ETOP: Transports

Šis ieraksts ir no sērijas ETOP. Satura rādītājs sadaļā Tenerife. Fakti, skaitļi, padomi ir manas atmiņas un interpretācijas auglis. Neuztvert zemāk minētās lietas kā akmenī iekaltas patiesības. Katram braucējam pieredze var būt pilnīgi citādāka.

ETOP sērijas ierakstu pabeigšana paliek grūtāka un grūtāka. Tas tāpēc, ka daudzas nianses jau vairs neatceros. Vajadzēja visu sarakstīt tad kad atgriezos vai vēl labāk – esot uz vietas Tenerifē. Šis ieraksts stāvēja melnrakstos teju 8 mēnešus. Žēl, ka vairāk par virsrakstu tur nekā nebija. Ja ne citiem, tad vismaz sev piefiksēšu to, ko atceros par transportu Tenerifē.

Vispirms gribu atgādināt, ka par transportu Kanāriju salās jau rakstīju iepriekš. Tur gan ir vairāk pa Gran Canaria nevis Tenerifi, bet ja ir plāns doties uz to galu, iespējams ka informācija noderēs.

Tenerifē daudzas vietas var sasniegt ar autobusiem. Satiksme ir ērta un nebija arī dārga. Maršrutus varat apskatīt TITSA lapā. Autobusu pieturās (gan jau ne visās, bet vismaz samērā lielās, tādās kuras atrodas pilsētās) ir uzstādīti laika tablo – rāda maršrutu un pēc cik minūtēm pienāks autobuss. Tāpat autobusiem var sekot ar mobilā telefona palīdzību. Norēķināšanās ir ar skaidru naudu kā arī ar Bono kartēm (iegādājamas kioskos). Izdevīgāk, protams, ir braukt ar Bono karti. Gan nevajag sīknaudu līdzi, gan cena tam pašam braucienam būs mazāka. Bono kartes aizmugurē pēc katras transakcijas tiek uzdrukāts gan tas, cik brauciens maksāja, gan arī kāds ir atlikums. Kad karte iztērēta, tā metama ārā un iegādājama cita. Šķiet, ka kartēm ir visai garš derīguma termiņš. Viena tika nopirkta ap februāri, bet izmantota arī decembrī.

Ja sanāk dzīvot tūristu pārpilnajās vietās, tad uz dažiem no populārākajiem galamērķiem (ūdens atrakciju parks vai kāds zvēru apskates parks) var tikt ar dažādu tūrisma kantoru autobusiem. Tie gan nāk komplektā ar pašu atrakciju biļetēm. T.i. – varat braukt uz tūrisma objektu paši un pirkt biļeti tur vai arī ar kādu tūrisma kantori. Cenas ziņā pat grūti pateikt kas ir izdevīgāk. Ik pa laikam tūrisma kantoriem ir labas akcijas un tad noteikti ar tiem ir lētāk, bet iesaku parēķināt – iespējams, ka tā nav visu laiku. Braucot ar tūrisma kantori ir jāņem vērā ka būsiet ierobežoti laikā. Vienā no tādiem braucieniem kavējām nokļūšanu uz Loro parku, jo daži pensionāri nevarēja laicīgi ierasties, kā arī nācās no parka doties prom nedaudz agrāk kā mums būtu gribējies.

Ja autobusi neder, tad var nomā paņemt auto. Tos var dabūt gan vienā otrā mikro kantorī, gan arī lielos autonomas tīklos. Ja ņemsiet no liela kantora, tad visērtāk to ir izdarīt lidostā. Pirms ņemt auto iesaku kārtīgi iepazīties ar cenas nosacījumiem. Piemēram, citas kompānijas dod bērnu sēdeklīšus bez maksas, citas par to prasa teju tik pat lielu samaksu kā par pašu auto. Otra lieta kam vajadzētu pievērst uzmanību ir tas vai auto tiešām ir tik daudz degvielas cik papīros rakstīts. Tas tāpēc, ka auto nepieciešams atdot ar tik daudz degvielas cik tur bija auto paņemšanas brīdī (vismaz manā kantorī tā bija). Papīros bija rakstīts ka bāka ir līdz pusei pilna, iekāpjot auto secināju ka tur vairs tikai dažas piles. Nācas skaidroties un saņemt speciālu atzīmi uz papīriem. Kad auto nodevu – neviens nepārbaudīja cik degvielas (bet uzjautāja gan). Varbūt tas tādēļ, ka atdot auto ar mazāk degvielu kā es saņēmu, tīri fiziski diez vai bija iespējams. Degvielas cenas bija krietni zemākas kā pie mums, tādēļ auto noma nav slikta izvēle. Ceļu kvalitāte laba, pa lielajām šosejām varēja braukt uz 120km/h (ja pareizi atceros). Vēl auto nomas sakarā jāņem vērā dažas lietas: var būt grūtāk tikt pie auto, ja neesat EU valstu iedzīvotājs; vecuma ierobežojums parasti ir no 25 gadiem; kopš tiesību saņemšanas vajadzētu būt pagājušiem pāris gadiem; jums jābūt kredītkartei (nevis skaidrai naudai vai debetkartei).