Par LMT 4G, kā arī LMT telemārketinga meitenēm

lmt_logo Iepriekšējā rakstā informēju, par to, ka 2 nedēļas dzīvošu ar LMT 4G internetu. Pēc dienām 4 vai 5 sapratu, ka nav jēgas testēt 2 pilnas nedēļas. Kvalitāte bija nemainīga no dienas uz dienu, tādēļ arī pārējās testa dienās nekam navajadzētu mainīties.

Kāda bija kvalitāte? Neticami, bet ļoti laba. Man bija pieslēgums bez ātruma ierobežojumiem (Platjoslas internets 19). Tātad ātrums un datu apjoms neierobežots un šāds prieks maksātu 18.84Ls. Ir arī citi pieslēguma veidi, bet tiem ir ierobežots ātrums. Piemēram, Platjoslas internets 12 ātrums ir ierobežots 2-4mbit/s, bet Platjoslas internets 15 ierobežojums ir 10mbit/s. LMT cenu politiku un ierobežojumus ir izvēlējušies visai dīvaini (bet, pieļauju, ka redzu kāpēc tā). Taču pie tā atgriezīšos vēlāk.

LMT savā pieslēgumu apraksta tabulā apgalvo, ka Platjoslas internets 19 skrien vidēji ar 20mbit/s ātrumu. Vai tā ir taisnība? Jā! Tā tiešām ir taisnība. Turklāt, kas ļoti patīkami, tie 20mbit/s ir gan lejupielādēm un augšupielādei. Gadās, ka lejupielāde arī nedaudz nokrīt zem 20mbit/s, bet īsti nepamanīju lai ietu zem 15mbit/s. Augšupielāde variē nedaudz vairāk. Ļoti bieži ir ap tiem 20mbit/s, bet gadās arī ka nokrīt līdz 10mbit/s vai pat nedaudz vēl mazāk, bet tas ir visai reti. Es pat teiktu, ka manu testu laikā vidējais lejupielādes ātrums bija virs 20mbit/s. Nebija reta situācija kad tas sasniedza 30mbit/s vai pat, kā tālāk redzams 1 testa laikā arī virs 40mbit/s atzīmējās.

2763038086

Testu laikā sanāca bieži dzīvot Speedtest.net. Sapratu, ka ar šo servisu var uztaisīt tādu testu kā vēlies. T.i. – vari smuki parādīt, ka serviss strādā labāk vai arī sliktāk kā tas patiesībā ir. Ko es ar to domāju? Testa rezultāti ievērojami atšķiras atkarībā no tā kuru serveri izvēlies. Piemēram, ja es visu laiku būtu ņēmis tikai LMT vai Lattelecom es nekad nebūt redzējis 40mbit/s. Kaut kāda iemesla dēļ serveris Ogrē vienmēr deva 5-10mbit/s vairāk kā serveri Rīgā. Tātad, ja es būtu ignorējis Ogri, nebūtu iespēja teikt, LMT 4G bieži ir pie 30mbit/s un reizēm pat 40mbit/s.

Ņemot vērā Speedtest.net rezultātu nekonsistenci rodas jautājums – kāds tad ir reālais ātrums? Vai ir tie 20, 30 vai 40mbit/s? Veicot dažādas lejupielādes (dažādi reāli serveri, reāli servisi utt.) varu apgalvot, ka ātrums 20mbit/s-30mbit/s ir reāls. 40mbit/s gan nenovēroju, bet 20-30 ir.

Kā ar pingu? Pings ir normāls. Nedz ļoti labs, nedz ļoti slikts. Variē no 20ms līdz 30ms. Vidēji ap 25ms. Šeit es runāju par pingu LV ietvaros.

Kā ar stabilitāti? Šobrīd viss ir OK. Vismaz Jelgavā. Kā jau minēju sākumā, stabilitāte ir tas, kādēļ nevajadzēja testēt 2 nedēļas. Gan brīvdienās, gan darbadienās, gan vakaros, gan rītos viss strādāja vienlīdz labi. Jā, kā jau mobilais internets, ir variācijas kad labāk, kad sliktāk, bet nekad nebija tāda situācija, lai pamanītu ka kaut kas sācis strādāt īpaši sliktāk. Savulaik, kad 3G izmantoju, bieži bija situācijas ka internets uz vairākām minūtem sāk rāpot dažu kb/s līmenī. Šeit nekas tāds nenotika. Esmu pieradis pie Lattelecom optikas. Dzīvojot ar LMT 4G nejutu ka izmantotu mobilo internetu.

Sasummējot iepriekš rakstīto jāsaka, ka pakalpojums ir ļoti labs. Platjoslas internets 19 ir jauns lēciens kvalitātē un tehnoloģijās. Ja tev mājās jādzīvo ar 3G vai DSL internetu, tad šī ir ļoti laba alternatīva (ja vien tavā miteklī ir 4G pārklājums). Vismaz šobrīd. Iespējams, ka pakalpojums strādā tik labi, jo vēl ir maz 4G interneta lietotāju. Cerams, ka nenotiks tas, kas notika ar 3G. Sākotnēji tas strādāja ļoti labi. Tad saradās daudz lietotāju un LMT 3G internets kvalitātē stipri degradējās.
Atgriežoties pie pārējiem Platjoslas internets pieslēgumiem (12 un 15) jāsaka, ka var just LMT vēlmi pabīdīt cilvēkus ņemt paku par 19Ls. Proti, Platjoslas internets 12 ātruma ierobežojumi ir tik smieklīgi, ka īsti starpību ar 3G tu nejutīsi un arī naudas ziņā neko neiegūsi. To arī apstiprināja viens kungs kuru satiku Trodeksā. Viņš arī bija paņēmis 4G rūteri testam, bet atšķirībā no manis, izmanoja Platjoslas internetu 12. Teicās, ka nekādu labumu nejuta. Paliek Platjoslas internets 15. Šim LMT ir stratēģiski izraudzījies ierobežojumu 10mbit/s, kurš 4G tīkla iespējām ir mazs. Tādēļ motivēs izvēlēties paku par 19Ls.

