Tenerifes apskates objekti: Castillo San Miguel

Iepriekšējos Tenerifes izbraucienos nesanāca uzrakstīt par apskates objektiem. To šoreiz centīšos labot. Neaprakstīšu gan visus pieejamos, jo uz visiem nedošos, bet vismaz daļu aprakstīšu. Info daudzums būs atkarīgs no objekta. Par dažiem pāris rindkopas, par dažiem vairāk. Pirmais objekts: Castillo San Miguel.

Paši viņi par šovu saka sekojoši:

Explore the medieval Castle and enter the magical world of the Knights of the Round Table.
Enjoy the free-flowing wine and Medieval banquet as the Knights begin their jousting tournament.
Cheer as your Knight battles to the death in your honour.

Pasākums ir visai dārgs, tāpēc uz to iepriekš nebraucu. Šoreiz gan saņēmos un aizbraucu. Biļetes cena, pērkot tiešsaistē, ir 48EUR. Bet problēma tāda, ka tad pašam jādomā, kā uz objektu nokļūt. Sava transporta man nav, tāpēc izvēlējos vienkāršāko iespēju. Iegāju pirmajā tūrisma kantorī (te tādu ir pa 3 uz teju katra stūra), noliku 54.50EUR, tiku pie biļetes tā paša vakara šovam (online varēja tikai uz nākamo nedēļu iepirkt), kā arī vietas autobusā. Ja būtu vairāk laika, iespējams būtu apstaigājis vairākus kantorus un ieekonomējis dažus Eiro, bet laika nebija. Sagaidīju autobusu noteiktajā vietā, vēl apļošana gar citām viesnīcām, lai savāktu pārējos braucējus, tad brauciens līdz pilij un pasākums var sākties. Sākums ir 19.00 (mums gan kavēšanās dēļ sākās 19.30). Pirmais cēliens ar bruņiniekiem ir 2 stundas un tad vēl stunda flamenko.

The San Miguel Castle is an impressive construction of 6,000 square meters and made of Canarian canto stone, with principal towers of more than 16 meters in height and an extensive area of 20,000 square meters.
From the moment you enter the grounds, you find yourself in an authentic medieval world. The entrance is decorated with historical armour, swords, chests and scrolls of the medieval epoch. The Count, Don Rodrigo, and his daughter, the young Countess, will greet you and welcome you to their Castle. The kind subjects of Count Rodrigo will guide you to the Tournament Hall, where the complex show of medieval fights and games will take place in the presence of the Counts in their Royal box seats.

Pils ir aci piesaistoša, bet, tā kā plānojums telpām ir vairāk šoviem piemērots nevis dzīvei, kā arī pils atrodas tāda vietā, kādā pilis nebūvē, tad autentiskuma moments zūd. Bet tas neliedz iegrimt atmosfērā. Sākumā uzgaidīšana pie ieejas pilī, visi tiekam pie atšķirīgiem apmetņiem. Pavisam 6 krāsas, tātad sešas komandas. Man tika zilā krāsa, tapēc padaudz bilžu tieši ar zilās krāsas bruņinieku. Tiekot iekšā, var apskatīt dažādus viduslaiku bruņinieku atribūtus, gaidīšana rindā uz obligāto fotografēšanos ar pils saimniekiem, tad vēl uzgaidīšana, līdz tiekam arēnā. Arēnas izkārtojums – pa vidu smilšu klāts laukums, kurā notiek cīņas, galā ir tronis, kurā sēž saimnieki. Pa malām skatītāji. Katrā pusē 3 komandas. Šovs veidots tā, ka sanāk just līdzi savam bruņiniekam (nosakāms pēc krāsas), kā arī izsvilpt pretējās puses bruņinieku. Pārbaudījumi ir dažādi. Sākot no izveicības demonstrējumiem, beidzot ar kārtīgām cīņām. Izveicība uzdevumos, jājot uz zirga, nepieciešams ar pīķi uzdurt savu riņķi, mest šķēpu mērķī utml. Cīņas uzdevumos, atkal jājot uz zirga, nepieciešams ar pīķi notriekt otru bruņinieku. Protams, triekšana gan nesanāk, jo tikai 1 cenšas triekt, bet otrs aizstāvas. Abiem triekt laikam pārāk riskanti. Ar pīķi visai stipri sanāk triekt pa vairogu. Reizēm pat šķiet ka pīķis salūzt, reizēm vairogu izsit no rokām (tā precīzi saprast grūti, jo viss notiek vidū, bet es sēžu gandrīz pašā galā). Tā ka pārliecinoši. Bet lielākā daļa no cīņām ir ar zobeniem. Tos dauza stipri, tā ka skan pa visu arēnu, kā arī reizēm lec dzirksteles. Zobenu cīņas papildina spērieni, sitieni. Protams, tie nav īsti, bet akrobātiskie lēcieni ir kvalitatīvi un ja pagadās pareizais leņķis, tad nav sliktāk par Holivudas filmu momentiem, turklāt dzīvajā. Visas cīņas pavada skatītāju uzkurināšana. Savs bruņinieks prasa atbalstu, kā arī, lai tiktu izfūjināts un izsvilpts primārais pretinieks. Kā arī ik pa laikam tuvumā pienāk pretinieks, izrādot it kā necieņu un ņirgāšanos par atbalstāmo bruņinieku. Ja neesi aizspriedumains un tiešām iejūties, tad nav problēmu sākt pamatīgi just līdzi savējam un teju nogalināt savas balss saites. Pasākuma laikā vairākas reizes mainās tas, kurš bruņinieks ir vadība, tādā veidā sagādājot gan prieku, gan bēdas saviem atbalstītājiem. Beigu beigās, protams, uzvar tikai viens. Pēc bildēm redzēsiet, ka mans, diemžēl, tas nebija. Kā īsti scenārijs atrisinās, neteikšu, lai nebojātu interesi tiem, kuri sadomās aiziet. Tā jau daudz bildēs ir atklāts.

