Atskats, punkti un prognozes

Decembris. Tātad tuvu jau gadu mija. Laiks, kad parasti atskatāmies uz to, kas ir sasniegts vai gluži pretēji, kādas neveiksmes piemeklējušas iepriekšējā gadā, kā arī taisām lielo uzdevumu sarakstu nākamajam gadam. Varbūt nedaudz pāragri, bet es jau savu gadu mijas pārskatu veidoju tagad – 2009. gada 7. decembra pirmajās minūtēs. Esmu pārliecināts, ka nekas būtisks līdz gadu mijai vairs notikt nevar. Tāpēc nav nekāda iemesla šo lietu atlikt. Jā – varētu jau nerakstīt vispār. Bet iekšējā balss saka, ka tomēr tas ir jādara, jo palīdz nostabilizēt domu.

Sākšu ar to, ka šī gada trešajā janvārī jau rakstīju tādu kā apņemšanās lietu sarakstu. Nebūtu slikti salīdzināt kas tika teikts un kas izdarīts. Trakākais ir tas, ka neilgi pēc saraksta izveides es par tā esamību pavisam piemirsu. Ja ne piemirsu, tad savu dzīvi pēc tur rakstītā nebīdīju. Neskatoties uz to, lielākā daļa no tā, ko vēlējos paveikt ir sanācis izdarīt. Blogam tiešām esmu veltījis maz laika. Īstenībā pat mazāk nekā biju plānojis. Un jo tālāk laiks iet, jo mazāk veltu, bet par to dažas rindkopas zemāk. Arī finanses esmu iemācījies plānot ilgtermiņā un bez īpašas piepūles varu prognozēt izdevumus un ienākumus gada garumā. Arī līniju starp darbu un privāto dzīvi iesmu ieskicējis. Jā – tā bieži vien ir raustīta, bet tas tādēļ, ka ģimene tomēr ir pirmajā vietā. Arī eJunk patēriņš ir krities dramatiski. Nav vairs draugiem.lv un vairāku citu sociālo tīklu, kā arī samazinājusies atkarība no nepieciešamības uzsūkt visu informāciju. Tātad neatsvaidzinu nekur.lv ik pēc 5 minūtēm, nelasu visu kas iekrīt Google Reader. Pilnībā lasu tikai to, kas tiešām ir noderīgs. Tātad četri no pieciem punktiem ir. Bet viens tomēr nav. Nekādas sertifikācijas iziet neesmu mēģinājis, kā arī OpenSource projektos dalību neesmu ņēmis. Iespējams tas tāpēc, ka traucē aizņemtība. Taču neskatoties uz to, zināšanu daudzums šī gada laikā savā IT lauciņā ir krietni palielināts. Tātad apskatot plāna izpildi kopumā jasecina, ka ir veicies pat ļoti labi. Neskatoties uz to, ka pie tā pat īpaši nepiedomāju.

Tagad par 2010. gadu.

Blogs. Nu tā… diez vai kāds atcerās rakstu, kurā jautāju “Kas tagad ir moderni?“. Ja neatceraties, iesaku iemest aci. Toreiz uzdodot šo jautājumu gribēju zināt, vai blogot joprojām būs moderni. Vai varbūt Twitter būs ņēmis virsroku. Savā ziņā Wired teiktais ir piepildījies. Jo īpaši to var just Latvijas blogu pasaulē. Protams, nav viss apstājies. Šad un tad vecie buki kaut ko ieraksta. Daži pat regulāri. Rodas arī jauni blogi. Taču tas maksimums, kas bija pirms kāda pusotra gada vairs nebūs. Nekad. Es savu blogu tuvākajā pārskatāmajā nākotnē nelikvidēšu. Bet nevaru arī saprast to, kā viņš attīstīsies tālāk. Katrā ziņā tas, ka raksti parādās tikai reizi mēnesī arī vairs nav īsti normāli. Varbūt blogs reinkarnēsies tādā kā dažādu manu lietu agregatorā (raksti, Twitter ieraksti, saišu krātuve, bildes, vēl kaut kas)…, bet varbūt arī nē. Bet kaut kas būs jāmaina.

Profesionālais lauciņš. Noteikti jāturpina iesāktie projekti. Iespējams, ka jāuzdrošinās un beidzot jāveido kāds kopīgs projekts ar citiem. Vienam tomēr karot ir pagrūti. Jāmēģina arī nokārtot kādu sertifikācijas testu. Vismaz ja ne nokārtot, tad pamēģināt kā tas ir. Nezinu kāpēc, bet kaut kas tomēr nedod mieru.

Sports. Šā gada pēdējos mēnešos sāku piestaigāt uz tranažieru zāli. Ne tik bieži kā gribētos un vajadzētu, bet tas tomēr ir progress savas veselības un fizisko spēju uzlabošanā. Mēģināšu to darīt regulārāk. Varbūt vēl kāds piestaigā uz Jelgavas Fitland? Kopā jautrāk.

Personiskās finanses. Pirms kāda pusgada uzliku uz papīra vienu projektu no šī lauciņa. Nākamajā gadā jāmēģina to vismaz daļēji realizēt. Nelieku šo ‘Profesionālais lauciņš’ punktā, jo šis ir vairāk kā hobijs. T.i. – projekta mērķis nav naudas pelnīšana. Vairāk gan dalīšanās ar sabiedrību. Kā tieši – tas nu gan pagaidām ir noslēpums. Lai nu kā – naudas un personisko finanšu tēma man no galvas un piemināmo lietu saraksta nekur nepazudīs.

