Manas domas par izslavēto Avatar

Pirms kādām nepilnām pāris nedēļām ar sievu biju aizgājis ievērtēt izslavēto filmu – Avatar. Nedaudz padalīšos ar savām domām par šo darbu.

No sākuma vēlos teikt, ka tad, kad es pirmo reizi ieraudzīju filmas traileri (kuru demonstrēja kinoteātrī pirms kādas no filmām) nospriedu, ka šī nu gan ir viena nejēdzīga filma un uz viņu noteikti neiešu. Neesmu dižš fantastikas žanra filmu piekritējs. Turklāt no trailera (varbūt tas bīja tīzeris?) nevarēja saprast par ko filma īsti ir. Taču vēlāk noskatījos nedaudz garāku traileri un tad es sapratu sižetu un filma sāka ieinteresēt. Punktu uz i uzlika ļoti labās atsauksmes par filmu no citiem.

Tātad tika aiziets uz Avatar 3D versiju, jo kā izteicās (kaut kur to lasīju) Kamerons (šīs filmas režisors), tad filmu esot jāskatās tieši 3D.

Labās lietas: ļoti krāšņa pasaule, ļoti daudz piedomāts pie detaļām. Pirmajā mirklī viss šķiet nedaudz dīvains – gan Pandoras daba, gan tās iedzīvotāji. Taču filmai progresējot tas sāk šķist pavisam normāli un pašsaprotami. Pandoru pieņēmu teju kā reāli eksistējošu lietu. Vēl ievērības cienīga lieta ir tāda, ka visas filmas garumā (un filma krietni pārsniedz standarta 1,5h) nebija garlaicīgi nevienā mirklī. Sižeta vājās vietas aizpildīja krāšņie skati utt.

Sliktās lietas: vairākas lietas sižetā viegli prognozējamas un pats sižets nav nekas unikāls (ar to es domāju – atnāk ļaunie un iekaro kādu vietu tikai lai tiktu pie resursiem).

Par 3D. Tas neattiecas uz filmu kā tādu, bet uz 3D tehnoloģiju kā tādu. Lai gan tā tiešām ir filmu nākotne – šobrīd ir daudz trūkumu tai. Pirmkārt – brilles ir nejēdzīgas, daudziem attēlu safokusēšana izraisa galvas sāpes (palīdzot izvairīties no tām, ja koncentrējat skatienu tikai uz to kas ir fokusā nevis citām detaļām), atkarībā no redzes īpatnībām dažādas problēmas ar attēla uztveršanu (citiem sāk sāpēt acis, citiem (kā, piemēram, man) ik pa laikam traucē dažu bildes objektu “mirgošana”), utt. Lai nu kā neskatoties uz šiem trūkumiem – ļoti ticams, ka arī nākamo filmu skatīšos 3D, ja vien būs tāda iespēja. Sieva gan izteicās, ka viņai pat vieglāk būtu uztvert filmu 2D nevis 3D.

Rezumējot Avatar teikšu tā: filma laba, pat ļoti, bet nekas tāds, lai teiktu, ka tā ir “labākā filma”, “revolūcija”, “visas pārējās filmas nobāl” utt. Dodu 8.5 punktus no 10.