Uzsauciens rekrutēšanas speciālistiem

Ir sanācis tā, ka esmu izvēlējies labu profesionālo novirzienu. Par darba iespējām nekad neesmu varējis sūdzēties. Protams, neesmu es ģēnijs un tādi kantori kā Google vai pat Skype man nespīd, bet neskatoties uz to, vienmēr ir bijis visai viegli tikt pie mani apmierinoša darba piedāvājuma. Turklāt pēdējos gadus īsti nav motivācijas savā nodarbinātībā neko mainīt. Līdzīgā situācijā kā es, ir daudzi IT speciālisti. Īpaši tie, kuriem ir vēra ņemama pieredze viņu pārstāvētajā jomā. Viņi sēž ērtās vietās, dara to kas viņiem patīk un interesē. Un izkustināt tādus cilvēkus var tikai 2 veidos. Pirmais – cilvēkam pašam sagribās kaut ko jaunu, bet ne tik ļoti, lai kaut kur skrietu, taču acis tiek turētas vaļā (lai migrētu uz aizraujošāku, bet, parasti, ne mazāk ērtu vietu). Otrs – tiek saņemts “vienreiz mūžā” tipa darba piedāvājums.

Tagad, kad ievads dots, ķeršos pie raksta galvenās tēmas. Uzsauciens rekrutēšanas speciālistiem – ņemiet vērā to, kas teikts iepriekšējās rindkopas otrajā pusē!. Turklāt, ja Jums paveicas uztrāpīt uz izkustināmo speciālistu, visticamāk tas nebūs Otrā iemesla dēļ, bet gan Pirmā. Un tādā gadījuma Jums ir jāpārdod potenciālā darba vieta, nevis prasti jānobļauj standarta darba sludinājumu un jāgaida kad speciālists ies pie Jums. Neies. Uzrunājot Jums ir jāpaveic šādas lietas:

 • Jāliek personai saprast kādēļ Jūs uzrunājat tieši viņu. Kā tieši viņa prasmes var būt noderīgas un kā viņu esat atradis/atradusi.
 • Jāpastāsta par darba vietu, kas tas par uzņēmumu, kāda ir tā kultūra utt.
 • Jāpastāšta par konkrētiem uzdevumiem pie kuriem būs jāstrādā un kāpēc viņi ir interesanti.

Tas tiešām nav tik grūti, bet to dara tikai retais rekrutēšanas speciālists. Turklāt tā nav tikai Latvijas problēma, bet globāla. Es pēdējo pāris gadu laikā esmu saņēmis ievērojamu daudzumu piedāvājumu, bet tikai 1 gadījumā bija izpildītas trīs iepriekš uzskaitītās lietas. Jā, es nebiju izkustināms, bet ja es būtu Pirmajā kategorijā, tad būtu atsaucies piedāvājumam. Un jā, rekrutētaja nebija no Latvijas. Pieļauju, ka neiedziļināties ir ātrāk un līdz ar to lētak. Bet ja Jūs gribat ātrak un lētak, kāpēc domājat ka tas ir kvalitatīvāk? Varbūt kvalitatīvāk nav tas ko vēlaties.

Es šoreiz negribēju iztirzāt to, kā Latvijā parasti tiek rakstīti darba sludinājumi, jo īpaši tie, kurus sadzejo rekrutēšanas kantori. Par to ir rakstījuši citi un visai precīzi. Vēlējos tikai norādīt, ka tad kad Jūs vēršaties pie potenciālā darbinieka, dariet to tā, lai būtu skaidrs kāpēc gribat tieši viņu un kāpēc Jūsu piedāvajums ir labāks par daudziem citiem, nevis esat izsūtījuši standarta e-pastu 100 listē esošiem speciālistiem ar cerību, ka varbūt kāds būs pietiekami izmisis, lai pieteiktos. Protams, ja mērķējat uz studentiem vai iesācejiem, vai tādiem kuri ir aktīvā darba meklēšanas stadijā, tad cita lieta. Taču, ja uzrunājat pieredzējušus kadrus, kuri parasti ērti sēž savās pozīcijās, dariet to atbilstošā līmenī.

Varbūt kādam varētu šķist, ka esmu iedomīgs, augstprātīgs un vēl sazin kāds negatīvs tips. Bet nē. Neesmu. Ja es būtu darba meklētājs un uzrunātu uzņēmumu es tam pastāstītu kas es tāds esmu, ko es māku, ka es varu būt noderīgs utt. Kāpēc domājat, ka meklējot darbinieku varat neveikt tik pat lielu ieguldījumu kā tie, kuri meklē darbu?