Atpūta. Jānoslēdz ar kaut ko patīkamu. Zinu, ka šo punktu vajag, bet nezinu kā realizēt. T.i. – zinu, ka vajag vairāk laika veltīt atpūtai, tikai nezinu kas būtu atpūta. Piemēram, vai gada laikā viens izbrauciens uz kādu svešu zemi liks man justies atpūtušamies? Vai ja katru svētdienu pavadīšu guļot un nedarot neko citu – tad es jutīšos atpūties? Bet varbūt jāsāk katru piektdienu iet uz krogu, bet katru svētdienu uz kino un otrdienu vēl kaut kur. Vai tad es jutīšos atpūties? Problēma tāda, ka apšaubu to. Arī darbu apjomu diez vai samazināšu. Varbūt jāatrod kāds hobijs un tad tam veltītais laiks būs atpūta. Turklāt jāuzstāda noteikumu, ka hobijs nav kaut kā darīšana pie datora. Nu lūk – 2010. gada viens no mērķiem ir tikt skaidrībā par to kā savā dzīvē ieviest atpūtu.

Prognozes. Gribu noprognozēt dažas lietas. Tādas pirmās kas ienāk prātā un īpaši nepiedomājot pie tā cik liels ir šo punktu ticamības moments:

 • Politika. Būs vismaz divi jauni politiskie spēki ar lielām reklāmas kampaņām, kuras mērķētas uz latviešu balsīm. Tautas partija par spīti visam iekļūs nākamajā Saeimā. Tāpat kā lielākā daļa no šobrīd tur esošajām partijām.
 • Igauņi 2011. gadā ieviesīs Eiro.
 • Google Wave nekļūs par revolūciju. Tam nepieciešams ilgāks laiks un daudz uzlabojumu. Taču tas kļūs par labu rīku noteiktās nišās.
 • 95. markas benzīna cena turēsies pie 90-95 santīmu robežas.
 • Cilvēku izceļošana no Latvijas 2010. gadā būs 2009. gada līmenī.
 • Latu nedevalvēs. Tiks ieviesti jauni nodokļi un daži no tagadējiem palielināti. Ekonomiskās augšupejas nebūs.
 • Pasaules čempionātā hokejā mūsu izlase paliks 8. vai 9. vietā.
 • Daļa no Parex tiks pārdota. Taču valsts no noguldītā miljarda saņems tikai procentus vai nebūtiska apmēra atmaksu.
 • Latvijā Facebook kļūs krietni populārāks kā tas ir šobrīd. Taču draugiem.lv joprojām dominēs.
 • Notiks kaut kas labs. Man, tev un citiem. Kā arī valstij kopumā. Es vēl nezinu kas, bet kaut kas būs. Tici man!

Tāds nu atskats, punkti un prognozes nākamajam gadam. Kur ir tavi?

4 comments

 1. Nu, nu, kā tad Tu to jautrību dabūsi (un, vai treniņā to vajag), ja nezini, kad tad Tu tajā Fitlandā būsi un kad nebūsi? Rūķis ir, namiņš nav, namiņš ir, rūķa nav. Kā jau Tu raksti “Mēģināšu to darīt regulārāk.” Ja trenējas divatā un spēki ir apmēram līdzīgi, tad iespējams tas attaisnojas. Bet ir daudzi mīnusi un pats galvenais, ka vienam ar otru ir jārēķinās (kad, kas, kā), bet kā redzams pie Tava (arī citu)dzīves ritma tas ir ļoti, ļoti problemātiski. Katrā ziņa, lai veicas!

 2. Tā jau ir, ka būtu grūti saskaņoties. Bet varbūt ja tomēr to izdotos izdarīt, tad tas varētu ieviest kaut kādu režīmu, jo bez režīma ir grūti piestaigāt regulāri. Visu laiku atrodu dažādus attaisnojumus, pat tad, ja tie varbūt ir tikai uz papīra nevis reāli attaisnojumi.

 3. Manā gadījumā atbildes uz jautājumiem par atpūtu un sportu atnāca velo izskatā.. nākamā gada kalendārs jau aizpildīts ar velo notikumiem :) Viss sākās kā doma piedalīties SEB Tautas braucienā.. izrādās, ka tas pasākums ļoti aizrauj. Vēl ir arī orientēšanās pasākumi, kas arī gandrīz katru nedēļas nogali. Varbūt šīs divas idejas noder 2010 gadam :)

 4. Izlasīju pavirši, taču ir viedoklis. ;-)
  Es arī gribēju vienu ieteikumu dot saistībā ar atpūtu – Latvijā ir daudz skaistas vietas un LVM rūpējas, lai tās būtu sakoptas. Iesaku pavizināties tepat apkārt pa Latviju. Izvēlies kur doties un uz priekšu. Tas noteikti izmaksās krietni mazāk nekā ceļošana uz ārzemēm un ja šādi ceļosi nedēļas nogalēs, tad atvaļinājuma nedēļā(s) tev būs laiks hobija realizēšanai.
  Ja skatās uz velo, tad tavā gadījumā ir teicams novietojums Dobeles rajona tuvumā, kur ir daudz skaistas vietas – Tērvete, Pokaiņi (pašu mežu nevarēs ar velo izbraukāt), Auce (vairāki savstarpēji salīdzinoši attāli objekti, taču skaisti). Tikko apskatījos, ka nav no Jelgavas nemaz tik tālu Kartavkalna dabas taka Tukuma rajonā. Tā kā ir kur izvērsties.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.