Divi video par Facebook, kuri liks tev aizdomāties

facebook_logoEs tā arī nekad neesmu aizrāvies ar Facebook. Galvenokārt tāpēc, ka man Facebook vienmēr ir licies sarežģīts. Tā arī neesmu varējis izprast lapas struktūru. Protams, atvērt un kaut ko ierakstīt es varu. Bet lietojamība, salīdzinot ar tiem pašiem Draugiem, manuprāt, ir krietni, krietni sliktāka (te gan jāpiebilst, ka arī Draugus nelietoju, bet citu iemeslu dēļ). Un tad visi tie privātuma iestatījumi… tajos var apmaldīties vienā mirklī. Vēl fakts, ka Facebook nekad neizdzēš tevis izdzēstās lietas man īsti nepatīk. Tāpēc Facebook ilgu laiku izmantoju tikai kā sava veida RSS plūsmu saviem bloga ierakstiem vai ik pa laikam kādā izlozē piedalos. T.i. – saturu tur nemeklēju, bet padodu tiem, kuri tur dzīvo. Pēc ziņas ierakstīšanas, es no Facebook atslēdzos, lai šie nesekotu katram manam solim citās lapās. Jā, ja esi pieslēdzies un citās lapās ir Facebook pogas, tad Facebook zina, ka tu tur esi bijis.

Tātad mana dalība Facebook līdz šim ir bijusi visai maza. Bet, noskatoties abus tālāk esošos video, ir skaidrs, ka Facebook problēma nav vienīgi lapas struktūra, bet tas, kā viņi izplata saturu un pelna naudu. Man tāda pieeja nav īsti pieņemama. Es gan neko īsti mainīt nevaru. Varētu, protams, vēl vairāk samazināt savu klātbūtni un nerakstīt saites uz bloga ierakstiem, bet tā būtu nevis Facebook sodīšana, bet lasītāju sodīšana. Labāks veids ir pievērst jūsu uzmanību tam, kā Facebook īsti strādā. Noskatieties un izvērtējiet, vai tas jums ir pieņemami. Video palīdzēs izvērtēt ne tikai šo jautājumu, bet izskaidros to, kādēļ savā ierakstu plūsmā redzat noteikta veida ierakstus un kā īsti strādā Facebook naudas mašīna.

Es zinu, ka daudzi ar Facebook veiksmīgi izplata informāciju, izmantojot Facebook lapas, un Facebook kalpo kā dažādu kopienu pulcēšanās vieta. Ja tas strādā, tad ļoti labi. Es nesaku, ka tas ir jāmet pie malas. Es tikai vēlos, lai citi izprastu, kas īsti tur notiek un kā Facebook taisa naudu. Izpratne palīdzēs veiksmīgāk veidot savu stratēģiju tālākai Facebook izmantošanai.

The Problem with Facebook


Ja nerāda, skaties http://www.youtube.com/watch?v=l9ZqXlHl65g

Facebook Fraud


Ja nerāda, skaties http://www.youtube.com/watch?v=oVfHeWTKjag