Mana dzīve grāmatās

Pirms kādām 3 nedēļām man tika iemests ar stafetes kociņu. Vainīgais bija Andris. Viņam Twitter minēju ka tā bija kļūda un tā rīkoties nevajadzēja. Tas tāpēc, ka stafete ir rakstu sērija “Mana dzīve grāmatās”. 5 jautājumi uz kuriem jāatbild stafetes kociņa turētājam. Grāmatas man ir visai svešs subjekts, līdz ar to nevarēšu padalīties ar interesantām lietām. Lai nu kā, lūk arī jautājumi.

1) Vai tu augi grāmatmīļu ģimenē un vai tev vecāki lasīja priekšā? Mini savu mīļāko bērnības grāmatu (var arī mazliet pastāstīt par to).
Īpaši ar grāmatām neviens nebija aizrāvies. Ja kāds no vecākiem bija, tad savā jaunībā, nevis vecāku pienākumus pildot. Arī bērnu grāmatas priekšā lasītas netika. Varbūt tādēļ no grāmatām izvairījos cik vien varēja. Arī skolā obligāto literatūru es nelasīju un centos izbraukt ar priekšvārdu/pēcvārdu palīdzību. Toties tagad bērniem lasu priekšā visai bieži – esmu uzzinājis gan to kas tas Pūks tāds ir, kas ir Mumini, Lote un daudzi citi.

2) Kura bija pirmā pieaugušo grāmata, kas tev patiešām patika?
Grūti pateikt. Savā mūžā esmu izlasījis tikai dažas grāmatas (nez vai 10 būs, ja neskaita IT lietas). Un stipri lielāko daļu jau pēc vidusskolas. Ja nu par pirmo pieaugušo grāmatu…  Laikam tā varētu būt viena, kurai nosaukumu es neatceros. Turklāt es viņu neizlasīju visu, jo ~500lpp grāmatas man likās kaut kas nepaceļams. Bet šķiet ka puse tika izlasīta ar interesi. Iespējams ka pat vairāk par pusi. Tur bija par dažādiem jūrasbraucējiem. Piemēram, par Džeimsu Kuku un vēl dažiem. Ne vien patika, bet arī vēlāk noderēja vēstures stundās.

3) Mini mīļāko grāmatu, kuru lasīji 20 – 30 gadu vecumā, it īpaši, ja tā iespaidoja tavu dzīvi vai domāšanu.
Es šobrīd esmu šajā vecuma grupā (man 28). Nevarētu teikt, ka ir kāda grāmata kas iespaidoja manu dzīvi un/vai domāšanu. Kaut gan īstenībā ir. Programmēšanas grāmatas – tās iespaido gan dzīvi gan domāšanu. :) Bet ja no citas kategorijas, tad tādu tiešām nav. Bet pie tādām kas patika jāmin Dan Brown grāmatas (neskatoties uz to ka visas ar līdzīgu sižeta risināšanas veidu), atceros ka tās lasīju ar aizrautību. Tagad esmu iesācis lasīt Aizeka Azimova “Es, robots” – patīk.

4) Kura ir viena no tavām mīļākajām grāmatām, ko atklāji pēdējo 5 gadu laikā? Kā bloga rakstīšana vai grāmatu blogu lasīšana ir iespaidojusi tavus grāmatu lasīšanas paradumus?
Par pirmo daļu, skatīt 3) punktu. Par otro daļu jāsaka, ka grāmatu blogus es nelasu, līdz ar to – nekā.

5) Mini savu guilty pleasure vai kādu no mīļākajām grāmatām, kas citus varētu pārsteigt.
Nekādu pārsteigumu šeit. Nav nekā tāda. Piedodiet.

Tad nu lūk – tāda nu tā mana dzīve ar grāmatām izvērtusies. Vai precīzāk – dzīve bez grāmatām. Kā jau brīdināju, neinteresanti.

Par tālāku stafetes kociņa nodošanu. Man nav ideju kam to nodot. Ja tev ir, mini komentāros. Ja neviens ar ideju nepadalīsies, tad ļausim stafetes kociņam iet bojā, sapūstot mana necilā bloga rindās.

6 comments

  1. Pieredze ne tik niecīga, cik teju nekāda. Bet tas varbūt ir viens un tas pats. Taču nav ko žēlot. Ne visi cilvēki ir lasītāji. Katram savs. Viens aizstāvēs grāmatu lasīšanu, cits ziņu/avīžu lasīšanu, cits regulāru sportošanu, cits vēl kaut ko. Uzsvars uz vienu lietu un citas teju ignorēšana, nenozīmē ka cilvēks neveiksmīgāks vai žēlojams. Katrs esam citādāks. Un tieši tas jau arī ir interesanti.

 1. Pie otrā punkta- manuprāt runa ir par N.Čukovska ”Fregašu komandieri”. Grāmata ir interesanta un noteikti tās 500 lpp lasīšanas vērta. Saku kā vairākkārtīgs šīs grāmatas izlasītājs :)
  Es savā stafetes kociņa saņemšanas rakstā ar par to rakstīju.

  1. Jā! Tā ir īstā. Tiklīdz izlasīju autoru un nosaukumu, tā uzreiz atcerējos. Vajadzētu sameklēt un izlasīt. Paldies, ka atgādināji! :)

 2. Grāmatu lasīšana vai nelasīšana neko daudz par cilvēku nepasaka.
  Spriežu pēc saviem bērnības draugiem. Viens no “daudzlasītājiem” pat vairākas reizes cietumā pabijis.
  Pats arī daudz lasīju, bet bez negatīvām sekām :)
  Azimovam “Foundation” sērija skaitās laba. Pats gan tikai nesen pieķēros, jo bērnībā angliski nelasīju, bet tagad lasu pārsvarā tehnisko literatūru.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.