Lattelecom Interaktīvā TV

Nu jau labu laiku esmu Lattelecom Interaktīvās TV lietotājs (aptuveni mēnesis). Pienācis laiks dot savu vērtējumu šim pakalpojumam.

Ko Lattelecom raksta par Interaktīvo TV var izlasīt augstāk dotajā saitē. Bet dažas no lietām: 67 TV kanāli, video noma, pārraižu arhīvs (+ ierakstīšana), TV programma, augsta kvalitāte un skaņa. Tā to saka Lattelecom. Kā ir patiesībā?

Pirmajās pāris sekundēs pēc tam, kad Interaktīvā TV bija pilnībā pieslēgusies (pēc instalēšanās utt.) uzreiz sapratu, ka kvalitāte bildei mani neapmierina. Lieta tāda, ka bieži vien bilde ir kubikaina (aplis ir nevis smuks aplis, bet aplis ar robotām malām), sejas cilvēkiem it kā veidotas no māla (sajūta kā video ar mazu bitreitu). Bet ne jau visi to ievēro. Nedz mana sieva, nedz mani vecāki attēla kvalitātē problēmas nesaskata. Viss laikam atkarīgs no tā cik augstas prasības ir pret bildi un cik izlepusi ir acs. Kas interesanti – ne visiem kanāliem problēmas ir vienlīdz lielas. Citiem lielākas, citiem mazāks. Īsti vēl neesmu sapratis vai vaina ir kanālā vai arī attēlu toņos kad problēmas piefiksēju, taču ir brīži kad viss šķiet OK un daudz brīži kad šķiet, ka kvalitāte ir neapmierinoša. Tas pats attiecas uz skaņu. Un tur es neesmu vienīgais. Arī citi apstiprinājuši ka skaņa brīžiem ir ar atbalsi un citiem kropļojumiem. Ne bieži, bet ir. Tātad augsta kvalitāte un skaņa…. so so

Raidījumu ieraksts un arhīvs ir labākais ko Interaktīvā TV piedāvā. Būtībā šobrīd vienīgā lieta, kas manās acīs šo pakalpojumu padara interesantu. Protams, var pusnaktī ieslēgt arī YouTube, lai noskatītos Panorāmu, bet ērtāk atgulties dīvānā un ieslēgt TV. Turklāt YouTube nebūs viss. Kaut vai hokeja spēles varu skatīties tad kad man ir tam laiks. Turklāt var pārtīt, nopauzēt. Ideāli. Taču tas kas trūkst – ir maz kanālu kuri nodrošina arhīva/ieraksta iespēju. Ceru, ka to klāsts tiks papildināts.

TV kanāli. Varu teikt, ka mani piedāvāto kanālu klāsts apmierina. Pamata pakā pietiktu arī ar krietni mazāku kanālu skaitu. Un nesaprotu, kāpēc kādam būtu nepieciešams no 30 kanāliem 7 veltīt mūzikai… (cipari var būt arī aptuveni nevis precīzi, jo rakstu nepārbaudot). Tematiskās pakas arī ir laba lieta, bet tā kā pie TV nepavadu daudz laika, tad nav vajadzības pēc tām.

TV programma. Nelietoju. Tāpēc, ka ļoti, ļoti lēna. Un tie kanāli ko parasti skatos dienu no dienas rāda vienu un to pašu. Taču man patīk tas, ka pārslēdzot kādu kanālu var redzēt šī brīža raidījuma nosaukumu un kad sāksies nākamais.

Video noma. Neizmantoju. Neesmu šobrīd gatavs maksāt par filmām. Un arī bezmaksas filmu neskatos. Laikam nav piedāvājumā gluži tās, kas mani varētu interesēt. Vienreiz tīri intereses pēc ieslēdzu, lai pārbaudītu kā tas strādā. Kvalitāte +- OK, ja neskaita to, ka dažbrīd visa bilde aizbrauca kvadrātos.

Vēl kaitinošāk par attēla kvalitāti ir tikai UI bremzīgums. Kanāli pārslēdzas lēni. Izvēlnes sadaļas verās lēni. UI ir tik nenormāli lēns un kaitinošs, ka es to lietoju pēc iespējas retāk. Un no manas TV skatīšanās paradumu listes ir pazudusi biežā kanālu pārslēgšana. Labāk atstāt lai strādā viens kanāls kā mocīties ar lēno pārslēgšanos. Un nepatīk man tas, ka nav iespējas pašam izveidot sarakstu ar tiem kanāliem kurus skatos visbiežāk. Nepatīk man tā 3 ciparu numerācija. Sašķirotu savus iecienītos 7 kanālus vienu pēc otra un būtu daudz ērtāk. Bet nē – tas nav iespējasm.

Pakalpojuma cena ir pieņemama. Vai būtu gatavs par TV maksāt vairāk… nu nezinu. Iespējams. Bet ļoti minimāli.

Noslēdzot jāsaka, ka Interaktīvā TV manā skatījumā nav slikta. Taču tai ir daudz, daudz vietas kur augt. Un nav tā nekāda medusmaize. Pakalpojumu izvelk arhīvs/raidījumu ierakstīšana. Ja ne šis, tad nezinu vai šobrīd lietotu.

Papildināts: Kopš raksta uztapšanas ir novērsti daži no minētajiem trūkumiem. Tātad – tagad ir iespēja veidot pašam savu iecienītāko kanālu sarakstu. Kā arī iespējams ierakstīt TV3, 3+ un TV6.