Lattelecom Interaktīvā TV

Nu jau labu laiku esmu Lattelecom Interaktīvās TV lietotājs (aptuveni mēnesis). Pienācis laiks dot savu vērtējumu šim pakalpojumam.

Ko Lattelecom raksta par Interaktīvo TV var izlasīt augstāk dotajā saitē. Bet dažas no lietām: 67 TV kanāli, video noma, pārraižu arhīvs (+ ierakstīšana), TV programma, augsta kvalitāte un skaņa. Tā to saka Lattelecom. Kā ir patiesībā?

Pirmajās pāris sekundēs pēc tam, kad Interaktīvā TV bija pilnībā pieslēgusies (pēc instalēšanās utt.) uzreiz sapratu, ka kvalitāte bildei mani neapmierina. Lieta tāda, ka bieži vien bilde ir kubikaina (aplis ir nevis smuks aplis, bet aplis ar robotām malām), sejas cilvēkiem it kā veidotas no māla (sajūta kā video ar mazu bitreitu). Bet ne jau visi to ievēro. Nedz mana sieva, nedz mani vecāki attēla kvalitātē problēmas nesaskata. Viss laikam atkarīgs no tā cik augstas prasības ir pret bildi un cik izlepusi ir acs. Kas interesanti – ne visiem kanāliem problēmas ir vienlīdz lielas. Citiem lielākas, citiem mazāks. Īsti vēl neesmu sapratis vai vaina ir kanālā vai arī attēlu toņos kad problēmas piefiksēju, taču ir brīži kad viss šķiet OK un daudz brīži kad šķiet, ka kvalitāte ir neapmierinoša. Tas pats attiecas uz skaņu. Un tur es neesmu vienīgais. Arī citi apstiprinājuši ka skaņa brīžiem ir ar atbalsi un citiem kropļojumiem. Ne bieži, bet ir. Tātad augsta kvalitāte un skaņa…. so so

Raidījumu ieraksts un arhīvs ir labākais ko Interaktīvā TV piedāvā. Būtībā šobrīd vienīgā lieta, kas manās acīs šo pakalpojumu padara interesantu. Protams, var pusnaktī ieslēgt arī YouTube, lai noskatītos Panorāmu, bet ērtāk atgulties dīvānā un ieslēgt TV. Turklāt YouTube nebūs viss. Kaut vai hokeja spēles varu skatīties tad kad man ir tam laiks. Turklāt var pārtīt, nopauzēt. Ideāli. Taču tas kas trūkst – ir maz kanālu kuri nodrošina arhīva/ieraksta iespēju. Ceru, ka to klāsts tiks papildināts.

TV kanāli. Varu teikt, ka mani piedāvāto kanālu klāsts apmierina. Pamata pakā pietiktu arī ar krietni mazāku kanālu skaitu. Un nesaprotu, kāpēc kādam būtu nepieciešams no 30 kanāliem 7 veltīt mūzikai… (cipari var būt arī aptuveni nevis precīzi, jo rakstu nepārbaudot). Tematiskās pakas arī ir laba lieta, bet tā kā pie TV nepavadu daudz laika, tad nav vajadzības pēc tām.

TV programma. Nelietoju. Tāpēc, ka ļoti, ļoti lēna. Un tie kanāli ko parasti skatos dienu no dienas rāda vienu un to pašu. Taču man patīk tas, ka pārslēdzot kādu kanālu var redzēt šī brīža raidījuma nosaukumu un kad sāksies nākamais.

Video noma. Neizmantoju. Neesmu šobrīd gatavs maksāt par filmām. Un arī bezmaksas filmu neskatos. Laikam nav piedāvājumā gluži tās, kas mani varētu interesēt. Vienreiz tīri intereses pēc ieslēdzu, lai pārbaudītu kā tas strādā. Kvalitāte +- OK, ja neskaita to, ka dažbrīd visa bilde aizbrauca kvadrātos.

Vēl kaitinošāk par attēla kvalitāti ir tikai UI bremzīgums. Kanāli pārslēdzas lēni. Izvēlnes sadaļas verās lēni. UI ir tik nenormāli lēns un kaitinošs, ka es to lietoju pēc iespējas retāk. Un no manas TV skatīšanās paradumu listes ir pazudusi biežā kanālu pārslēgšana. Labāk atstāt lai strādā viens kanāls kā mocīties ar lēno pārslēgšanos. Un nepatīk man tas, ka nav iespējas pašam izveidot sarakstu ar tiem kanāliem kurus skatos visbiežāk. Nepatīk man tā 3 ciparu numerācija. Sašķirotu savus iecienītos 7 kanālus vienu pēc otra un būtu daudz ērtāk. Bet nē – tas nav iespējasm.

