Tenerifes apskates objekti: Monkey park

Nākamais ieraksts no rakstu sērijas “Tenerifes apskates objekti” ir par Monkey Park, jeb “Pērtiķu parku”. Šo vietu noteikti iesaku apmeklēt, jo īpaši tad, ja ceļotāju kompānijā ir bērni. Parks nav liels, bet tajā var izbaudīt tādu lietu, kuru nevarēsiet nevienā citā zvēru apskates parkā un tā ir – iespēja pataustīt un pabarot dzīvniekus. Bet par visu pēc kārtas.

Monkey Park tika izveidots 1991. gadā. Tas bija un joprojām ir privātas iniciatīvas projekts. Tas kalpo par izglītošanas, kā arī apdraudētu pērtiķu sugu pavairošanas centru. Parks teritorijas ziņā nav liels. Tur atradīsiet lemurus, dažādu sugu pērtiķus, jūrascūciņas, iguānas, bruņurupučus, kā arī dažādus putnus (galvenokārt dažādu sugu papagaiļus) un šķiet, ka arī pa kādam krokodilam vai aligatoram tur bija. Teritorijā ir izvietots arī kaktusu dārzs.

Pirms parka apmeklēšanas internetā palasīju atsauksmes. Tās pārsvarā bija ļoti labas. Dažās gan bija teikts, ka krātiņi slikti, netīri, šauri utt. Patiesībā situācija nav nemaz tik traka un pārsvarā ir ļoti laba. Ir viens otrs krātiņš, kuru gribētos redzēt citādāk iekārtotu. Piemēram, šimpanzēm, lai gan krātiņš liels, bet tā apakša ir betonēta, nevis kāds zaļums. Pieļauju, ka tas kaut kādu higiēnas apsvērumu dēļ. Citos krātiņos kā rotaļlietas iedotas plastmasas kastes. Nezinu. Varbūt ka nekādas vainas nav. Neesmu es specialists. Bet kā jau teicu, tādu krātiņu, kur šķiet kaut kas ne tā, ir maz un kopējais iespaids ir labs.

Parks atrodas salas dienvidos. Pavisam netālu no Los Cristianos / Las Americas. Nokļūšanu visērtāk organizēt ar taksometru. No Los Cristianos tie ir nepilni 5EUR, bet no Las Americas aptuveni 8EUR. Ieejas biļešu cenas ir saprātīgas: pieaugušajiem 10EUR, bet bērniem no 5 līdz 12 gadiem 5EUR. Parks strādā katru dienu no 9.30 līdz 17.00. Tomēr iesaku pie parka vārtiem būt dažas minūtes pirms atvēršanas. Kāpēc? Tāpēc, ka tad ir vislielākā iespēja zvērus pabarot. Katrs apmeklētājs to mēģinās darīt, turklāt arī paši parka kopēji baro dzīvniekus. Rezultātā pēc pirmās stundas visiem barojamajiem vēderi ir pilni un no barošanas var īsti nekas nesanākt. Uz vietas parkā pārdod pārtiku, bet to pirkt neiesaku. Dzīvnieki, visticamāk, to ignorēs. Tā vietā pārtiku sagādājiet paši jau iepriekš. Ir lietas, kuras nedrīkst ienest. Piemēram, banānus, dateles, riekstus, kā arī vairākas citas lietas. Pateikšu, ko drīkst un kas vislabāk strādā. Noteikti paņemiet salātu lapas. Tās ļoti labi patiks jūrascūciņām. Cūciņu parkā ir krietns bariņš un ēd viņas daudz. Otra lieta, kuru jāpaņem, ir vīnogas. Tās ļoti labprāt notiesās lemuri. Skatieties gan, lai ogas ir mazas. Apēdīs arī lielākas, bet ar tām iet grutāk. Mutes viņiem mazas un ja oga ir lielāka, tad to kož pa gabaliem un tā mēdz izkrist. Lemuri ir piesardzīgi. Ogas ņem vai nu lēnām ar muti vai arī ar ķepu, lēnām ar pirksteļiem sakļaujot ogu.

Barošana notiek vairākos sektoros. Pirmie divi (ja atceros pareizi) bija uzreiz sākumā pēc obligātās fotografēšanās. Jūrascūciņas, lemuri, pa kādai iguānai (tās gan neviens neuzdrošinājās barot), kā arī lielais bruņurupucis. Kad no pirmajiem sektoriem esat izgājuši ārā, var tikt vēl vienā būrī, kur ir tikai viena lemuru ģimene. Un pēdējā iespēja satikt lemurus ir, ejot prom no parka. Pirms izejas ir viens sektors, kurā ir gan lemuri, gan daži mazie pērtiķi. Vislielākais prieks bērniem bija par lemuriem, jo nekad saskarsmi ar tādiem zvēriem izjust nebija dabūjuši.

Parka apmeklējumam vajadzētu atvēlēt kādas pāris stundas. Dažas bildes no parka.