Mozy krietni palielinājis pakalpojumu cenas

Šodien saņēmu nepatīkamu vēstuli no Mozy. Izrādās, ka viņi ir paaugstinājuši savu pakalpojumu cenas. Ja nezini kas par zvēru ir Mozy, tad vari apskatīt ierakstu Rezerves kopiju veidošana tiešsaistē ar Mozy – perfekti!.

Iepriekš viņi mājas lietotājiem piedāvāja vai nu bezmaksas versiju (2GB) vai maksas versiju par ~55$ gadā. Maksas versija ļāva veidot neierobežota lieluma datu rezerves kopijas. Savukārt jaunais izcenojums ir:
* 5.99$ mēnesī. Iekļauts viena datora atbalsts un 50GB datu apjoms.
* 9.99$ mēnesī. Iekļauts trīs datoru atbalsts un 125GB datu apjoms.
* Ja pietrūkst ar 125GB vai 50GB var piepirkt klāt. Katri 20GB ir papildus 2$ mēnesī.
* Ja ir vēlme vēl kādu datoru iekļaut – arī 2$ mēnesī klāt.

Es šobrīd izmantoju gandrīz 200GB. Tātad pēc jaunā plāna tie būtu 9.99+2+2+2+2 = 17.99$ mēnesī. Pamatīgs kāpums no nepilniem 5$ iepriekš. Turklāt, ja sākšu tērēt vēl vairāk, tad maksa vēl pieaugs.

Vienīgais prieks ir ka tiem, kas jau veikuši priekšapmaksu pēc vecā plāna, līdz termiņa beigām saglabājas vecie nosacījumi. Tātad man laiks līdz septembrim, lai izdomātu ko darīt tālāk. Skaidrs ir viens – tik daudz es maksāt negribu. Varianti ir divi – samazināt datu apjomu vai atteikties pavisam. Visticamāk, ka būs kombinācija. Piemēram, bildes pie Google, dokumenti pie Mozy, bet kur video… hmmm.

Nevarētu teikt, ka šāds notikumu pavērsiens nebija gaidāms. Cenas viņi nebija mainījuši no 2006. gada un tās bija neticami zemas. Turklāt, ja parēķina cik izmaksātu 200GB uzglabāšana S3 (kas tiek uzskatīts par lētu izmaksu ziņā), tad tas krietni pārsniegtu Mozy izmaksas. Bet Mozy vēl ir bonuss – ērts rezerves kopiju veidošanas mehānisms.

8 comments

  1. Par tādu pat nebiju dzirdējis. :) Laikam biju pārāk apmierināts ar Mozy veikumu. Pieļauju, ka vienīgais iemesls kādēļ Backblaze ir tāda pat cena, kā iepriekš Mozy – konkurence tajā pat nišā. Tagad kad Mozy cenas ir palielinājis, ir tikai laika jautājums, kad Backblaze sekos tā pēdās. Ja tā padomā, tad nav reāli no biznesa viedokļa ilgstoši turēt tik nenormāli zemas cenas (5$ par YYYYYYY GB). Ieiet tirgū, pievērst uzmanību produktam – jā. Bet ilgstošs bizness, kad jau ir klientu bāze… nope.

 1. Neesmu izpratis šo servisu būtību, ņemot vērā ka ārējie cietie diski tagad maksā gandrīz kapeikas. 1Tb ārējie cietņi ir dabūjami, par aptuveni 60Ls. Protams, ka iztrūkst automātiskā datu sinhronizācija, taču internets ir pilns ar programmām, kas nodrošina šādu funkcionalitāti, tik pašam vajag palaist pēc cietņa piespraušanas.
  Protams šīs rezerves kopijas nebūs pieejamas jebkur, kur ir internets (ja cietnis nepārtraukti stāvēs mājās). Tam pastāv tāds pats risks tikt nozagtam vai aiziet bojā kopā ar laptopu un tamlīdzīgi.

  1. Man galvenā motivācija ir:
   1) Rezerves kopijas. Piemēram, atcerējies, ka pirms 10 dienām izdzēsi kaut ko vajadzīgu – lūdzu – kopija ir. Turklāt tiec klāt no kurienes vien vajag.
   2) Piepilda to 1TB ārējo cietni (man kā reiz mājās ir 1TB ārējais cietnis, kuru arī backapoju) ar bildēm, video utt. Un nomirst tas cietnis. Ko tad? Nesīsi uz remontu, lai kāds restore taisa un vazā tavus privātos datus? Pie šādām cenām es tad to cietni labāk sadauzu mazās driskās, nopērku jaunu, piepraužu pie vada un ielādēju visu no jauna. Cietņi mirst. Var jau, protams, nopirkt 1TB ārējo, to piepildīt ar datiem, tad vēl vienu, lai nobackapotu pirmo utt. :D Bet nu šis ir ērtāk.

   1. Man kaut kā ar to dzēšanu tādas problēmas nav. Ir gadījies nejauši kaut ko izdzēst, taču tad vienmēr ātri tiek uzmeklēti undelete tūļi. Svarīgas lietas, kuras nevaru novilkt internetā, nekad netiek dzēstas, jo tie parasti ir faili, kas izmēros nepārsniedz dažus megabaitus.
    Mirstoši cietņi. Personīgi man nav gadījies, ka cietnis aizietu ar visiem galiem. Vienīgais gadījums bija 20Gb cietnis, kuram pēc kādu 7 gadu lietošanas sāka parādīties badblock`i, taču tad tika iegādāts jauns ietilpīgāks cietnis un problēma novērsta.
    Nobrukušu failu sistēmu var mierīgi atjaunot. Internets pilns ar tūļiem.
    Tāpat ir gadījies vienam paziņam kopēt failus no sajātas failu sistēmas. Linux toreiz bija spēks, jo Windows to NTFS vairs nemācēja nolasīt.

    Ja seko līdzi dzelžu uzvedībai, tad laikus var pamanīt problēmas, kas nākotnē var izraisīt nepatīkamus pārsteigumus.

 2. Iesaku apskatīties ko piedāvā livedrive.com
  Jau labu laiku lietoju un esmu pilnībā apmierināts.
  Papildus piemaksājot ir pieejams pat FTP ar neierobežotu vietu.
  Ar LTC optikas internetu nav problēmas sasniegt 100mbit/s

 3. Windows Live SkyDrive – http://explore.live.com/windows-live-skydrive?wa=wsignin1.0
  25GB katram e-pasta kontam bez maksas. Iespējams piemapot kā tīkla disku uz sava datora, taisīt folderus, noteikt folderu pieejamību citiem (parādīt noteiktas galerijas citiem), utml. Nejūtu vajadzību maksāt 60$ gadā par analoģiskiem pakalpojumiem.

  Ar 2 ārējiem cietņiem + laptopu diska vietu nav jāsatraucas par kopijām. Uz 3 diskiem glabājas svarīgākās bildes, uz 2 diskiem – viss pārējais svarīgais. Jānotiek kaut kam grandiozam, lai tas viss nobruktu reizē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.