28.05.2011 – iespēja ievirzīt Latviju pareizā gultnē

Varētu pagaidīt pāris dienas un tad definēt savu viedokli, par Valda Zatlera ierosināto Saeimas atlaišanu. Taču gribu piefiksēt savas pirmās emocijas. Valda Zatlera uzruna tautai ir redzama raksta beigās. Tā ir vēsturiska un ir jāredz katram Latvijas pilsonim.

Pirms Zatlera uzrunas biju teju gatavs saderēt, ka Saeimas atlaišanu viņš neierosinās. Nebija viņš manās acīs tāds cilvēks, kas to varētu izdarīt. Taču pirmajās uzrunas minūtēs bija skaidrs, ka tieši Saeimas atlaišanas ierosinājums ir šīs dienas kārtībā. Varēja manīt, ka viņš ir uztraucies un ka gatavs pavēstīt kaut ko lielu – to ka ir pienākusi valstij vēsturiska diena. Bija skaidrs, ka Zatlers rosinās Saeimas atlaišanu. Tieši to viņš izdarīja. Jā – nav tas smukākais brīdis kad to darīt. Dažas dienas pirms prezidenta vēlēšanām, turklāt tādām, kurās diez vai viņu pārvēlēs, Saeimas atlaišanas ierosināšana liek uz šo raudzīties, kā uz Zatlera mēģinājumu glābties. Taču es to tā neredzu. Es šajā solī saskatu pēdējo iespēju vērsties pret AŠ^2. Un pirmo reizi četros gados Valdim respekts no manas puses.

Ko tas nozīmē mums – Latvijas tautai. Tā ir izdevība mums ievirzīt Latviju pareizā gultnē. Atveriet acis! Valdis, tas kurš Zatlers, ir devis mums vienreizēju izdevību. Neesiet vienaldzīgi un speriet abus soļus, kuri beidzot var radīt pārmaiņas Latvijai. Pirmais solis ir Saeimas atlaišana. Otrs solis ir AŠ^2 varas samazināšana. Ja izpildīsim vienu soli no diviem, varam uzskatīt, ka savu iespēju neesam izmantojuši.

Šis ir lielisks laiks, lai saliedētu Latvijas tautu. Saliedēšanai parasti vajadzīgs kāds kopīgs ienaidnieks. Šobrīd tāds ir. Un krietni izteiktāks, kā pirms pēdējām Saeimas vēlēšanām. Ja tad oligarhu jēdziens bija daļēji abstrakts, tad tagad tas ir iezīmējies ar visai treknām līnijām. Neaizmirsīsim to! Un izmantosim iespēju, lai saliedētu tautu! Mums tas ir nepieciešams! Ja ne tagad, kad tad???

Dažas minūtes pēc Zatlera rosinātā aicinājuma atlaist Saeimu sāku domāt, ka labi – atlaidīsim, bet ko tālāk? Visai liela iespēja, ka SC un ZZS saņems lielu balsu skaitu, kā rezultātā valdīs nākamajā Saeimas sasaukumā. Jā, tas ir iespējams un ļoti ticams scenārijs. Problēma ir tajā, ka SC ir ļoti stabils vēlētāju loks, kuram īsti nav alternatīvu par ko balsot. Un ar katru gadu vēlētāju loks palielinās. ZZS arī ir savs, turklāt ļoti stabils un paprāvs, atbalstītāju loks. No tā daži nomuks nost, bet pat neskatoties uz to, tā būs viena no lielākajām partijām nākamajā Saeimā. Bet ja pat piepildās sliktākais scenārijs un ZZS + SC veido nākamo valdību, tas nebūs nekas īpaši savādāk kā ir tagad. Šobrīd oficiāli pie varas ir Valdis Dombrovskis, bet īstās stīgas koncertam rausta citi. Tas ko es sagaidu no nākamajām vēlēšanām, īstenībā no Latvijas pilsoņiem nevis no procesa, ir tas, ka PLL Saeimā neiekļūst, ZZS+SC neiegūst vairākumu. Ja tas piepildīsies – es būšu priecīgs. Es pieņemu, ka liela daļa Latvijas pilsoņu saprot, ka Šķēles un Šlesera apvienība nav pelnījušas pat tās vietas, kuras viņiem ir tagadējā Saeimā. Es pat īpaši nebēdāju, ka SC ir tik liela pārstāvniecība. Ja jau mums ir tik liels naturalizēto cittautiešu skaits, tad ir. Taču es ceru, ka beidzot cilvēki sapratīs, ka ZZS nav smukie, neitrālie, nesašmucējušies tipi un ka Lembergs, kurš nosaka ZZS toni, nav pelnījis savu pārstāvniecību Saeimā, kur nu vēl tādu absurdu, kā iespēju kļūt par premjeru. Lai cik daudziem būtu patīkama ZZS oficiālā ideoloģija, atcerieties – jūs nebalsojiet par Latvijas laukiem un tīru gaisu, bet par Lemberga iespēju papildināt savu maku. Ļaujiet ZZS mirt – būs citi zaļu ideju aizstāvji!

Noslēgumā vēlreiz – Valdis Zatlers ir devis mums iespēju. Neizniekosim to! Lūdzu!

1 comment

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.