Pakalpojuma cena ir pieņemama. Vai būtu gatavs par TV maksāt vairāk… nu nezinu. Iespējams. Bet ļoti minimāli.

Noslēdzot jāsaka, ka Interaktīvā TV manā skatījumā nav slikta. Taču tai ir daudz, daudz vietas kur augt. Un nav tā nekāda medusmaize. Pakalpojumu izvelk arhīvs/raidījumu ierakstīšana. Ja ne šis, tad nezinu vai šobrīd lietotu.

Papildināts: Kopš raksta uztapšanas ir novērsti daži no minētajiem trūkumiem. Tātad – tagad ir iespēja veidot pašam savu iecienītāko kanālu sarakstu. Kā arī iespējams ierakstīt TV3, 3+ un TV6.

8 comments

 1. Pilnībā piekrītu visam rakstam, neko piebilst. Tikai par UI bremzēšanu vajadzēja mazliet skarbāk.. tas tiešām ir DIKTI kaitinoši. Ja steigā vajag.. es kā ar IT uz Tu esošs cilvēks jau jūtu cik x būs jānospiež kursorpoga..un pēc tam OK.. figu.. aizbrauc garām un nedo dies programmu lapai jāpārslēdzas uz nākamo – tas ir nejēgā kaitinoši (lasam – ilgi)! Draudzenei mājās ir DVB-T, nesalīdzināmi ātrāk viss darbojas.
  Cena gan LTC atbilstoša.. par 5mbit internetu uz diviem datoriem + iTV esmu apmierināts. Ja nebūtu UI bremzētības un nenostrādātības sajūtas, piekristu pat maaazlietiņ augstākai cenai.

 2. Redzi, es atkal domāju, ka mūzikas tv varēja būt daudz vairāk. Un tas vēl joprojām ir vienīgais iemesls, kāpēc man jau sešus gadus nav televizora — nav ko skatīties.

 3. Pats nelietoju interaktīvo TV, taču ir bijusi iespēja pavērot to pasākumu tālos laukos. Bildes kvalitāte man šķita OK, salīdzinājumā ar man lielpilsētā pieejamo kabeļtelevīziju. Cik novēroju, tad menu priekš tipiska IT cilvēka kustas daudz par lēnu, taču gados vecākiem cilvēkiem tas noteikti ir pietiekoši labs ātrums. Būtu interesanti papētīt kā tas menu darbojas (tiek sūtīts caur netu, vai arī lokāli kastītē guļ). Ja caur netu, tad varbūt var papētīt problēmas un sniegt kādus padomus LTC, lai uzlabo, taču noteikti lielu lomu spēlē pati kastīte.
  Par arhīvu runājot, tad TVNet koncepts man labāk patīk, jo bieži vien negribās skatīties pilnu raidījumu, bet gan tā interesantākos sižetus. Ja būtu iespēja meklēt pēc keywords, tad būtu pavisam ideāli.

 4. Tālos lakos tiešām bija iTV nevis Virszemes TV? Tā nedaudz cita lieta :)
  Menu bremzēšana gan jau ir kastīšu dēļ (piemēram, nejēdzīga programmatūra). Man ir optiskais internets – tātad vismaz datus savākt ko rādīt menu nevajadzētu būt problēmai.
  Arhīvā jau arī var uztīt sižetus. Vienīgi ka nav keywordu vai kaut kādas atzīmes ‘timeline’, lai redzētu kad sākas kaut kas. Bet tā kā pārtīšanai ir dažādi ātrumi, tad nav problēmu.

  Šodien skatoties iTV redzēju arī smērējumus. T.i. – kad rāda nākamo kadru vēl ir palikuši daži pleķi no iepriekšējā un tātad rodas pārklāšanās – smērējumi. Šis nav bieži, bet gadās.

 5. Atzīšos, ka līdz šim Virszemes TV es neesmu redzējis citur kā LTC veikalos. Līdz ar to salīdzināšana ir neobjektīva. Taču iTV salīdzinājumā ar analogo TV (tai skaitā, manis redzēto kabeļtelevīziju), manām acīm šķita daudz patīkamāks.

 6. tiešām nevar sakārtot savus iecienītos kanālus ,bet šitāda reklāma un pamācība,sviests

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.