Ieraksta beigās vēlos pievērsties LMT telemārketinga meitenēm. Tiem kas nezina kas par lietu, atgādinu. Pie iepriekšējā raksta izvērtās diskusija par to vai šis 2 nedēļu tests ir īsti tests vai nav. Lieta tāda, ka tad kad saņēmu zvanu no LMT telemārketinga meitenēm, viņas piedāvāja 2 nedēļas izmēģināt 4G internetu. Nevienu vārdu neminēja par to, kā process tiek noformēts. Es agrāk biju ņēmis 3G iekārtas testam un tur viss bija vienkārši. Viens papīrs, kur minēts kas iedots un kad jāaiznes atpakaļ. Šeit viss izrādījās krietni sarežģītāk. Ieradās pie manis cilvēks, uzlika iekārtu, minūtes padsmit rakstīja papīrus. Sanāca tā, ka man tika pieslēgts jauns numurs, uz nomaksu nopirku 4G rūteri utt. Saņēmu pat garantijas talonus un čupu ar citiem papīriem. Protams, starp visiem papīriem bija arī 2 tādi, kuros bija teikts, ka varu 2 nedēļu laikā no pakalpojuma atteikties. Ja to neizdaru, tieku pie līguma uz 2 gadiem. Atšķirību pamanījāt? Un par šo atšķirību LMT telemārketinga meitene neko neteica. Par šādu joku uzrakstīju jautājumu personai LMT, kura agrāk bija mana konsultante (tādas savulaik piešķīra VIP klientiem). Izrādās, ka viņa vairs nav mana konsultante (laikam VIP klientiem tādu vairs nav, jo arī VIP klienti kā škira pastāv tikai teorētiski), bet neskatoties uz to viņa nepilnas dienas laikā atbildēja:

Atzīsim – to cilvēku, kas zvana no telemarketinga, uzdevums ir pārdot! To viņi arī dara.
Ja šo pašu piedāvājumu zvanītu es un piedāvātu, Jūs noteikti nenopirktu.
Starpība – viņi zvana un piedāvā testēt.
Es zvanu saviem klientiem un piedāvāju jauno pakalpojumu, kura līguma temiņš ir 2 gadi, ar iespēju pirmās 2 nedēļas produktu notestēt!
Skaidrs tak, ka viņu versija skan labāk!

Te nu ir tā problēma. Konsultanti ir korekti, bet viņiem primārais peļņas veids laikam nav pakalpojuma pārdošana, kā tas ir telemārketinga cilvēkiem. Mans jautājums tajā pat dienā tika pārsūtīts tālāk uz info dienestu, lai tie sniedz savu skatījumu, jo tas ko varējāt lasīt citātā, bija tikai konsultantes privātis skatījums. Info dienstam vajadzēja 4 darbadienas, lai nāktu klajā ar sausu atbildi:

Paldies, ka radāt iespēju ar mums sazināties.
LMT piedāvā saviem klientiem testēt jaunākās tehnoloģijas un iekārtas, ļaujot klientam izvērtēt pakalpojuma piemērotību viņa vajadzībām.
Ja kādu iemeslu dēļ klients nav apmierināts ar pakalpojumu, klientam tiek dota iespēja atgriezt gan iekārtu, gan pieslēgumu, par to papildus nemaksājot.
Minētie dokumenti, ko abas puses paraksta, apliecina mūsu nodomus par tālāko sadarbību un tās aspektiem.

Jā, var atdot atpakaļ un ar to problēmu nav. Problēma ir faktā, ka tad kad zvana, par šādu darījuma noformēšanu nekas netiek teikts. Un šis papīru kalns ar sevī ieslēptajām saistībām nepatīk nedz klientiem, nedz Trodeksā strādājošajiem. Kā jums šķiet, ko Trodeksā cilvēki tagad dara? Viņi cauru dienu formē šos līgumus un/vai anulē. Par to arī uzjautāju Trodeksa pārdevējai. Viņa man pilnībā piekrita ka šī pieeja pārāk sarežģīta un nepareiza. Un vēl, brīdī kad tiek anulāts līgums ir jānosauc iemeslu kādēļ tā dara. Te nu ir interesanti. Tiek dotas 3 iespējas: slikta pakalpojuma kvalitāte; slikta iekārtas kvalitāte; bojāta iekārta; . Tīri teorētiski, ja pakalpojums ir labs un iekārta strādā, nemaz nav iemesla kuru minēt. Kā būtu ar ‘paņēmu iekārtu, lai pārbaudītu kā strādā. Pārbaudīju.’. Ja tas ir tests, tad kādēļ nav atbilstoša atteikšanās iemesla? Atteicos no savām saistībām ar iemeslu ‘slikta pakalpojuma kvalitāte’. Malači LMT – iegūsiet pareizu statistiku par savu 4G tīklu.