“Motivējošs atalgojums.” Vai tiešām?

Tā kā Twitter 140 zīmes ir par maz, lai pamatotu savu domu, top šis ieraksts. Gribu darīt zināmu savu attieksmi, pret darba sludinājumos bieži minētu frāzi “Motivējošs atalgojums”.

Vai atalgojums ir motivējošs? Drīzāk nē, kā jā. Atalgojuma vienīgā motivējošā daļa ir aiziet strādāt uz konkrēto uzņēmumu, bet nevis būt uzcītīgam, īpaši radošam, patriotiskam, paliekošam (nevis pēc 3 mēnešiem mukt citur) utt. (bet tieši šo pēdējo vēlas panākt ar “Motivējošu atlagojumu”). Pirmkārt – atalgojumam ir jābūt tādam, lai man nebūtu nepieciešamības meklēt iespēju piepelnīties citur. Visi tālākie naudas bonusi (algas pielikumi, prēmijas) nemotivē (ja motivē, tad ļoti, ļoti īslaicīgi). Un tieši visus papildus naudas bonusus es saprotu ar “Motivējošs atalgojums”. Vieglāk situāciju ilustrēt ar piemēru.

Kā parasti ir:
Sludinājums, kurā minēts “Motivējošs atalgojums”. Izlasot šo rindu es saprotu – atalgojums būs tāds, lai man pietiktu. Katrs nākamais palielinājums tiek piedāvāts kā bonuss manis radītajai vērtībai, tādā veidā domājot “ja dosim viņam regulāras prēmijas, viņš būs uzcītīgāks un kārtīgāks darbinieks”. Varbūt esmu dīvainis, bet uz mani šāda shēma nedarbojas. Ja es redzu, ka alga man būs XLs, tad izrēķinu, ka varu samaksāt visus maksājumus, izdzīvot un kāds lats paliek pāri. Skaidrs – tātad darba vieta maksā pietiekami. Taču, ja man saka – dari daudz, daudz un mēs tev vēl dosim bonusus, tad tas man neliks būs uzcītīgākam. Tas mani nemotivēs strādāt cītīgāk, uzturēties darbā ilgāk utt. Jā – ja iedod prēmiju, tad ir jauki un patīkami. Bet ar to arī viss beidzas. Tas pats ar algas pielikumu. Ja man maksā X Ls un ar to it kā man pietiek, tad X + Y man neliks būt uzcītīgākam.

Kā vajadzētu būt:
Algai sludinājumā vajadzētu būt “Kvalifikācijai atbilstošai”. Savukārt motivēt būt uzcītīgākam, radošākam utt. utt vajag ar netiešām lietām. Piemēram, sēž nabaga koderis pie notebook darbā. Nopērkam viņam papildus monitoru. Sēž koderis 40cm no cita kodera un tā ka visi var skatīt viņa ekrānā notiekošo, pētīt viņa pirkstus. Noliekam viņu sēdēt vietā, kur ir “sava telpa”. Nāk Ziemassvētki – iedot prēmiju 150Ls apmērā vai nopirkt un uzdāvināt LEGO programmējamo robotu? Jā – pēdējais. Uzskaitīt katru programmētāja darba minūti vai dot samērā brīvu grafiku? Protams, otrais. Tā varētu turpināt un turpināt. Viss šis mani kā programmētāju motivētu krietni vairāk par algas pielikumu vai prēmiju.

Tātad noslēgumā – motivējošs atalgojums ir mīts. Atalgojumam jābūt “atbilstošam”, bet motivēt vajag citādāk.