HeidiSQL – pēdējā laika labākais atklājums OpenSource pasaulē

Ikdienā diezgan daudz sanāk strādāt ar MySQL. Līdz nesenai pagātnei darbam izmantoju SQLyog Community Edition, phpMyAdmin, MySQL GUI Tools paciņu. Taču kopš esmu atklājis programmu HeidiSQL no pirmā un trešā esmu atteicies pilnībā. Savukārt phpMyAdmin vēl dažās vietās tiek izmantots (uz tiem serveriem, kuriem nevaru uztaisīt SSH tuneli, lai pieslēgtos no HeidiSQL).

Ar ko tad HeidiSQL man ir tik ļoti iepaticies? Ir vairākas lietas:
* Ļoti liela funkcionalitāte. Jo vairāk apgūstu pašu produktu, jo vairāk izbrīnīts esmu par to kā kaut kas tāds ir pieejams bez maksas, turklāt vēl OpenSource. Neskatoties uz tā jau lielo un ērto funkcionalitāti, visu laiku tiek pievienoti dažādi papildinājumi, kas darbu padara ražīgāku un ērtāku.
* Ātri tiek labotas kļūdas. Šobrīd notiek atkīva piektās versijas izstrāde. Tāpēc gadās, ka kāda lieta ir saplīsusi vai nestrādā. Šeit ir saraksts ar zināmajām problēmām. Taču, ja kāda nestrādājoša lieta tiek atrasta, par to nevajag klusēt. Es izveidoju kļūdas pieteikumu un nepilnu 24h laikā jau problēma tika novērsta. Teju katru dienu iznāk jauna apakšversija ar kādiem uzlabojumiem vai kļūdu labojumiem. Pēc fināla versijas gan jau vairs tik bieži tas nenotiks, taču izstrādes ir tiešām aktīva.
* Ļoti ātrs. Varbūt maldīgs priekšstats, bet man šī produkta ātrdarbība šķiet vislielākā no visiem līdz šim izmēģinātajiem. Gan darbojoties ar lokālu datu bāzi, gan attālinātu caur SSH tuneli.
* Vienkārši ērts.

Protams, HeidiSQL šobrīd nav pati pilnība. Ir lietas, kuras saplīst. Ir lietas, kuras vēl nav pievienotas. Taču neskatoties uz to HeidiSQL ir labākais no OpenSource pasaules ko esmu atradis 2010. gadā.

9 comments

 1. HeidiSQL ikdienā lietoju +/- 3 gadus un jāatdzīst, ka pēdējā versija (beta, nevis stable) ir viens liels gļuks. Bet kamēr programma strādā – ir baigi nice. Ātradarbība nesalīdzināmi augstāka kā ierastajam (nu jau kādu laiku vairs nē) phpMyAdmin, funcionalitāte krietni plašāka. Vispār plusus varētu skaitīt un skaitīt. Betu gan nekačājiet :)

 2. Nemācēšu uzskaitīt ar ko HeidiSQL ir labāks par SQLYog, jo neatminos vairs ko tieši un kā SQLYog prot. Zinu, ka no SQLYog atteicos kaut kādas problēmas dēļ. Vai nu bija kaut kādas kļūdas, vai arī bremzēja ar lieliem dumpiem darboties vai kaut kas cits īsti nebija kārtībā. Līdz ar to nezinu ar ko HeidiSQL ir labāks, ja vispār ir.

 3. Šobrīd strādāju ar sqlyog katru dienu, un nav nekādu problēmu.
  Anyway, jāuzmet būs acis arī uz to heidisql, ja jau free variants. Man liekas, ka kādreiz tas bija par maksu.

 4. Es HeidiSQL lietoju jau kādu pusgadu. Sākumā likās so so, bet pēdējā laikā viņi saņēmās un uztaisīja versijas 5.0 – palika ērtāks. Un ar 5.1 ir iebūvēta SSH pieslēgšanās fīča. Nu var sākt aizmirst par komerciālo Navicat (priekš MySQL)

 5. Ar ko slikts MySQL Workbench?
  Var pieslēgties serveriem, tos konfigurēt, importēt, exportēt, kā arī visas pamat lietas, kas SQL nepieciešamas. SQL query, ER diagrammas …

  1. Drīzāk man nepiemērots kā slikts. Man īsti nevajag DB modelēšanas rīkus un daudzas citas lietas kas tur sabāztas (un rezultātā gan GUI pārbāzts, gan softs smagnējs). Man vajag palaist querijus, noadministrēt nedaudz, izeksportēt kādu sīkumu – to HeidiSQL labi prot. Īstenībā izmantoju ne tikai HeidiSQL, bet arī MySQL no CLI. Ar abu kombināciju pietiek. Ja modelētu db, tad gan jau Workbench nāktos pabakstīt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.