Pats labākais mobilo sakaru tarifu plāns

Katrs mobilo sakaru operators piedāvā tādu tarifu plānu daudzumu, ka viņos visos izburties ir pagrūti. Ja lieto vienu pakalpojumu vairāk kā citu – plāns X. Zvani vairāk uz citu tīklu – plāns Y. Un tādā garā. Pieļauju, ka lielai daļai nav ne mazākās nojausmas vai viņu tarifu plāns ir tiešām izdevīgākais pie viņu mobilo sakaru operatora. Nemaz nerunājot par to kā tas būtu pie cita operatora. Tātad problēma – daudz tarifu plānu.

Kāds ir risinājums? Es izdomāju. Ieviest pašu labāko tarifu plānu. Nē – ar to es nedomāju – maksā 0,01Ls un lieto cik daudz gribi. Tomēr pakalpojuma sniedzējiem ir jāpelna. Taču kāds tad ir tas labākais plāns? Elementāri. Ja operators A piedāvā 20 tarifu plānus, tad katra mēneša beigās personai rēķins tiek sastādīts pēc tāda plāna, kurš rezultētos ar vismazākajām izmaksām. Piemēram, LMT gadījumā viņš pats automātiski pārslēgtu Piezvani man, Mūsējie X, Uzraksti man utt. T.i. – lai gala lietotājam nav jālauza galvu kurš plāns viņam ir labākais, bet operators paņem tik naudu cik atbilstu tā brīža izdevīgākajam tarifu plānam. Lūk – tas ir pats labākais mobilo sakaru tarifu plāns.

Tikai kas tev dos, vai ne? Bet varbūt tomēr? :)

5 comments

 1. 1. Es parēķināju un secināju, ka man nekas nav izdevīgāks par Okartes default`o tarifu plānu, jo īpaši tagad, kad jāmaksā 3Ls par 2 mēnešiem. Uzkrājums veidojas joprojām, taču ne tika strauji, kā agrāk (man ļoti reti sanāk zvanīt uz citu operatoru tīkliem).
  2. Operatoriem ir izdevīgi, ka ir cilvēki, kas dzīvojas ar viņiem nepiemērotu tarifu plānu un pārmaksā. Saproti pats – peļņa. Jo lielāki liekie ieņēmumi, jo lielākas iespējas citiem klientiem piedāvāt zemākus tarifus. Līdz ar to ieguvējs vienmēr būs gudrākais un apķērīgākais klients.
  3. Tādēļ ir izdevīgi laiku pa laikam sekot līdzi mobilo operatoru piedāvātajiem tarifu plāniem un izvēlēties sev piemērotāko.

 2. Plāns jau ir labs, bet vienmēr paliek tomēr tas fakts, ka kādam tomēr ir izdevīgi, ka tauta ir muļķi, un nezin savas tiesības. Lai arī cik šāds plāns būtu labs, nedomāju, ka kāds no operatoriem sekotu tam. Jo tas nav izdevīgi viņiem…

 3. Šodien – utopija!
  Bet varbūt pēc ~4 gadiem ko tādu arī sagaidīsim (ja vēl tāds standarta mob. tel. ar mob. tel. sakaru tīkliem vēl pastāvēs).

 4. hehe, laba doma, tikai aplūkots tas tiek no vienas puses. Ja kāds operators to ieviestu, noteikti par šo pakalpojumu vēl papildus nāktos šķirties no pāris latiem, jo procesors rūc un disks arī graužas to darot.
  Viena problēma, kas netiek aplūkota – subsidētie/mazcenas telefoni. Domāju ka pietiekami liela daļa izmanto šo pakalpojumu un mēneša maksa kā zināms ir piesaistīta tarifu plānam. Un tad sanāks, ka kāds samaksās reālo telefona summu, kāds cits – vairāk…

  Bet tā, ja nav nekādu saistību, tad tāds tarifu plāns noderētu :)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.