Google izveido iespēju liegt Google Analytics ievākt informāciju par jums

Pēdējā laikā Google aktivizējusies “caurspīdīguma” jomā. Paziņoja par to cik īsti % pelna AdSense partneri, piedāvā aizvien vairāk atvērtā koda produktus utt. Tagad vēl jaunāks papildinājums. Google izveidojusi iespēju Web pārlūkā (Chrome, Firefox, Internet Explorer) uzinstalēt paplašinājumu, kurš liegs jūsu apmeklētajām Web lapām ievākt statistikas informāciju par jums. Protams, tas attiecas tikai un vienīgi uz statistiku, kuru ievāc Google Analytics.

Tātad – ja tu gribi, lai Web lapu īpašnieki kuri izmanto Google Analytics nevarētu ievākt informāciju par to, kā izmanto viņu lapu, dodies uz šo lapu un uzinstalē atbilstošo spraudni.

Testa nolūkā arī es uzliku. Google Chrome tas ir redzams Paplašinājumu sadaļā. Nepiedāvā nekādas konfigurēšanas iespējas.

Pareizs solis no Google puses. Lietotājiem ir jādod iespēju izvēlēties to, cik daudz citi par viņiem var ievākt informāciju. Protams, tās nav universālas zāles. Web lapu īpašnieki joprojām var izmantot daudzus citus statistikas rīkus. Un parasti tiek izmantots vairāk kā viens. Tā ka nekur jau nenoslēpsies. Un vai vispār vajag? Statistika palīdz Web lapu īpašniekiem uzlabot lapas darbību.

Šis nav vienīgais jaunums par ko paziņoja Google Analytics komanda. Otrs ir tāds, ka tagad Web lapu īpašniekiem ir iespējams norādīt cik precīzas IP adreses par saviem apmeklētājiem Google Analytics uzglabāt. Pilnu IP adresi vai tikai daļēju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.