Beginning Google Maps API 3 – review

Kad pamanīju, ka top grāmata par Google Maps API 3, tad ļoti nopriecājos, jo nav daudz grāmatu par šo tēmu. Situācija izveidojās pat tāda, ka saņēmu vienu grāmatas eksemplāru, lai uzrakstītu apskatu. Beidzot esmu saņēmies pavēstīt par to, kāda grāmata sanākusi.

Grāmatas nosaukums ir “Beginning Google Maps API 3” un tās autors ir Zviedrijā dzīvojošais Gabriel Svennerberg. Nav no tiem biezākajiem darbiem – pavisam nedaudz virs 300lpp.

Grāmatā apskatītas sekojošas tēmas:

 • Kas vispār ir Google Maps API
 • Ar ko Google Maps API V3 atšķiras no iepriekšējās versijas (v2)
 • Kā uztaisīt pašu elementārāko karti (līdz ar to arī kas ir HTML, CSS, JS)
 • Sarežģītākas kartes izveide (dažādu opciju apskate)
 • Marķieri
 • Ikonas
 • Info logi
 • Poligoni (daudzstūri) un līnijas
 • Kā apstrādāt lielu skaitu marķieru
 • GEO lietas (IP, atrašanās vieta utml).

Uzreiz jāsaka, ka šī grāmata tiešām atbilst tam, par ko liecina vārds “Beginning”. Tātad – iemācīties darboties ar kartēm var pat tādi, kuri no programmēšanas nesaprot teju neko. Ne velti ir doti pat HTML un JavaScript paši pamati. Protams, programmēšanas pieredze (un vēl jo vairāk, ja ir pieredze ar Google Maps API v2) palīdz visu saprast daudz ātrāk. Tiem, kam ir pieredze pietiks ar vienu dienu, lai tiktu galā ar grāmatu. Tiem kam nav, protams, vajadzēs vairāk laika, taču autora rakstīšanas stils ir tik vienkāršs, ka neparedzu nekādas īpašas grūtības tēmas apguvei. Visi piemēri ir doti soli pa solim, līdz ar to nevienā brīdī nevajadzētu rasties jautājumam – kā nokļuvām līdz “šim”?

Ļoti vērtīga nodaļa ir par to, kā atšķiras v2 no v3. Lai gan teju visu jau zināju, tomēr patīkami izlasīt stukturētu skaidrojumu kas, kā un kāpēc. Ja esat strādājuši tikai ar v2 un domājat par v3 – noteikti iesaku, jo aiztaupīsiet sev vairākus izmisuma brīžus. Visas problēmas, ar kurām pirms tam biju saskāries pašmācībā apgūstot v3 šeit jau bija apstāstītas un doti risinājumi.

Vēl viena lieta, kas ļoti patika ir saites uz dažādiem resursiem. Piemēram, brīdī kad autors stāsta par to kā tikt galā ar līnijām (vai jebkuru citu tēmu, kur būtu nepieciešams palasīt papildus) ir dota saite uz dažādiem ārējiem resursiem. Kopā ar ‘Warning’ un ‘Tip’ sadaļām – nenovērtējami.

Ir lietas, kuras bija liekas. Piemēram, doti piemēri tam, ka izskatās marķieri dažādās krāsās… bet grāmata melnbalta. Aptuveni 50lpp ir veltītas API reference. Būtībā tas ir teju pārkopēts Google Maps API Reference . Kāpēc ‘teju’? Tāpēc, ka pie vairākām funkcijām ir autora paša skaidrojums (Google var vispār nebūt skaidrojums vai arī autors pārfrāzējis tā, lai vieglāk saprast). It kā jau tas ir noderīgi, taču manā skatījumā lieki, jo: API mainās, līdz ar to šī sadaļa visai drīz būs veca; pārāk daudz vietas iztērēts uz šo – labāk būtu vēl kāda tēma apskatīta.

Kopsvalikumā ir šādi:
* Ja neesat ar Google Maps API strādājuši pavisam , tad šī grāmata ir ļoti, ļoti laba. Droši visi 5 punkti no 5.
* Ja jums jau ir pieredze darbā ar Google Maps API v3, tad iegūsiet visai maz jaunas informācijas vai vispār nemaz. Ja esat strādājis tikai ar v2, tad grāmata ir ļoti ieteicama, jo palīdzēs tikt skaidrībā ar dažiem atslēgas konceptiem, tādā veidā ieekonomēs laiku, kad mēģināsiet apgūt v3 (jā – no 300lpp jums būs adresētas 100, bet tik un tā tas ir tā vērts).

Ceru, ka autors uzrakstīs arī nākamo daļu – ‘Pro Google Maps API 3’. Ja tā notiks – noteikti to grāmatu izlasīšu, jo autors ir pārliecinošs un labi māk pasniegt informāciju.

5 comments

 1. Cool! Ir pāris lietas, kas mani interesē un labprāt izlasītu. Ja ir iespējams, labprāt šo grāmatu paņemtu uz pāris dienām.

 2. Nezinu vai atminies, bet es dzīvojos pa Jelgavu un uz Rīgu nebraucu. Ja brauc uz šo pusi – vari piekāpt. Pretējā gadījumā sarunā ar laacz, lai šis tev nodod. Tā kā viņš ir jelgavnieks, tad gan jau varētu sarunāt, ka viņu par starpnieku varētu izmantot.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.