Trīs visriebīgākie šoferi

Uldis ir aizsācis rakstu ķēdīti par tēmu “Trīs visriebīgākie šoferi“. Ja vien WordPress Dashboardā nebūtu redzējis, ka viņš uz mani ir ielinkojis, tā arī nebūtu pamanījis, ka esmu ielikts starp tiem, kurus viņš vēlētos redzēt kā rakstu sērijas turpinātāju. Lai gan lasu Ulda blogu, tomēr šo rakstu biju nolēmis nelasīt. Bet nu ja jau reiz esmu minēts, tad stafeti pārņemšu un padošu tālāk. Ja kāds no stafetes kociņa saņēmējiem negrib rakstīt – nav nepieciešams. Bet nu pie lietas.

Pirmais visriebīgākais šoferis esmu es pats. Lai gan avārijas netaisu un esmu laipns autobraucējs (piemēram, palaižu citus izgriezties no pagalmiem, ielaižu joslā, pabrīdinu par neieslēgtām gaismām utt.), tomēr esmu savā ziņā riebīgs. Tas tāpēc, ka beiži uzsāku braukt ar lielu paātrinājumu (cik jau nu auto atļauj) un bremzēju asi. Tas gan vairāk ietekmē tos, kas atrodas automašīnā, jo ja man tuvu seko kāds cits auto, tad asā bremzēšana izpaliek. Kā jau teicu – avārijas netaisu. Viena no riebīgajām īpašībām ir kaitinošā atļautā ātruma ievērošana. T.i. – es braucu ar maksimālo atļauto + 5km/h. Līdz ar to tiem, kas brauc uz 100km/h ir grūtāk apdzīt mani, kā tos, kas brauc uz 90km/h. Kā arī man nākas apdzīt tos, kas brauc uz 90km/h. Ja es nomestu 5km/h nost, tad šādas lietas atkristu. Turklāt tuvojoties apdzīvotas vietas beigām, lielālākā daļa autobraucēju jau uzņem ātrumu krietni virs 50km/h vēl kādu puskilometru pirms to drīkst darīt. Taču es gaidu līdz sasniedzu zīmi un tikai tad paātrinos. Tas daudzus ļoti kaitina, bet mani pat savā ziņā uzjautrina tas, kā citi neizturot nesās garām.

Par otro… Te gan nebūs šoferis, bet šoferu paveids. Un tie ir tādi, kas neslēdz pagriezienu rādītājus. Nu ja jau tāda iespēja automašīnām ir paredzēta, tad kāpēc to nelietot? Ja nerāda pagriezienu signālu, tad tā ir necieņa pret citiem. Turklāt, piemēram, man pagriezienu signālu ieslēgšana ir kā reflekss. Es nepiedomāju pie ta, ka joslu mainot jāieslēdz signāls vai arī esot uz lauku ceļa (kur vairāku km radiusā nav neviena cita auto) un veicot pagriezienu tas būtu jāieslēdz. Tā vienkārši notiek. Tāpēc, jo mazāk saprotams man ir tas, kāpēc citi to nedara. Nu nevajag jau gaidīt kamēr signāls mirgo desmit reizes. Ja maina joslas – nu viens mirkšķinājums un pietiek.

Un pēdējais šoferu veids ir tie, kas nejēdz noparkoties. Es pats gan arī neesmu eksperts, kas mācētu perfekti tikt galā ar šo disciplīnu. Bet nu tajos gadījumos, kad es redzu, ka man netikt ar to galā, es attiecīgajā vietā nestājos. Taču nez kāpēc daudzi domā, ka noparkoties uz līnijām vai arī tikt tuvu citam, ka ar durvju atvēršanu ir nepieciešams atstāt kādu zīmi blakus esošajā auto, ir ļoti stilīgi.

Tad nu stafetes kociņu nododu Kristapam (jo viņš nobrauc dikten, dikten daudz), Maksimam (jo kad pēdējo reizi biju pasažieris viņa auto tā vien likās, ka viņš ir mana saraksta otrās kategorijas pārstāvis :D ), kā arī Kasparam (pievienojos Ulda izvēlei, jo Kaspars ir viens no tiem, kas nesen ticis pie tiesībām).

