Ubuntu 13.10 Saucy Salamander

ubuntuPirms 3 mēnešiem es atgriezos pie Ubuntu kā pie savas pamata operētājsistēmas. Šo mēnešu laikā Windows no mana datora ir pazudis pavisam (tas gan vairāk bija nevis tapēc ka tā gribēju, bet tāpēc ka pēc viena no atjauninājumiem Windows vairs negribēja startēties). Šobrīd īsti pat nav vēlmes viņu likt atpakaļ. Lai vai kā, tā kā dzīvoju ar Ubuntu, tad 17. oktobris bija gaidīts datums. Tā bija diena, kad Canonical izlaida Ubuntu 13.10 Saucy Salamander fināla versiju. Dažas dienas pirms es vēl šaubījos, likt to vai nē (baidījos ka kaut kas var salūzt). Bet kad pienāca īstais brīdis, Ubuntu 13.04 tika nomigrēts uz 13.10 ~ stundu pēc oficālās iznākšanas.

Internetā par 13.10 ir ļoti vājas atsauksmes. Un vairāk nevis tāpēc ka 13.10 būtu slikts, bet tapēc, ka tajā ir maz jaunievedumu. Canonical ir nokodis tik lielu gabalu, ka īsti netiek ar visiem darbiem galā (Unity, MIR, telefoni, utt.). Tā rezultātā progress ir ļoti lēns. Un šķiet, ka ja viņi varētu izvēlēties, tad 13.10 nemaz nebūtu iznācis. Bet es teikšu, ka labi vien ir ka viņiem, pieturoties pie standarta relīžu grafika, bija 13.10 jāveido. 13.10 ir labāks par 13.04 un ar to būtu pietiekami, lai atjaunināt savu OS.

Unity+Dash ir palicis naskāks. Teju visām iekļautajām programmām ir uzliktas jaunākas versijas. Kernelis no 3.8.x zara ir atjaunots uz 3.11.x. Ir ieviests Smart Scopes (iespēja no Dash meklēt dažādos tiešsaistes resursos), kuru es uzreiz atslēdzu, jo īsti jēgu neredzu, turklāt negribu, lai Canonical tiek katrs mans meklēšanas pieprasījums. Šajā Ubuntu versijā ir salabota apnicīgā problēma ar portatīvā datora ekrāna gaišumu. Iepriekš bija tā, ka ja esmu uzregulējis gaišumu uz, piemēram, 30%, ekrāns atslēdzas (taupa enerģiju), bet pēc pamošanās atkal ir 100%. Nu vairs tā nav. Tik tumšs/gaišs bija ekrāns pirms aizmigšanas, tik pat ir arī pamostoties. Esmu pamanījies vienu apnicīgu bugu (nē, neuzskatu šo lietu par “fīču”). Nodemonstrēšu vizuāli:

ubuntu2

Tātad, applet joslā pie portatīvā datora akumulatora uzlādes līmeņa tagad ir parādījies arī peles uzlādes līmenis, kuru neesmu iemanījies atslēgt. Turklāt viņš visu laiku rāda ‘estimating’ un tas aizņem daudz vietas. Protams, to tekstu var atslēgt, bet tad arī pazud atlikušais laiks datora akumulatoram – paliek tikai procenti.

Kopsavilkums: jā, 13.10 ir maz jaunievedumu. Jā, Smart Scopes ir bezjēdzīgs un atslēdzams. Bet, ir ieteicams atjaunināt savu Ubuntu uz 13.10.

Papildināts: Par ekrāna gaišumu runājot. Pēc datora izslēgšanas/ieslēgšanas vai pārstartēšanas, gaišuma iestatījumi atkal tiek atlikti uz 100%. Tātad – problēma novērsta tikai daļēji.