phpDay 2012 – Verona, Itālija

Tie, kuri mēdz lasīt manus tweetus iespējams pamanīja, ka iepriekšējā nedēļā biju devies uz Veronu, Itālijā, lai apmeklētu PHP veltītu konferenci – phpDay 2012. Vairāk par pašu konferenci var izlasīt http://2012.phpday.it

Šī bija pirmā PHP veltītā konference, kuru līdz šim sanācis apmeklēt. Šī gan nav vienīgā, kura tiek organizēta, to ir daudz. Nākamā, piemēram, būs Dutch PHP Conference jau pēc pāris nedēļām. Līdz šim konferences vienmēr man ir bijušas pārāk dārgas (piemēram, Dutch PHP izmaksas būtu 630EUR + tikpat, lai tur nokļūtu un kādā miteklī naktis pārlaistu). Veronas gadījumā konference maksāja kādus 150EUR un arī nokļūšana/dzīvošana bija krietni lētāk kā citos gadījumos, tādēļ nolēmu nelaist pasākumu garām.

Uzreiz jāsaka, ka biju patīkami pārsteigts par to, kādā kvalitātē viss pasākums noorganizēts. Gan laba vieta, gan daudz pārtikas un dzērienu, gan Social night, gan bezmaksas krekli utt. Vispār varu nosaukt tikai divus trūkumus – ļoti slikts WiFi un viena no telpām bija pārāk maza (līdz ar to populārākajās prezentācijās tautai bija jāstāv kājās). Bet nākošajā gadā tas tikšot novērsts. Domāju, ka pārtikā vien varēja noēst krietnu daļu no summas, kas samaksāta par konferenci. Verona pati par sevi ir skaista pilsēta, līdz ar to garlaicīgi nebija arī brīvajos brīžos. Bet ne jau pārtika vai pilsētas arhitektūra ir tas, kādēļ tur braucu.

Es ikdienā sekoju PHP top cilvēkiem viņu blogos, Twitter utt. Līdz ar to bija patīkami redzēt un dzirdēt vismaz daļu no viņiem dzīvajā. Jā, slavenību nebija gluži tik daudz kā lielākās konferencēs, bet bija OK.

Pašas prezentācijas/runas/uzstāšanās arī bija interesantas. Ne jau viss, bet lielākā daļa. Piemēram, man īsti neinteresē Symfony vai kaut kas tik sarežģīts, kā paplašinājumu programmēšana, kā arī nesaprotu itāļu valodu, tāpēc automātiski atkrita kāda 1/3 daļa no visām prezentācijām. Bet atlikušajās 2/3 atradu sevi interesējošas lietas. Par dažām no tām:

  • Bija patīkami dzirdēt to, ko teica Rasmus (PHP tēvs) par PHP pirmsākumiem, par to, kā tas tika attīstīts, cik izplatīts PHP ir, kā arī, kas jauns ieviests PHP 5.4, kā attiecīgās lietas izmantot, kā arī, kā tās labāk neizmantot.
  • Konferencē uzstājās vairaki cilvēki no Etsy. Viņi piekopj ekstrēmu Agile darbu plūsmu. Vidēji katru dienu tiek publicētas 36 jaunas Etsy versijas. Varēja iepazīties ar to, kādus rīkus viņi izmanto, kā viņi koordinē komandas, kā tik trakā jaunu versiju daudzumā viņi saprot kur un ko skatīties, lai neiekristu kādās drošības problēmās. Vērtīga pieredze visiem Agile piekritējiem.
  • Tiku iepazīstināts ar DataSift arhitektūru. Kā viņi spēj noprocesēt nenormālo datu apjomu (jauni 2TB katru dienu) un piedāvāt analīzi reālā laikā.
  • Biju uz pāris prezentācijām par API – galvenokārt REST un HTTP servisiem kā tādiem. Viena no prezentācijām bija vairāk par ideju, kas ir labi un kas nav labi, otra krietni tehniskāka ar piemēriem, kā taisīt lietas un kā netaisīt. Pat tie, kam REST bija svešvārds, varēja iegūt pietiekami daudz informācijas, lai justos komfortabli runājot par REST.
  • Biju aizgājis paklausīties par Phing (build sistēma PHP). Tā kā man nav svešs Ant piegājiens šai lietai, tad arī Phing likās visai sakarīgs. Iespējams, ka pat pamēģināšu dzīvē.
  • Bija vairākas prezentācijas par tādām lietām, par kurām ikdienā neaizdomājos. Piemēram, par datu struktūrām (PHP pierasts visu mest masīvos, bet tā nav maģiska lode visiem gadījumiem), par to kā rakstīt optimizētāku kodu, par nedaudz netipiskākām lietām (kā, piemēram, par Streams), par darbu Agile vidē utt.

Pēdējās dienās vairākas reizes esmu saņēmis jautājumu – kāda jēga apmeklēt konfereneces, ja grāmatās/internetā var izlasīt to pašu, ko konferencē dzirdēt. Mana atbilde būtu – konference jau nav tikai prezentācija, tas ir sociāls pasākums. Tā ir iespēja būt to cilvēku vidū, kuriem ir tādas pašas intereses, kuri risina tādas pašas problēmas. Ja ir kas jautājams, tad var pajautāt tādiem cilvēkiem, kurus ikdienā neaizsniegt. Ja konference būtu plika prezentācija, tad tā būtu lekcija. Turklāt tie, kas prezentē lietas, māk (lielākajā daļā gadījumu) savu sakāmo pateikt tā, ka tas ātri vien kļūst skaidrs un pelēkajās šūnās aizķerās uz ilgāku laiku. Konferences ir laba lieta. Taču jāizvērtē ir to, vai cena ir saprātīga. Veronas gadījumā (man šķiet), ka tā tas ir un es noteikti nenožēloju, ka tur devos. Visticamāk, ka došos arī nākamajā gadā. Varētu nedoties tikai gadījumā, ja viņiem neizdosies piesaistīt interesantus runātājus. Bet esmu pārliecināts, ka nākamajā reizē būs vēl interesantāk.