Notestēju mobilo internetu. Gan LMT, gan Tele2, gan Bite.

Tie kas regulāri seko līdzi manai Twitter plūsmai gan jau zina, kāpēc ņēmu un testēju visus 3 mobilos internetus. Ja tu nezini, tad vari lasīt šajos ierakstos par LMT.

Lai nu kā – nolēmu notestēt kurš tad no trijnieka šobrīd piedāvā labāko internetu. LMT lietots jau sen, tāpēc testēšana tāda nosacīta (viedoklis jau sen izveidojies, bet tīri salīdzināšanai ik pa laikam pieslēdzu arī to. Bet vairāk mēģināju dzīvot tieši ar Tele2 un Bite. Pirmais bija pieejams 7 dienu izmēģinājumam, pēdējais 5 dienu. Ja arī tu gribi izmēģināt, droši dodies uz attiecīgo kantoru saloniem un paņem sev modēmu testam (tas neko nemaksā).

Lieta, ko noteikti ņemiet vērā. Testi tika veikti galvenokārt Jelgavā un precīzāk – tās pašā centrā (Biznesa centrs Zemgale), kā arī vairāk uz Jelgavas nomali, kas ir uz Dobeles pusi – Zemgales Darījuma Centra rajonā. Šīs divas vietas mani interesēja visvairāk, tāpēc tur arī testi. Testēts gan darba dienās, gan brīvdienās, gan rīta stundās, gan pa dienu, gan vakarā, gan naktī. Uzreiz jāsaka, ka testu rezultāti ir stipri atkarīgi no vietas, nedēļas dienas un laika. Tāpēc šos testus un manus secinājumus nevajag uztvert kā absolūtus. Ja testēsiet citā pilsētā vai pat citā Jelgavas daļā, iespējams iegūsiet pavisam citādākus rezultātus. Ja vēlaties labāko internetu – noteikti veiciet testus paši! Tālāk par katru no 3 nedaudz sīkāk.

LMT

 • Cenas ziņā man piemērotākais variants.
 • Vidējais lejupielādes un augšupielādes ātrums zemākais no 3.
 • Ļoti smagi ietekmē pārslodzes brīži. Novērojumi liecina ka tie ir no pirmdienas līdz ceturtdienai un sākas pēcpusdienā līdz vēlam vakaram. Studenti?
 • Nepārslodzes brīžos internets ir stabilākais no visiem. T.i. – kad nav pārslodze kaut kādas atvienošanās vai pēkšņš īslaicīgs ātruma zudums īpaši netiek novērots.
 • Zona centrā ļoti laba, malā švakāk.

TELE2

 • Lejupielāde un augšupielādei otrs labākais rezultāts. Ar LMT nekad nebiju redzējis virs 5mbit lejupielādi, Tele2 redzēju arī 7mbit, kas būtībā ir arī maksimālais ko modēms var izlaist cauri. Tas gan Jelgavas centrā. Jelgavas otrā daļā ātrumi krietni pieticīgāki (grozījās ap 1mbit) un pat lēnāki par LMT.
 • Ik pa laikam ir neizskaidrojami ātruma zudumi. Piemēram, visu laiku var dzīvoties ar stabilu un labu ātrumu un tad pēkšņi uz minūtēm 15 paliek GPRS ātrums, lai gan ir stabila 3G zona.
 • Ne tik bieži kā LMT, taču arī Tele2 novēroju pārslodzes iedarbību pirmdienas pēcpusdienā.
 • Zona centrā ļoti laba, malā švakāk.

Bite

 • Absolūtais ātrumu rekordists. Augšupielāde vispār 2x ātrāka kā LMT un Tele2, lejupielāde bieži turās ap 3-5mbit, bet novēroju pat 10mbit. Tas ir virs tā, ko Tele2 un LMT modēmi pat teorētiski var izdot cauri
 • Kaitinošs modēms un softs. Proti, kad piesprauž modēmu var nākties vairākas minūtes gaidīt līdz modēms tiek atrasts un pēc tam paiet brīdis līdz tīkls tiek atrasts. Iepriekšējiem 2 tas notiek krietni, krietni ātrāk. Turklāt vienā brīdī kad bija uzinstalētas visu 3 modēmēmu programmas, Bites modēms atteicās strādāt pavisam. T.i. – modēms vairs pēc atvienošanas nespēja pieinstalēties. Visu 3 programmu esamība nekādi negatīvi neietekmēja LMT vai Tele2 modēmus.
 • Reizi pāris stundās internets pazūd uz minūtēm 3-5.
 • Pārslodzes laikā īpašu efektu uz Bites tīklu nejutu.
 • Salīdzinoši dārgs pieslēgums.
 • Zona vājākā no 3.
 • Pings 2-3 reizes labāks kā LMT, Tele2.

