Atskats – PHPBenelux 2013

Pirms 2 mēnešiem nolēmu, ka vajadzētu apmeklēt PHPBenelux 2013 konferenci. Kopš tās dienas vairākas reizes mēģināju sasaukt vēl kādu līdzbraucēju, bet nesekmīgi. Vairākas reizes pat saņēmu jautājumu par to vai vispār ir jēga braukt un tērēt laiku, kā arī naudu. Mēģināšu atskatīties uz pasākumu un atbildēt uz jautājumu par to kāda tad ir jēga no visa šī.

Tātad – pasākums notika 25. un 26. janvārī. 2 pilnas dienas. Pirmās dienas sākumā bija dažādi Tutorial (7 paralēli). Es biju aizgājis uz Testable Code. Pēc tam dažas sesijas ar lekcijām un afterparty. Nākamā diena sesijām pilnāka un tad atkal afterparty. Ar apspriesto tēmu sarakstu var iepazīties viņu Schedule sadaļā.

Nevarētu teikt, ka katrs runātājs prezentēja kaut ko revolucionāru. Kā arī nevaru teikt ka Testable Code bija kaut kas kardināli jauns. Taču tas nenozīmē ka laiks nelietderīgi pavadīts. Teju katrā lekcija varēja atrast kādu gramu ko aiznest mājās. Šie tutoriāļi un lekcijas nav nekas tāds kas klausītāju uzreiz padarīs par ekspertu. Citās lekcijās vispār nekas jauns netiks pateikts, citas būs tik sarežģītas ka neko saprast nevarēs, citās atkal būs kāda kripata. Savukārt vēl citas būs tikai labas omas radīšanai. Un jā – nopērkot un izlasot grāmatu tu iemācīsies vairāk un iztērēsi mazāk. Un jā – var arī tikt pie konferences video un noklausīties ko un kā tur teica. Un jā – var tikt pie prezentāciju PDF failiem un izlasīt to kas tika rādīts. Taču tik un tā šos pasākumus apmeklē simtiem cilvēku. Un ne jau jomas iesācēji, bet profesionāļi. Kādēļ? Man arī īsti nebija skaidrs. Un tad es pirms gada aizbraucu uz savu pirmo šāda tipa konferenci. Noklikšķēja. Šajās konferencēs lekcijas un tutoriāļi ir kā filmu reklāmas klipi (trailers). Koncentrēta, labi pasniegta informācija kura tev ļauj saprast vai vēlies attiecīgo tehnoloģiju pētīt tālāk. Un ja nevēlies – tu zināsi ka tāda eksistē un varēsi izmantot tad, kad tas būs nepieciešams. Un vēl – socializēšanās aspekts nav mazāk svarīgs par oficiālo daļu (ja ne pat vēl svarīgāks). Tu nokļūsti vidē kurā ir cilvēki kas tevi saprot. Tev nav jēmēģina kādu pārliecināt ka PHP ir kaut kas noderīgs. Ir iespēja iepazīties ar daudziem cilvēkiem. Jā, stipri lielāko daļu no viņiem vairs nekad nesatiksi, bet ar dažiem kontakts var palikt. Var pārmīt kādu vārdu ar nozares grandiem. Ja Veronā biju kautrīgs un arī Antverpenē (šīs konferences mājvietā) pirmajā dienā biju kautrīgs, tad otrajā dienā iepazinos ar čupiņu cilvēku, kā arī nedaudz parunāju ar Anthony Ferrara, Derick Rethans, Rob Allen un citiem. Ja būtu bijusi nepieciešamība, būtu varējis meklēt jaunas darba iespējas, jo to tur netrūka. Varētu vēl turpināt stāstīt, bet domāju ka pietiks, ja teikšu, ka konferencēs var neformālā gaisotnē tikt pie tādiem kontaktiem un iespējām par kādām ikdienā pat nepiedomā. Viss atkarīgs no paša – vai tev tas ir nepieciešams un vai esi pietiekami labs.

Ja runājam par izmaksām, tad jāsaka ka konferences ir dažādas. Gan dārgas, gan nē. Protams, viss ir nosacīti, bet runāju no IT cilvēku pozīcijas, kuriem parasti algas ir pieņemamos līmeņos. Piemēram, šīs konferences biļete maksāja 318EUR. Ir arī lētākas. Veronā phpDay (2 dienas) maksā 175EUR, jsDay (2 dienas) arī 175EUR, vai pērkot visas 4 dienas 250EUR. Ir arī dārgākas. Piemēram, Duth PHP Conference (tutorial+conference) ap 550-600EUR. Vēl klāt jārēķina ceļa izdevumi un dzīvošana. Bet tos īsti negribas likt klāt, jo tiek taču iegūts arī ceļojums. Ir iespēja apskatīt jaunas pilsētas. Ja ne phpDay es nebūtu bijis Veronā. Ja ne PHPBenelux es nebūtu bijis Anterpenē. Atvēli braucienam pāris dienas klāt pie konferences dienām un iegūsti gan ceļojumu, gan interesantu pasākumu. Līdz ar to attiecināmās izmaksas manuprāt ir 175EUR-600EUR. Un tad nu jautājums. Vai 175EUR ir daudz IT cilvēkam? Vai 300 ir? Vai 600 ir? Es sliecos domāt, ka līdz 300EUR var maksāt droši. Vairāk īsti maksāt negribētu. phpDay/jsDay vispār ir ļoti izdevīgs pasākums. Viņi nodrošina visu pasākumu, dod ēst, dod dzert, organizē afterparty ar bezmaksas ēdieniem/dzērieniem un par to saņem ļoti pieticīgu maksu. Turklāt stipri liela daļa no braucējiem paši no savas kabatas par to nemaksā (prātīgi darba devēji sponsorē).

Pēc konferences noslēguma es gāju uz savu pagaidu mitekli un biju ļoti labā noskaņojumā. Jutu ka dienas aizvadītas interesanti. Biju morāli uzlādējies. Kļuvu nedaudz labāks tajā ko es daru. Ieguvu jaunas prasmes komunikācijā, kā arī jaunus kontaktus. Vai bija vērts? Protams! Jāsāk plānot nākamo… :)

Papildināts 07.03.2013. Ja gribi redzēt kā konference notika:

Official After Movie #phpbnl13 – PHPBenelux Conference 2013 from PHPBenelux on Vimeo.

1 comment

  1. Atpakaļ ziņojums: PHPBenelux Conference January 2013

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.