10 comments

 1. Par to pagriezienu signālu rādīšanu pateikšu tev savu viedokli. Arī man patīk strauji paātrināties. Un visbiežāk avārijas situācijas līdz šim radušās no tā, ka braucot pa/izbraucot uz vairākjoslu šosejas, ātri paātrinos visiem garām uz pašu kreisāko joslu, citus (kuri nespēj tā paātrināties) apsteidzot. Un tad nu ir daži, kas tik ātri nepaātrinoties ne tikai neieslēdz pagriezienu, ka mainīs joslu uz kreiso, bet laikam pat nepaskatās spogulī un cenšas man iebraukt labajā sānā.

  Tāpēc, mainot joslas, esiet tik laipni – paskatieties spogulī, vai tur nebraucu es, tad ieslēdziet pagriezienu (un vēlams ne jau vienu reizi, lai nomirkšķina), paskatieties vēlreiz spogulī, vai es tur neesmu jau parādījies, un tikai tad lēnām un līgani mainiet joslu uz kreiso pusi, būdami gatavi paraut atpakaļ uz labo joslu, ja es jau būšu paātrinājies un sākšu jums kreisajā pusē pīpināt un bremzēt! Paldies par uzmanību!

 2. ”šo rakstu biju nolēmis nelasīt”, hmm… kas tur bija (vai nebija) tāds, ka šādi nolēmi? Gribētos zināt, kas man tur par kļūdām bija, lai nākamreiz Tev nebūtu šādi jānolemj :)

 3. Uldi – nekādu kļūdu jau nebija. Es izlasot virsrakstu biju nodomājis, ka pa ceļam uz mājām/darbu tevi bija nokaitinājis kāds autobraucējs un tāpēc rakstā būs baigā lamāšanās utt. Un tad man īsti negribējās tāda tipa rakstu lasīt. Bet nu redz, biju nedaudz pārsteidzīgi novērtējis raksta saturu. Turpmāk jāizlasa vismaz pāris rindiņas arī tad, ja pēc virsraksta šķiet, ka “šodien tāda tēma neiet kopā ar attiecīgā brīža noskaņu”. :)

 4. braucu ar maksimālo atļauto + 5km/h= nevienu nenogalinu, ja vien nenogalinu atļauti…
  manai mašīnai, kā izrādās, spidometrs rāda +- 1km tam, kas spidomtrā. jūs ar saviem atļautajiem + (kāpēc ne mīnus?:P) esat apriebušies. preteklīga domāšana. apsēdies un padomā, ka esi vienkārši murmulis, kas iedomāti atļauti spļauj sejā pārējiem

 5. 90 kmh nebut nav 90 kmh, bet gan 85 kmh, tas visiem auto rupnica salikts (pameri ar gps savu atrumu), tb vari mierigi ar 100 braukt + policijas radaram ir kluda ap 5-10kmh un tas jau dod ka droshi var ari uz 105 kmh braukt

 6. tā nav nekāda aksioma par +km, tā ir teorēma. uz to nevar paļauties, principā tā ir apzināta pārkāpuma izdarīšana.
  man rāda precīzi. es kādreiz arī biju šīs stulbās teorēmas pārliecināts, līdz reiz braucām ar brāli kopā un viņš paprasīja, kāpēc es braucu ar 115 (pēc viņa spidometra), bet man rādīja drusku virs 100.
  secinājums – kamēr neesat absolūti precīzi noskaidrojuši sava spidometra kļūdu/nekļūdu, nedrīkst uzskatīt, ka +10 jau nu var

 7. spidometra rādījums un reālais ātrums diezgan bieži iespaidojas no tā cik lielas riepas auto ir uzliktas – respektīvi, ražotājs savu uzstādīto ierīci ir kalibrējis ar saviem paredzētajiem riteņiem. bet ja jūs saliekas tur lielākus vai mazākus, nekā paredzēts – tur arī rodas tie + – kilometri. P.s. man personīgi nepatīk tie kas brauc ātrāk par 100. plūsma iet 100 vai pat 105, bet tie cūkas dzen, nevar apdzīt un tad lien visās šķirbās, liekot man un pārējiem aiz manis nepamatoti bremzēt un lieki nervozēt. common… mēs jau tā braucam ātrāk, bet nē šiem vajag vēl pastaipīt krānu garāku.

 8. Atpakaļ ziņojums: Manas pārdomas par autobraukšanu | Kristapa Skuteļa (krizdabz) blogs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.