Secinājums tāds – neviens no 3 nav perfekts. Visiem kaut kad internets pazūd. Vai nu tie ir mistiski pārrāvumi vai arī pārslodzes stundas. Kādu risinājumu esmu izvēlējies? Palikšu ar LMT modēmu. Kā arī jau noslēdzu savu pirmo līgumu ar… Biti. Tātad risinājums ir – divu mobilo operatoru izmantošana. Pretējā gadījumā var nākties dzīvot arī bez interneta kādu laiku. Tā kā man online ir jābūt teju visu laiku, tad tāds variants manā situācijā ir piemērotākais.

12 comments

 1. Ieteikums par mūsu internetu – modemu pie datora slēdz ar USB vadu, modemu tad novieto tur, kur ir stiprāks signāls (piemēram, 1m tālāk) un izvēlies “3G Only” režīmu. Tādā veidā internets būs stabilāks, jo nenotiks pārslēgšanās starp 2G un 3G.

 2. Ja nepiecešams 100% online, ar vienu provaideri tāpat neiztiktu. Ar LTK negribi saistīties? Man dzīvoklī kvartālu tālāk 100Mbps optika ir pieslēgta, gan jau ka centrā visur var pieslēgt.
  Uz gsm paļauties nevar, paliksi pavisam bez sakariem darba dienas vidū.

  1. LTK uzņēmumiem ir krietni dārgāks pasākums par mobilajiem inetiem. Nejēdzīgs 5mbit DLS izmaksā (ja nemaldos) 20Ls. Par ātrākiem varaintiem nemaz nerunājot. Un privāto man neviens birojā nevilks. Turklāt mobilais inets dod mobilitāti. Ne jau vienmēr sēžu birojā pie galda. Domāju, ka ar 2 mobilajiem inetiem online varēšu būt 99% no laika, kas ir OK. 

   1. Baigi dārgi par LTK. Man kā privātajam 15Ls par 100Mb. Tad tiešām nav vērts. Un mainot biroju nav problēmu ar interneta atslēgšanu/pieslēgšanu.
    Darba vajadzībām arī LMT izmantoju. Man tas ir piemērotākais, jo braukāju pa visu LV pieķerot arī EE un LT un LMT caurmērā ir labākais pārklājums. Tele2 daudz kur ir ātrāks, bet darbam 1Mb vai 5Mb nav būtiska atšķirība. Galvenais lai līdz EDGE nenokrīt.

    1. nu privāto ar uzņēmuma pieslēgumu nevar īsti salīdzināt, jo uzņēmuma pieslēgumu parasti izmanto vairāki darbinieki un pakalpojuma apkalpošanas līmenis jeb sla ir pavisam cits kā privātajiem, jeb reakcijas laiki daudz īsāki, jo bojājumu gadījumā ir zaudējumi biznesam, kas nav pieļaujami
     būtībā ja uzņēmumā strādā vairāk par vienu darbinieku, tad patstāvīgais pieslēgums ir pat izdevīgāks, jo nav katram darbiniekam puļķis jāpērk un par katru puļķi jāmaksā atsevišķu abonmaksu

   2. plikais inets 5mbit DSL maksā 15Ls, par 20Ls jau ir 10Mbit
    cik tad tagad sanāk 2 mob netus ņemot?

    1. Īsti neatceros, bet nebija tā, ka vajag 15Ls + tālruņa līniju (kura maksā teju 6Ls). Varbūt ka kaut kas mainījies vai arī biju pārpratis. 
     Divi mobilie interneti ar visām tā priekšrocībām 11Ls.

 3. Jēkabpils novada leišiem vistuvākajā nostūrī rezultāti bija tādi, ka LMT lido, bet pārējie abi praktiski neelpo, tele2 vēl drusciņ-drusciņ, bet bite vispār nekāda.

  1. Par Bite nav brīnums, jo viņiem 3G ir tikai dažās pilsētās. Tele2 gan it kā vajadzēja būt drusku labāk kā Bite …

 4. cik tev maksā mēnesī Bite + LMT?

  manā rajonā (ap Milzkalni, Tukuma raj.) nav LMT zonas (viņi to zin), tāpēc atliek Tele un bite…. bet.
  tele 2 ātrums esot tikai pārbaudē. čomam bija.  sākumā mega-ātrums, pēc tam vispār nav… kad šamais teica ka atslegs tele2, uzreiz parādījās ātrums. čoms tāpat aizgāja uz lmt ….. tāpēc biju domājis biti…. bet būs vien LMT jāņem…. hvz

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.