PHPBenelux 2014 – atskats

phpbenelux_conference_logo_2014Daži no jums jau būs piefiksējuši, ka esmu no tiem, kuriem patīk apmeklēt PHP konferences. 2013. gadā biju uz trijām – PHPBenelux Antverpenē (Beļģijā), phpDay Veronā (Itālijā) un ZendCon Europe Parīzē (Francijā). No 2013. gada konferencēm visvairāk patika PHPBenelux. Tādēļ likumsakarīgs solis bija nopirkt šī gada konferences biļeti teju tiklīdz tā bija pieejama.

Ja tu esi domājis sākt apmeklēt PHP konferences, tad noteikti iesaku PHPBenelux. Kāpēc? Tam ir vairāki iemesli:

  • saprātīgas izmaksas. Konferences biļete divām dienām (pirmās dienas sākumā ir tutorial, nevis lekcijas) izmaksā 330€, ja biļeti pērk laicīgi. Trīs naktis Antverpenē (ja rezervē caur Airbnb ) ir vēl 100€. Atliek vēl lidojums uz Briseli (50€-150€). Domāju, ka iegūtās lietas noteikti atsver šādas summas tērēšanu. Ja gribas vēl lētāk, tad var doties uz phpDay Veronā, bet tur nebūs tik forši kā PHPBenelux.
  • ļoti labs saturs. Gan plašs tēmu klāsts tutorial sadaļai, gan arī augstas kvalitātes lekcijas. Ieskaties lekciju sarakstā un sapratīsi, ka gan tēmas, gan tās prezentējošie cilvēki, ir augstākajā līmenī. Lekcijas notika 3 paralēlās grupās, kā arī šis bija pirmais gads ar “unconference” grupu, kuru varēja aizpildīt jebkurš, kurš to vēlējās, tādā veidā iegūstot uzstāšanās pieredzi.
  • uz kopienu (community) orientēta konference. Arī citās konferencēs ir sociālais aspekts, bet šeit tas tiek īpaši uzsvērts. Pārtraukumi starp lekcijām, kuros var aprunāties ar citiem. Kā arī katras dienas beigās ir “social event“, kurā tiek piedāvatas gan izklaides, gan alus, gan uzkodas, gan ir iespēja vairāku stundu garumā aprunāties ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem.

Es konferenci sāku ar “Code Review For Security” tutoriāli, kuru vadīja Anthony Ferrara. Tam sekoja lekcijas: Keynote: Mentoring Developers; Let’s Learn Testing; JavaScript/HTML5 Communication APIs; Refactoring to Design Patterns; The Big “Why equal doesn’t equal” Quiz. Konferences pirmo dienu noslēdza neformālā daļa, kuru izbaudīju līdz pusnaktij. Nākamā diena: Models and Service Layers. Hemoglobin and Hobgoblins; Development, By The Numbers; Docker, contain him, he is fast!; Using Unicode with PHP; O(ops), Authentication!; Hacking with HHVM. Pēc tam atkal neformālā daļa, kurai liku punktu pusotru stundu pēc pusnakts. Nevarētu teikt, ka ar pilnīgi visām lekcijām trāpīju desmitniekā (t.i. – paralēlā grupā reizēm bija kaut kas interesantāks). Taču teju katrā varēja, ja ne kaut ko iemācīties, tad atsvaidzināt atmiņā. Es neaprakstīšu, par ko bija katra lekcija. Ja ir interese, tad to var izlasīt jau iepriekš dotajā saitē uz lekciju sarakstu, vai arī varat iemest aci Joind.in  (tur vairākām lekcijām ir pieejami slaidi).

Kā jau biju paredzējis, PHPBenelux nelika vilties. No pasākuma atgriezos ieguvis jaunus kontaktus, iemācījies jaunas lietas un vienkārši interesanti pavadījis laiku. Informācija (neoficiālā) un kontakti, kurus var iegūt šādos pasākumos, ir kaut kas tāds, ko pie ekrāna sēžot nav iespējams izdarīt. Kad es apmeklēju savu pirmo PHP konferenci, biju vairāk malā sēdētājs. Bet tas ir nepareizi. Ja ir vēlme sēdēt malā, tad īsti nav jēgas doties uz šādiem pasākumiem. Šoreiz es teju visu laiku pavadīju, runājoties ar dažādiem cilvēkiem. Gan vienkārši līdzīga profila programmētajiem kā es, gan ar bijušiem un esošiem PHP Core izstrādātājiem utt. Šajā neformālajā gaisotnē iegūtos kontaktus, kā arī informāciju, vērtēju pat augstāk par lekcijā apgūto.

Pēc nedēļas vai divām būs konferences video atskats (padsmit minūšu video). Tad varēsiet gūt labāku izpratni par to, kāds ir pasākums un kāda tajā valda gaisotne. Kad video būs pieejams, papildināšu rakstu ar attiecīgu saiti.

Ja tu domā apmeklēt PHPBenelux 2015, dod ziņu – dosimies kopā!