos tādas programmas, kuras nav piesaistītas vienai konkrētai videi. No Windows pasaules man nācās atteikties tikai no divām programmām: HeidiSQL un Jing. Bet tas nav traģiski, jo viņām ir arī citas alternatīvas. Trakāk būtu tiem, kuri atkarīgi no Adobe programmām. Bet citādi… nu nezinu neko tādu kam nebūtu normāla alternatīva Linux pasaulē. Var, protams, teikt, ka Libre Office nav tik labs kā Microsoft Office, bet cik lielam procentam cilvēku vajag to visu ko MS Office piedāvā? Un es, starp citu, arī Windows vidē izmantoju Libre Office, lai gan ir legāli pirkts Microsoft Office. Manām vajadzībām pilnībā pietiek.

 4. Jau vairāk kā otro gadu sēžu uz Linux Mint ar Mate vidi .Problēmas nekādas nav bijušas. Izņemot kad gribēju ar zaļu RC versiju dzīvot kā ar stable :D

 5. Es no mentu Linux Mint pārgāju uz Kubuntu.

  Diskus atslēgt tik bieži nav labi. Diskus labāk ir vispār neatslēgt. Internetos var atrast kādēļ.

  1. Es otru disku izmantoju reizi dienā vai reizi dažās dienās. Līdz ar to atslēgšanas neveselību neredzu. Un atslēdzot mazāk aķi tēre, plus dators ir krietni klusāks. Bluray diska vietā ieliktais disks labi dzirdams. Laikam attiecīgajā vieta švaka skaņas izolācija.

 6. Pārsēdos uz Linux Mint no Mac OS X. Pirms dažiem gadiem. Arvien sēžu. Sākumā ar Mate, tagad ar Cinnamon. Ja dzītu prom, ietu atkal uz Mac OS X. Uz Windows 10 neietu, pat jau draudētu ar mēslu dakšām. Uz Win8 arī ne. Uz Win7 varbūt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.