Cerams, ka kādam kaut kas aizķersies. Ja nē, tas nekas. Man vismaz būs raksts uz kuru dot saiti nākamajam rekrutēšanas speciālistam, kurš man atsūtīs standarta rekrutēšanas piedāvājumu.

8 comments

 1. Endij, aizķēra! :)
  Gribās ticēt, ka esam pievērsuši šiem kritērijiem uzmanību arī pirms šī raksta izlasīšanas, jo strādājam ar tādām vakancēm, kur mērķtiecīgi meklējam tieši tāda līmeņa speciālistus, par kuriem runājat savā rakstā, pirms tam izzinot viņu pieredzi, motivāciju un vēlmes.
  Lai kā nebūtu, Jūs rakstu izdalījām un izlasījām visā ofisā, katrs recruiting speciālists!
  Tā kā, paldies, ka atgādiniet vai pasakiet priekšā par to cik bezjēdzīga ir kvanitāte un svarīga kvalitāte!
  Lai veicas! :)
  Zvanīsim! :))

  1. Prieks, ka noderēja un nav daudz dusmīgu seju. Kas interesanti – Jūsu uznēmums nav pirmais no nozares kuram ieraksts patika. Pozitīvi. Un negaidīti.

   Un… zvanīt nevajag. Ja vien Jums nav ‘vienreiz mūžā’ līmeņa piedāvājums, jo šobrīd neesmu darba meklējumos. :)

 2. Vai nebūtu labāk viņus saukt par cilvēkresursu speciālistiem vai profesionāliem darbinieku meklētājiem? Latvijā rekrutēšana notiek tikai armijā…

 3. Varbūt pie reizes man kāds varētu paskaidrot, kas tā par modi sludinājumos likt “konkurētspējīgs atalgojums”? Kāds ir šis atalgojums? Ar ko konkurējam? Neko neizsakošs vārdu savienojums, bet tikai retais darba devējs skaidri norāda summu.

 4. Bloga ieraksts par tēmu – kurā brīdī tad programmētājs “pats sagrib kaut ko jaunu”.

  “For me, once this threshold is crossed, I do exactly what you’d expect. I begin looking for the relevant. Having been through this process dozens of time, I’ve begun to recognize the early signs. In a job I believe I love, I find myself thinking about those recruiter mails rather than instantly deleting them. I glance a moment longer at job pages, and then I realize… there isn’t enough discovery in my life, my state machine is annoyingly complete.”

  http://programming.oreilly.com/2013/09/the-brain-at-work.html

 5. Kā jau es solīju Twitterī, tad iemetīšu komentārā darba piedāvājuma vēstuli, kas mani uzrunāja, taču pēc pārrunām izvērtējot visus par/pret, savas vēlmes un citus apstākļus, nolēmu nepieņemt to piedāvājumu. Vienīgais, es atļāvos izcenzēt biznesa noslēpumus, lai neradītu kaitējumu tam uzņēmumam. Manā skatījumā šis ir lielisks veids, kā izteikt piedāvājumu.

  Sveicināti, Didzi!

  Vēlos izteikt darba pidāvājumu, bet sākumā īsi par sevi…

  Sāku darboties IT jomā 2001 gadā kā Microsoft VB6 un vēlāk VB.NET programmētājs. Ejot laikam, pievērsos arī Oracle un PL/SQL kā arī izstrādei uz Java/Android. Neesmu nevienas konkrētas tehnoloģijas vai ideoloģijas pielūdzējs, uzskatu, ka būtu jāpārzina dažādas lietas un jāpielieto konkrētajai problēmai visatbilstošākais un optimālais risinājums, tomēr lielākoties ikdienā pēdējos ~7 gadus ir nācies strādāt ar PHP. Pēdējo gadu laikā darbojos kā projektu vadītājs / analītiķis / sistēmarhitekts un komandas vadītājs, tomēr arī izstrāde visu šo laiku ir bijusi neatņemama dienas sastāvdaļa.

