Antisociāls – 30 dienas

Kaut kur nesen lasīju ierakstu par to cik daudz visādus labumus ieguva cilvēks, kurš uz 30 dienām atteicās no Twitter. Visu rakstu gan neizlasīju, bet ar acīm pārskrēju pāri gan.

Vakar vakarā radās spontānā ideja – vajadzētu arī man atteikties no sociālajiem servisiem uz 1 mēnesi. Tad nospriedu, ka mēnesis jau ir tikai 30 dienu apzīmējums. Tāpēc varētu atteikties nevis uz kādu mēnesi (piemēram, janvāri), bet vienkārši nākamajām 30 dienām. Un kā vēsture rāda – spontānie lēmumi ir tie labākie, tad domāts – darīts. Sākot no šodienas (vēl gan neesmu izdomājis no kuras stundas) ņemu 30 dienu pārtraukumu no Twitter, Facebook, LinkedIn, Google Plus, Draugiem. Lai gan pēdējā es ieeju ļoti reti un teju momentā dodos prom, tad tādā vietā kā Twitter es teju dzīvoju. Un tajos brīžos kad Twitter ir nestrādājis, sācis likties ka kaut kas pamatīgi trūkst.

Interesanti kā izvērtīsies 30 dienu eksperiments. Tas ko es sagaidu ir – vairāk brīva laika kuru varu veltīt svarīgākām lietām, mazāk dažādas mazsvarīgas informācijas uzņemšanas, mazāks traucēkļu faktors strādājot (piem., atvērts Twitter tabs). Varbūt uzpeldēs arī kādi jauni bloga ieraksti, jo ja nevarēšu papļāpāt Twitter, gan jau gribēšu uzrakstīt blogā. Man nebūt nav mērķis no šiem servisiem atteikties pavisam. Drīzāk to varētu pielīdzināt atvaļinājumam. Un atvaļinājumu taču laiku pa laikam vajag, vai ne? Pēc 30 dienām atgriezīšos vecajās sliedēs. Ja vien 30 dienas kaut ko nemainīs manā domāšanā.

Līdz ar to, ja gribi man kādā no šiem servisiem kaut ko pavēstīt, tad labāk to nedari – es to nepamanīšu. Komunikācijai izmanto e-pastu (adrese “Par mani”) sadaļā. No Google Reader, blogiem, ziņu vortāliem utt. atteikties negrasos. Nu tad ko – Twitter un citos sociālajos servisos tiekamies nākamgad – 09.01.2013, bet blogā, gan jau agrāk.

9 comments

 1. Interesants eksperiments, es gan būtu izvēlējies citu periodu, bet varbūt arī tieši Ziemassvētku laikā der atpūsties. Es bez twitter un arī facebook nevaru ilgāk par dažām dienām, vienkārši dzīvesveids ir mainījies un tos, kas nostājas pret sociālajiem tīkliem es uzskatu par dinozauriem. Katrā ziņā, badošanās periodi ir labvēlīgi, īpaši, ja esi sabriedis kaut ko uzražot.

 2. neizmantoju ne tviterus-šviterus, ne feisbūkus: vienkārši neprasās…. draugos iebrienu labi ja 1x pa 3 mēnešos. lol… veiksmi “eksperimentā”, lol.

 3. Es vakar pieleeju actinjas un izdzeesos no foursquare. Neesmu no tiem, kas chekojas pie katra kruuma, bet shaa vai taa, liekaas, ka tas viss paaraak daudz laika aiznjem.

 4. Kādēļ šo neliki kategorijā “humors”? Soc tīkli tak ir normāls mūdienīgs komunikāciju un info kanāls. Izslēdz arī mobilo, nelasi pastu un neskaties pastkastē :)
  Man gadās soc tīklu gavēņa dienas. Reizēm darbu ir tik daudz ka dienām nesanāk twitterī aci iemest, pārējos FB, G+ App.net utt tāpat bieži neapmeklēju. Bet tas tikai nozīmē ka nelasu kopējo info plūsmu, sūtītās ziņas tāpat saņemu.
  Ja soc tīkli, internets, radio … da jebkas .. traucē darbam, parasti problēma ir darbā ;)
  Gaidīšu viedokli un secinājumus pēc 30 dienām. Vai būsi sarakstījis grāmatu, pabeidzis kaudzi projektu, jeb tomēr dzīve nebūs būtiski mainījusies.

  P.S.
  Kā redzējām no Laacz novembra blogošanas piemēra, aktivitāte twitterī rakstu biežumu blogā negatīvi neiespaido :)

  1. Humors… īsti nav humors. Vajadzētu kategoriju – eksperimenti.
   Interesantākais ir tas, ka man pašam tagad dažādas domas pa galvu dauzās. No sērijas – kā būs, vai ir jēga utt. Jau neilgi pēc izlogošanās no visiem servisiem sāku novērot dažas dīvainības. Ir doma rakstu par visu šo pasākumu rakstīt nevis tikai 9. janvārī, bet pamazām, lai iekļautu dažādas stadijas.
   Man nav nekas pret sociālajiem servisiem/tīkliem. Un nedomāju no tiem atteikties, bet vienkārši neliels atvaļinājums. Turklāt, ļoti interesanti – kā tas mainīs ikdienas paradumus, laika sadalījumu. Tev pašam neinteresē kā tava diena paietu, ja sociālos tīklus vispār nelietotu kādu laiku? Es te nedomāju pāris dienas, kamēr baigi strādā, bet dažas nedēļas. Un nevis tikai “nerakstīt”, bet pilnīgu ignorēšanu. Tas ir gluži tik pat interesanti kā – paņemšu 30 dienu pauzi no kafijas. :)

 5. Vai šis ir kārtējais “es nelietoju draugiem.lv” (ar pamatojumu, ka tas ir labāk/progresīvāk/hipsterīgāk/esmu-labāks-nekā-citi, kas gāja apkārt riņķī ap 2005.g.?

  1. Ja kārtīgi izlasīji rakstu, tad zini atbildi uz savu jautājumu. Bet ja nu tomēr īsti bilde kopā neliekas, tad atbilde ir nē – tas nav gluži tas pats. Un lielākā atšķirība ir tajā, ka es neesmu pret sociālajiem servisiem un nedomāju no tiem atteikties. Vēlos tikai pārbaudīt cik radikāli mainās ikdiena, ja tos kādu laiku nelieto. Gluži kā kāds cits gribētu pārbaudīt kā viņu ietekmē kafijas nelietošana vai arī ikrīta vingrošana.

 6. 10 dienu periodā pirms šī raksta 0 ierakstu blogā.
  10 dienu laikā pēc šī raksta blogā 6 ieraksti.
  Kaut kur jau tā enerģija jānovada, ja ne iekš Twiter, tad blogā :), jā un iznāk, ka blogs varētu tā kā būt viena no tām svarīgākajām lietām, kuram iepriekš atlika maz laika, jo to paņēma Twiter u.t.ml..

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.