The Hobbit: An Unexpected Journey

hobbitŠodien biju aizgājis uz “The Hobbit: An Unexpected Journey“. Skatījos 3D – HFR formātā (Kino Citadele). Jāpadalās ar saviem iespaidiem. Ja filmu vēl neesi skatījies, varbūt labāk nelasi. Ja nu sabojāju skatīšanās prieku.

Sāksim ar to, ka šī man bija gada gaidītākā filma. Tiklīdz uzzināju, ka šis tiek filmēts, gaidīju, kad nu pienāks 2012. gada decembris, lai varētu izbaudīt. YouTube katrs jauns video par filmas tapšanu bija kā mazi svētki. Skatos, ka arī tauta filmu novērtējusi visai labi. Šobrīd IMDB vērtējums 8.7 no 10.

Ziniet, es biju vīlies. Varbūt tāpēc, ka biju tik ļoti gaidījis, ka biju uzstādījis nereālas prasības. Bet varbūt iemesls, kāpēc īsti priecīgs pēc filmas nebiju, ir tīri objektīvs.

Ir jau pagājis kāds laiks kopš skatījos pēdējo filmu 3D formātā. Varbūt īsti precīzi vairs neatceros. Taču man šķiet, ka šī bija baudāmākā no 3D filmām – tieši 3D efektu ziņā. Ne jau kādu lētu triku dēļ (lasi – sejā lec kāds nieks), bet tādēļ ka bilde bija dzidra un nejutu ierasto miglainību. Turklāt arī galva pēc filmas nesāpēja (parasti pēc 3D sāpēja). Un tiešām bieži varēja izjust telpas dziļumu. Brīžiem likās, ka sižets risinās uz skatuves teātrī nevis tā ir filma. Bija arī viens otrs brāķis. Nezinu, vai datora taisīto efektu dēļ, vai formāta problēmas. Dažos momentos (šķiet, ka tikai pāris) varēja pamanīt brāķus dimensijās. Piemēram, vienreiz izskatījās, ka Gandalfam ir pamatīgs puns virs uzacs, bet, kad pakustināja galvu, tas uzreiz pazuda. Otra problēma bija efekti, kuri norisinājās pārāk ātri. Piemēram, putniņš (taisīts ar datoru) pārāk strauji kustējās. Vai arī pakaļdzīšanās ainas, kuras it kā no liela attāluma filmētas – pārāk ātras un īsti ar fiziku nedraudzējās. Neskatoties uz to, baudāmākā no 3D filmām.

Ir tikai viens iemesls, kādēļ es biju vīlies pēc filmas noskatīšanās. Filmas sižets risinās ļoti, ļoti, ļoti lēni. Protams, ir jau skatāmas tās cīņu ainas, daba utt. Bet teju 3 stundas un sižets pavirzījies uz priekšu pavisam nedaudz. Ja Hobbit būtu nevis triloģija, bet 1 filma, vai sliktākajā gadījumā 2 filmas, tad būtu cita lieta. Šobrīd radās sajūta, ka filma mākslīgi vilkta garumā, lai tik varētu tikt pie 3 gabaliem. Prasījās arī nedaudz vairāk dramatiskuma sižetā, bet ja nu filma ir pēc grāmatas burta, tad jau tur nav, ko piesieties.

Gala vērtējums – 7 no 10. Un tas tādēļ, ka filma tik nenormāli izstiepta. Ja pirmo daļu gaidīju, tad otro negaidīšu. Jā, noskatīšos, bet negaidīšu.