Par atteikšanos no LV domēniem. Kā to izdarīt pareizi?

Pie Ulda pēdējā raksta komentāros pamanīju, ka daudziem ir pilnīgi sveša NIC.lv politika attiecībā uz atteikšanos no nevajadzīgiem domēniem. Tāpēc nolēmu nopublicēt to, ko esmu uzzinājis saziņā ar NIC.lv. Varbūt, ka kādam noder.

Tātad – ja tev ir nevajadzīgi domēna vārdi, kā tu no tiem tiksi vaļā? Pirmā doma man (tāpat, kā stipri, stipri lielākajai daļai NIC.lv klientu) ir vienkārši neapmaksāt rēķinu pēc lietošanas termiņa beigām. Iespējams, ka tas arī bija vienīgais variants agrākos laikos. Bet NIC.lv izveidoja jaunu versiju savai web lapai un tur sāka likt klāt dažādas iespējas. Viena no tām bija atteikšanās no domēna vārda. Kas tur notiek – paņemot attiecīgo iespēju, tiek uzģenerēts iesniegums, kuru jāparaksta un jānosūta NIC.lv. Man pirmā doma bija, ka tas ir, ja gribu termiņa vidū atteikties no domēna, bet kā izrādās, pat tad, ja domēnam ir pienākušas termiņa beigas, un tu vairs domēnu negribi, ir jādrukā to nejēdzīgo iesniegumu un jāsūta viņiem. Kāpēc? Lūk atbilde:

Cien. NIC klient,

ludzu izdrukajiet so iesniegumu un atsutiet mums, preteja gadijuma, ja sadi vienkarsi neapmaksati rekini Jums sakrasies daudz, Jums var rasties problemas jaunu domenu registracijai.

Ar cienu,/ Best Regards,

Ilze Bibere

Šo atbildi es saņēmu teju pirms gada (2009. gada novembrī). Diez vai kaut kas ir mainījies. Šomēnes vēlreiz mēģināju ar viņiem sazināties, jo negribēju sūtīt pa pastu iesniegumu (pastmarka, laiks iešanai uz pastu utt.), tāpēc gribēju uzzināt kā varētu atteikties bez šīs procedūras. Uz ko saņēmu divas versijas:

  1. Izdrukājam, parakstam iesniegumu un nosūtam pa fakstu;
  2. Ja fakss nav pieejams, ieskenējam iesniegumu un nosūtam uz email;

Lieki piebilst, ka iespēja bez iesnieguma piedāvāta netiek. Man nav nedz skenera, nedz faksa. Tāpēc būs vien jādrukā, jāparaksta, jānofotografē un jānosūta. Negribāsm, lai ir tā kā Ilze minēja (augstāk citāts), ka rodas problēmas domēnu vārdu reģistrēšanā.

Esat brīdināti! :)

Papildināts

Uzrakstīju vēl vienu e-mail NIC.lv, lai precizē kāds tieši ir atteikšanās process. Pārkopēju atbildi. Cerams, ka tas kaut ko izskaidro:

Cien. NIC klient,

Jūs raksta nobeigumā diezgan precīzi esat aprakstījis atteikšanās procedūru. Patiešām obligāts nosacījums ir parakstīts  iesniegums no domēna vārda pašreizējā lietotāja  (juridiskas personas gadījumā – uzņēmuma paraksttiesīga persona vai personas). Ir būtiska atšķirība, vai Jūs oficiāli atsakāties no turpmākas domēna vārda apmaksāšanas un lietošanas vai vienkārši nemaksājat, neinfomējat NIC un kļūstat par parādnieku. Parādniekiem var tikt atteikta jauna domēna vārda reģistrācija, pamatojoties uz iepriekš neapmaksātiem rēķiniem.

Atbildot uz Jūsu jautājumu par atteikšanos epastā. Ja esat domēna vārda maksātājs (tā var būt gan fiziska, gan juridiska persona), mēnesi pirms domēna vārda apmaksas termiņa beigām uz Jūsu epastu tiek nosūtīts rēķins par nākamo periodu. Šajā gadījumā, maksātājs var atbildēt uz rēķina epasta vēstuli (tādā veidā apstiprinot savu saistību ar domēna vārdu) un paziņot, ka turpmāk domēna vārdu vairs neizmantos un rēķinu neapmaksās. Ja maksātājs vienlaikus ir arī domēna vārda lietotājs, šī epasta atbilde tiek uzskatīta par oficiālu atteikumu no domēna vārda turpmākas lietošanas.


Ar cieņu

Kaspars Priedols
Domēnu reģistra administrators

Ja godīgi, tad es tagad esmu nedaudz apmulsis. Pirmajā rindkopā ir teikts, ka esmu sapratis pareizi atteikšanos (t.i. – vajadzīgs tas iesniegums), bet otrajā atkal teikts, ka var vienārši atbildēt uz email. Topi nu gudrs. :D

Papildināts 2

Pēc vēl vienas vēstuļu apmaiņas reizes esmu sapratis, ka ir sekojoši. Ja gribi no domēna atteikties tad, kad atsūta rēķinu, bet vēl nav iztecējis termiņš iepriekšējai apmaksai, pietiek ja aizsūta e-mail par to, ka nemaksāsi un atsakies. Visos citos gadījumos jāsūta to iesniegumu.