Vēl par dažām lietām. Ēdieni un dzērieni. Ēšana notiek bez darbarīkiem. No sākuma ir tāda kā dārzeņu zupa. Tumša un ar nedaudz netipisku smaržu. Nu tad, mērcot iekšā maizes gabalus, tā tiek arī nogaršota. Neteiktu, ka man patika, bet nedaudz paēdu. Pēc tam seko cepta vista un puse kartupeļa, kas aplieta (vai izmērcēta) kaut kādā mērcē. Tā kā darbarīku nav, jāēd, turot rokās. Kartupelim mērce atkal nedaudz jokaina, bet pusi noēdu. Vista, kas drīzāk ir cālis, nav liela, turklāt tā izcepta, ka visa tāda izžuvusi, bet tomēr ēdama. Viņu weba spāniskajā versijā teikts, ka putns esot 1kg smags. Noņemam nost kaulus, ādu, cepšānas laikā zudušo šķidrumu un nekas tur daudz pāri nepaliek. Šim seko saldais ēdiens. Banāns pārliets ar kaut kādu mērci. Man pēc garšas atgādināja žāvētos banānus. Ne kaltētos ripās, bet tādu lielu, kas žāvēts, bet vēl mīksts. Kaut kas tāds. No ēdieniem tas arī viss. Vēl uz rindu (rindā 6-8 cilvēki) ir 2 sarkanie vīni, 2 baltie, minerālūdens, kā arī sulas dzēriens. Vīns nekas īpašs – parasts galda vīns. Pie sulas dzēriena tā arī netiku. Nevarētu teikt, ka ēdienu kopumā izbaudīju, bet, ja pieņemam, ka ēdiens ir atbilstošs viduslaikiem, tad bija OK, jo lielāko daļu apēdu. Man līdzi bija arī māsa, kura no katra ēdiena apēda tikai pa mazai kripatai. Es pieļauju, ka pats būtu apēdis arī visu, bet problēma tāda, ka viņi to ēdienu ļoti ātri savāc prom. Un ja esi aktīvs līdzi jušanā, tad īsti nav laika ēst.

Pēc bruņinieku šova ir aptuveni stundu garš flamenko priekšnesums, kā arī iespēja fotografēties ar bruņiniekiem un karali. Pieļauju, ka tie, kas nolika 6EUR par obligāto sākuma fotografēšanās bildi, to nedaudz nožēloja, jo vēlāk ar to pašu karali var nobildēties bez maksas. Bruņinieki atsaucīgi un fotografējas ar visiem, bet ilgi atlikt nevajag, jo aptuveni 30min laikā pazūd. Ir iespēja iegādāties šova DVD (12EUR), kā arī zobenus, figūriņas un citas lietas.

Tas īsumā arī viss. Kopējais pasākuma vērtējums ir pozitīvs. Dārgi, bet interesanti. Vai tas ir jāiekļauj obligāti darāmo lietu sarakstā, ja sanāk apmeklēt Tenerifi? Laikam jau nē. Bet, ja šāda tematika interesē, tad ieteicams gan.

Objekta adrese: Castillo San Miguel, Avenida Edelmira Alfonso, S/N 38628, San Miguel de Abona, Tenerife

Te viņu pašu YouTube video:

Tālāk ir arī dažas bildes. Kādas jau nu sanāca. Arēnā gaisma švaka, kustība ātra, man prasmes fotografēt ir nekādas. Nekādus ISO, atvērumus utt. neizprotu. Un bildēm ir 0 pēcapstrādes. Turklāt lielais vairums fotografēts tuvumā, bet tas, kas notika vidū, īsti nav redzams (piemēram, cīņas ar pīķiem), jo tālu un drošības tīkls traucēja. Atstāju lielu daļu no cīņas, lai saprastu kā mainās līderis. Aizmirsu nofotografēt saldo ēdienu.