Nedaudz par LMT

Sen jau gribēju kaut ko uzrakstīt par LMT. Ik pa laikam iemetu kādu rindu Twitterī, bet šoreiz ir nedaudz plašāks sakāmais. Nav tā, ka atklāšu kādus baigos brīnumus. Vienārši nedaudz gribās paburkšķēt.

Tātad – kas man uz sirds. Divas lietas. Viena saistīta ar VIP klientu priekšrocībām. Otra ar mobilo internetu.

VIP klientu priekšrocības. Par to kas ir VIP klients var izlasīt šeit. Neatceros, kad par tādu kļuvu, bet tā kā VIP klienta līgumam jau ir trešā iterācija, tad kāds laiciņš jau būs. Nemaksāju to lielāko rēķinu, taču 6 LMT pieslēgumi un 3 oKartes ir. Lai nu kā, tad kad kļuvu par VIP klientu – tā priekšrocību saraksts bija patīkams. Tas kas mani neiepriecina ir tas, ka pa šo laiku nekas īpaši nav mainījies. Kādas tās priekšrocības bija, tādas palikušas. Taču parastajiem LMT klientiem tika izveidots Zero tarifs (Nulles tarifa līdzinieks). Nu jau parastie LMT klienti var piekļūt arī teju tik pat lielam mobilo telefonu klāstam kā VIP klienti (Mazcenas telefona ietvaros). Turklāt tās pāri palikušās priekšrocības īpaši jau vairs nesaista. Ko man dod Zelta klienta karte, ja uz klientu apkalpošanas centriem neeju. Ko man dod mans personīgais konsultants, ja Twitterī @manslmt atbild ātrāk. Dažu procentu atlaide zvaniem nav tas, kas padara VIP statusu par iekārojamu. Ja agrāk varēja just priekšrocību, tad tagad VIP klients nav teju ar neko labāks par parastu klientu. Jā, jā – pērkot Mazcenas telefonu mēnesī sanāk maksāt par 1Ls mazāk un dažiem telefoniem sākuma cena ir nedaudz zemāka. Bet tiešām tas ir tas, ko LMT kā pateicību var piedāvāt saviem, ar vārdu VIP apzīmētajiem, klientiem? Šķiet paplāni. Es jau nezvanīšu uz LMT un nepieprasīšu man papildus ekstras, jo kā jau teicu, nemaksāju tos lielākos rēķinus. Runāju par principu kā tādu. VIPam būtu jājūtās kā tādam. Taču, kurš no LMT VIPiem izjūt kādas īpašas priekšrocības?

Par mobilo internetu. Tie kas man seko Twitterī varbūt pamanīja, ka sūdzējos par to, ka LMT interneta ātrums Jelgavā ir ~2mbit lejupielādei un 0,11mbit augšupielādei. Un ka nevaru nekādi iegūt lielāku ātrumu. Kad uzzināju (no oficiālā LMT pārstāvja Twitterī), ka LMT Jelgavā ir arī HSUPA pārklājums, nevis tikai HSDPA, tad nolēmu nomainīt savu modēmu uz jaunu un modernu. Tas tāpēc, ka mans HSUPA neatbalstīja, bet 0,11mbit augšupielāde ir teju limits HSDPA tīklam. Par to kāpēc lejupielāde ir tikai ~2mbit nevis 3 vai 4 īpaši neuztraucos, jo ja ir stabili 2, tad man pietiek. Aizgāju uz bodi un nopirku jaunu modēmu. Aizskrēju  mājās un nu tik būs. Izrādās, ka mana dzīvokļa rajonā HSUPA neredzēt. Domāju – nu gan jau tāpēc, ka nav pats Jelgavas centrs. Aizdevos uz biroju, kas atrodas pašā Jelgavas centrā, un arī tur no HSUPA ne miņas. Kā bija man ~2mbit lejupielāde un 0,11mbit augšupielāde tā arī palika arī ar jauno modēmu. Un tikai tad mani painformēja, ka uz visu Jelgavu ir tikai 1! HSUPA tornis. Un laikam iemarinēts kaut kur tur, kur man nav jādzīvojas. Par ko cepiens? Par to, ka tad kad man teica, ka Jelgavā ir HSUPA nevienam neienāca prātā pateikt: ziniet dārgais klient, šobrīd HSUPA ir tikai vienam tornim un to var uztvert tikai X Jelgavas rajonā. Bet nu pats jau laikam vainīgs, ka iedomājos, ka Latvijas mobilā interneta lielākā pārklājuma īpašniekam, HSUPA joprojām ir ekstra.

Nu tā. Palika vieglāk. :)