Cik % no ienākumiem Google izmaksā AdSense partneriem?

Daudzās Web lapās ir redzamas Google AdSense reklāmas. Iespējams, ka arī tavā blogā. Jautājums – vai tu zini cik procentus no naudas, kuru samaksā reklāmdevējs par klikšķi, saņem Google un cik liela daļa tiek ieskaitīta partnerim (tam, kas pie sevis izvietojis Google AdSense reklāmas)? Man likās, ka ir 50-55%. Taču es kļūdījos.

Šodienas AdSense bloga ierakstā ir minēti precīzi peļņas sadalījumi. Tie ir atšķirīgi dažādiem AdSense produktiem (AdSense for content, AdSense for search, AdSense for feeds utt.), kā arī var atšķirties dažāda līmeņa partneriem (mazie saņem vienu %, ļoti lielie citu %). Taču standarta procenti ir sekojoši.

AdSense for content – 68%. Tas nozīmē, ka ja reklāmdevējam klikšķi jūsu lapā izmaksājuši 100$, tad 68$ tiek jums kā partnerim, bet Google paliek 32$. Google pārstāvis arī piebilst, ka šī proporcija nav mainījusies kopš AdSense ieviešanas.

AdSense for search – 51%. Tātad no 100$ ko iztērē reklāmdevējs 51$ paliek partnerim, 49$ Google.

Par pārējiem AdSense produktiem Google pagaidām informāciju neatklāj. Aizbildinās ar to, ka produkti ir vēl attīstības stadijā un % ir/būs atkarīgs no tā, cik Google izmaksā attiecīgā produkta izveide un uzturēšana.

Google tuvākajā laikā neplāno mainīt augstāk minētos peļņas sadalījuma procentus. Bet netiek arī apgalvots, ka tas nekad netiks darīts (jo, ja pieaugs Google izmaksas, % mainīsies). Pēc dažiem mēnešiem informāciju par to cik tieši % saņemat jūs kā Google AdSense partneris, varēsiet redzēt savā AdSense kontā.

2 comments

  1. karoche par tiem procentiem zinaju, bet man filings, ka tas isti nedarbojas LV adsense tirgu.
    konkreti esmu runajis ar divu dazadu nozaru parstavjiem, kas pasi apkalpo savus adwords kontus, bez emarketinga starpniekiem, un vini parasti min summas kas ir pie dolara vai 50 centiem par kliku. papetot savus saitus, man videja pelna par kliku ir 5 centi LV saitos. neiet kopa :)

    bet iespejams, es vel daudz ko nesaprotu un google man tiesam maksa 68%, wow, man tagad vajadzeja jau dzivot Bahamu salaas :D

  2. Nu nav jau tā, ka ir 50centi vai dolārs. Tas ir tikai uz spēcīgiem atslēgvārdiem. Ja var piemeklēt noteiktus atslēgvārdus, tad reklāmas var izvietot pat par 0,05$ par kliku. Līdz ar to lapas īpašniekam tad vajadzētu saņemt pat mazāk par 0,03$. Viss atkarīgs no tā cik daudzi vēl grib attiecīgo vārdu apkarināt ar savām reklāmām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.