Tenerifes apskates objekti: Izbrauciens okeānā

Izskatās, ka būšu nedaudz aizšāvis garām ar kategorijas nosaukumu. Izbrauciens okeānā nav gluži apskates objekts. Tāpat, kā vaļi un delfīni, kuri skatāmi okeānā, nav objekti, bet neko darīt.

Kad iepriekšējās reizes bijām Tenerifē, izbraucienus okeānā ignorējām. Likās – kas tā par tādu muļķību, maksāt naudu, lai sēdētu katamarānā un pavizinātos pa okeānu, lai redzētu to, ko esam redzējuši dažādos dabas parkos. Bet šoreiz nolēmām izmēģināt. Šis ir viens no izklaides pasākumiem, kuru piedāvā daudzi uzņēmumi. Jahtas un katamarāni ir dažāda izmēra, līdz ar to var piemeklēt sev tīkamāku burzmas izmēru. Bet programma visiem ir teju vienāda.

Viss sākas ar pulcēšanos ostā. Ak jā, apraksts ir par izbraucienu no Las Americas. Iespējams, ka citos nostūros ir citādāk. Kad visi sanākuši uz klāja, notiek peldējums uz netālu esošu vaļu pulcēšanās vietu. Viņi attiecīgajā apgabalā dzīvo, tapēc iespēja redzēt vaļus ir ļoti, ļoti liela. Neatceros īsti cik %, bet neredzēt vaļus sanāk tikai retajam. Jāņem vērā, ka tur mītošie vaļi nav kaut kādi milzeņi, bet tādas sugas pārstāvji, kuri ir prāva delfīna izmērā. Šos dzīvniekus var redzētu tuvu peldlīdzeklim, bet jāņem vēra, ka viņiem, visticamāk, redzēsiet tikai ķermeņu augšpuses. Kad vaļi apskatīti, notiek došanās uz vienu no peldvietām. Tiem kam paveicas, pa ceļam sanāk redzēt arī delfīnus. Iespējamība esot 50%, bet realitātē šķiet, ka ir vēl mazāk. Delfīni tur uz vietas nedzīvo, bet migrē cauri. Mums nesanāca redzēt. Kad ir aizbraukts līdz peldvietai (ne pārak tālu no krasta), visi, kas grib, var izbaudīt peldi okeānā, kā arī ir laiks snorkelēt (ja līdzi ir savs aprīkojums). Kad visi gribētaji nopeldējušies, notiek došanās atpakaļ uz ostu. Mūsu vizinātāji visa brauciena laikā interesanti stāstīja gan par tur mītošajiem vaļiem, gan citām radībām. Katrs braucējs saņēma arī pa sviestmaizei un varēja tikt pie dzērieniem (Coca Cola, Fanta, alus, vīns, ūdens) nelimitētā daudzumā.

Mēs izvēlējāmies braucienu, kas ilga 3 stundas. Ir arī 5 stundu izbraucieni, bet šķiet ka 3 stundas ir tieši pietiekami. Bet kā jau teicu, vedēju ir daudz un līdz ar to arī piedāvājumu. Cenas variē no padsmit līdz 40€. Taču es iesaku nepirkt par pilnu cenu. Šī ir viena no lietam, kurām tūrisma kantorīšos labprāt laiž cenu lejā. Jo īpaši, ja vienā vietā tiek pirktas biļetes vairākiem pasākumiem. Tā mūsu izvēlētā kantora standarta biļete ir 40€, bet mēs pirkām par 24€. Vizinājamies ar Freebird One, kas ir lielākais no pieejamajiem katamarāniem. Ja nolemsiet doties izbraucienā, tad neaizmirstiet paņemt gan sauļošanās krēmu un, ja ir, saulesbrilles. Ūdens, atstarojot saules starus, palīdz labi nocepties un žilbina. Kā arī iesaku nebraukt gluži ar vienu t-kreklu un šortiem, bet līdzi paņemt arī kādu jaku, jo, ja nu sanāk tā, ka saule noslēpjas, tad var palikt visai vēsi. Kopumā vērtējot izbraucienu, jāsecina, ka tas patika un krastā kāpām ar pozitīvam emocijām.