  Biznesa virziena maiņas un restrukturizācijas rezultātā, Francijas kompānija “{kompānijas nosaukums}” ({web adrese}), kurā pēdējo gadu strādāju un kura nodarbojās gan ar mārketinga, gan programmatūras izstrādes pakalpojumu sniegšanu, savu tiešo darbību Latvijā pārtrauca un tika nolemts dibināt jaunu Latvijas uzņēmumu, “{kompānijas nosaukums}” ({web adrese}), kas nodarbosies tikai ar programmatūras izstrādes pakalpojumu sniegšanu. Tā, ka juridiski un kā struktūrvienība eksistējam tikai no 14. augusta, bet faktiski turpinām pirms pusotra gada aizsāktu darbu/darbus.

  Darba apjoms pārsniedz kapacitāti, tādēļ meklējam vismaz 2 patstāvīgus cilvēkus ar “labu galvu”, radošu domāšanu, labām angļu valodas zināšanām kā arī stabilām iemaņām darbā ar PHP un MVC pilna laika darbam.

  Liela daļa projektu pie kā strādājam un strādāsim, ir un būs bāzēti uz aktuālā Symfony framework (sīkāka informācija par tehnoloģijām sekos zemāk).

  Minētais Francijas uzņēmums ir nostiprinājis savu darbību Francijā un šobrīd uzsāk darbu arī Spānijā. Ta sir orientēts uz dažādu ar modernajām interneta tehnoloģijām saistītu pakalpojumu sniegšanu un viņu nepieciešamība kā mūsu klientam ir iekšējo programmproduktu izstrāde, lai efektīvāk sniegtu savus pakalpojumus.

  Par projektiem. Šobrīd izstrādē un uzturēšanā ir dažādi projekti. Daži piemēri:
  1) Klienta vajadzībām īpaši piemērota CRM sistēma, kas saintegrēta ar Asterisk (VoIP risinājums) {… sistēmas detalizēts apraksts …}.
  2) Arī klienta vajadzībām radīta sistēma, kas bāzēta uz Symfony 2 un izmantojot Magento interneta veikalu dzinēju {… sistēmas detalizēts apraksts … }.
  3) Rīks, kas {… detalizēts apraksts …}.

  Kopumā, visi minētie projekti ir apjomīgi, arhitektūras ziņā visai sarežģīti kā arī interesanti. Katrs no tiem ir ļoti atšķirīgs, taču tos visus apvieno fakts, ka visi kā viens bāzēti uz pēdējām pieejamajām stabilajām tehnoloģijām.

  Darbs prasītu iedziļināšanos gan projektu būtībā un biznesa loģikā, gan arī jau esošajā kodā, taču, galvenokārt, jānodarbojas būtu ar jaunradi – jaunu moduļu izstrādi, integrēšanu ar citām sistēmām.

  Par tehnoloģijām. Kā jau minēju, galvenokārt, protams jāpārvalda PHP un MVC arhitektūras būtība un jēga. Nespēšu visu uzskaitīt, bet papildus, galvenokārt, lieliski noderētu zināšanas šādās lietās:
  • OOP
  • UML
  • Doctrine
  • NodeJs un īpaši socket.io
  • Memcache, Redis un līdzīgie
  • Lucene, SOLR un ElasticSearch
  • Relāciju un objektu (MongoDB) datu bāzes
  • Varnish un ESI
  • Asterisk
  • REST, SOAP
  • UNIX pamati un shell skripti
  • Protams, arī standarta, pašsaprotamās lietas: GIT, JS, CSS, HTML
  Katra no minētājam lietām parādās kādā vai vairākos no mūsu projektiem. To pārvaldīšana būtu tikai liels bonuss, kas, protams, atspoguļotos atlīdzības apmērā, bet ja kāda no šīm lietām ir svešāka, tad būs lieliska iespēja to apgūt un pielietot.

  Galvenais, lai būtu vēlme un spējas mācīties jaunas lietas.

  Ko mēs varam piedāvāt:
  • Ļoti interesantus un netipiskus projektus
  • Nelielu un draudzīgu komandu
  • Gaišu un mājīgu darba vietu (kas šobrīd vēl tiek svaigi renovēta) {adrese}
  • Organizēt savu darba laiku patstāvīgi

  Ja šis piedāvājums ir interesants, labprāt saņemtu informāciju, kāds atalgojuma apmērs būtu gana motivējošs, lai šobrīd mainītu darbu?

  A.c., Jānis

 6. Vienīgais ko pie šī raksta var piebilst – pieliec linkedin šārēšanas pogu. Tur īstā raksta mērķauditorija ganās ar saviem super/standarta piedāvājumiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.